Ankara & Eskişehir Turu

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 2 gün
 • Hareket Tarihi: 24/09/2021
 • Bitiş Tarihi: 26/09/2021
 • Fiyat: 550TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Anıtkabir – 1.Meclis – Ulucanlar Cezaevi – Eskişehir & Odunpazarı

Anıtkabir – Kurtuluş Savaşı Müzesi – Ulucanlar Cezaevi, Eskişehir & Odunpazarı Turu

24 Eylül Cuma:

Gezimize 21:30’ da Çanakkale Cumhuriyet Meydanını, 22:00’de Lapseki İskele, 23:00’de Biga Avm önünden hareket ile yolculuğumuza başlıyor.

25 Eylül Cumartesi – Anıtkabir – 1.Meclis – Ulucanlar Cezaevi:
Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından ATA’mızın huzuruna çıkmak üzere ANITKABİR’e hareket ediyoruz ve aslanlı yoldan yürüyerek ATA’mızın huzuruna çıkıyoruz. Sonrasında sizlerle verilen saatlerde buluşarak aracımıza binerek eski TBMM meclis binası Şuanda kurtuluş savaşı müzesi olarak kullanılan meclis binasını gezip fotoğraflarımızı çektikten sonra panaromik ulus meydandan geçerek bir çok tarihe konu olan ulicanlar cezaevi müzesine geçiyoruz Ankara‘da, bir dönemin işkencelerine, çığlıklarına tanıklık eden Ulucanlar Cezaevi, artık Ulucanlar Cezaevi Müzesi. Yakın, kanlı tarihimizin tanığı olan bu müze, Türkiye’de en çok ses getiren müzelerden biri olarak bilinir. Siyasetçisinden yazarına, Akademisyeninden sanatçısına birçok ünlünün yalnızlığını paylaştığı, sırdaşı olduğu bir müze. Kanınızı donduracak hikayeler ile, yalnızlığa sarılmışların hayatlarını okuyup, gördükleriniz ile tüyleriniz ürperecek. O karanlık, dar ve rutubet kokan koridorlardan geçtiğinizde, kanlı ayıbımızı iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Buradaki gezimizin ardından Ankara’nın iki büyük alış veriş merkezi olan Cepa ve Kentpark alış veriş merkezlerinde siz değerli misafirlerimize alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zaman sonrasında Eskişehir’de bulunan otelimize geçiyoruz. ( Akşam yemeğimiz otelde )
26 Eylül – Eskişehir & Odunpazarı Turu:
Otelimize yapacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Eskişehir turumuza başlıyoruz.

Gezimize ilk olarak Eskişehir TÜLOMSAŞ (Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş.) içinde yer alan Türkiye’nin ilk ve tek yerli otomobili olan Devrim Arabasını ziyaret ediyor ve rehberimizden anlatımı ile Devrim’in yapılış sürecini, tarihini öğreniyoruz.

Devrim’i ziyaret ettikten sonra gezimize Porsuk Çayı ( Adalar, Çarşı) etrafında serbest zaman vererek devam ediyoruz. Porsuk çayında dileyenler misafirler tekne turuna ya da Gondol turuna çıkabilir (ekstra). Buradan ayrıldıktan sonra Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz BÜYÜKERŞEN imzalı Bal Mumu Heykel Müzesini zamanda yolculuk yaparcasına keyifle geziyoruz.

Buradan ayrılarak 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odunpazarı’ na ulaşıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendinizi Osmanlı döneminde yaşar hissedeceksiniz. Atlı Han’da gezerken yöresel hediyelik ürünler alabileceğiniz mağazaları ziyaret etmeyi de unutmayınız.

Kurşunlu Külliyesi ziyaretimizle gezimize devam ederken külliye içerisinde ( Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan, Lüle taşı eserler müzesi, Cam sanatları müzesini, 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevi Hanesini) ziyaret ediyoruz.

Şelale parkta alacağımız öğle yemeği molasından sonra Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkına gidiyoruz. Burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Hayvanat Bahçesi ve Akvaryum, Bilim Kültür Müzesi, Sabancı Uzay Evi, Masal Şatosunun, Korsan Gemisini ziyaret edebilir.

Sazova Parkını ziyaretimiz ardından akşam yemeği için bir alışveriş merkezinde serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğimizin ardın Çanakkale’ye doğru yola çıkıyor ve bir başka gezimizde birlikte olmak dileği ile sizlere Çanakkale’de veda ediyoruz.

Yetişkin fiyatı 550 TL

5-11 yaş arası çocuk fiyatı 450 TL

* Tek kişi katılım olduğu durumda +100 TL Single konaklama farkı uygulanmaktadır!

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Araç içi İkram
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (Sabah kahvaltısı-Akşam Yemeği )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • İkinci gün kahvaltı, öğle yemeği ve üçüncü gün öğle yemeği, akşam yemeği
 • Otel’de Alınan İçecekler

Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Kayıt esnasında ve araç hareket etmeden HES KODU kontrolü yapılmaktadır.
- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı araç kapasite kuralları uygulanmaktadır.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Araç personelimiz, rehberlerimiz ve siz değerli misafirlerimiz ile birlikte kurallara uyarak maskelerimizle yolculuk edeceğiz.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz. - 0 ile 6 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 6 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
DMCA.com Protection Status