fbpx

Baştan Sona İzmir Turu

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 2 gün
  • Hareket Tarihi: 04/09/2021
  • Bitiş Tarihi: 05/09/2021
  • Fiyat: 450TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

İzmir’i keşfe gidiyoruz..
4-5 Eylül Baştan Sona İzmir Turu kayıtları başladı!

2-3 Ekim İzmir Turu kayıtları başladı

Çan kalkış saati: 23.30

Biga Avm önü kalkış saati: 00.00

Lapseki iskele kalkış saati: 01.00

Çanakkale Cumhuriyet meydanı: 01.30

Çanakkale, Lapseki, Biga ve Çan Kalkışldır!

Cuma gecesi 02.00’de yolculuğumuza başlıyoruz.

1.GÜN Cumartesi / SIĞACIK – ÇEŞME – ALAÇATI – İZMİR – KORDON : 

Rahat bir yolculuktan sonra sabah saatlerinde Sığacık’a varıyoruz. Rehberimizin vereceği kahvaltı molası sonrasında Sığacık Sokaklarında fotoğraflarımızı çektikten sonra Sığacık’tan ayrılıp İzmir’in parlayan ilçesi olan Çeşme’ye hareket ediyoruz. Gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanında vereceğimiz serbest zamanın ardından Alaçatı‘ya geçiyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğiniz Alaçatı Pazarında mola verdikten sonra Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ilıca Plajı‘nda Yüzme Molası vereceğiz(Hava Şartlarına göre uygulanacaktır). Ardından İzmir’e geçiyoruz. Konak Meydanı, Hükümet Konağı, Saat Kulesi ve serbest zaman sonrası İzmir‘de otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir. Dileyen misafirlerimizle akşam yemeğinin ardından Alsancak, Kordon’a gidiyoruz.

2.GÜN Pazar / FOÇA – BERGAMA :

Sabah Otelimizdeki kahvaltımızdan sonra Otelimize veda ederek otübüsümüzdeki yerlerimizi alıyoruz. İlk rotamızda Foça yer alıyor. Antik Çağ’da İyonya’nın en önemli yerleşimlerinden biri olan Foça; taş evlerle süslü sokakları, mavi bayraklı koyu, balıkçı tekneleri ile süslü renkli limanı ve eşsiz günbatımları ile İzmir’den kısa sürede ulaşabileceğiniz en huzurlu tatil beldelerinden biri. Foça dedik mi akla ilk Eski Foça’nın nostalji yüklü sokakları geliyor. Burası, Avrupa’daki ‘old town’ların tam anlamıyla kasaba versiyonu. Ruhunu hiç kaybetmemiş olması, eskisi gibi korunup farklı renklerle parıldaması gerçekten de Foça’ya bambaşka bir güzellik katıyor. Eski Foça’nın güzel sokak aralarını keşfetmek için ilk iş Küçük Deniz olarak bilinen küçük limana gidip burada Serbest vakit vereceğiz. Rehberimizi belirleyeceği 1,5-2 saatlik serbest vakitten sonra Foça turumuzu sonlandırararak Bergama‘ya hareket ediyoruz. Bakırçay havzasında yer alan Bergama, İzmir gezilecek yerler listesinde yer alması gereken, hakkında pek bilgi sahip olmadığımız bir ilçemiz. Tarihte bilinen ilk parşömen, ilk doğal tedavi, Dünyanın en dik tiyatrosu bu topraklarda hayat buldu. UNESCO Dünya Mirası Pergamon Antik Kenti, güzellik ılıcaları, meşhur Kozak Yaylası ve pek çok ünlü plaja yakınlığıyla gelişmeye oldukça açık. Dokumacılık ve kilimciliğiyle de ünlü olan şehre doğru yol alıyoruz.Yaklaşık olarak 1,5 saat sonra Bergama’da olacağız.Bergama’da alacağımız Öğle yemeği molamızdan sonra ilk durağımız Bergama Antik Kenti (Pergamon Antik Kenti) .Antik kente Teleferikler ile çıkılacaktır. Antik kent gezimizden sonra Anadolu’nun en önemli sağlık merkezlerinden biri olan Asklepion’u geziyoruz. Ardından dönüş yoluna giriyoruz. Gerekli molalarımız sonrasında Çanakkale’ye ulaşıyoruz.

Bir dahaki Granikos Travel organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur fiyatına dahil olan hizmetler:

  • 1 gece konaklama ( sabah kahvaltısı + akşam yemeği )
  • Rehberlik hizmeti
  • Gidiş – dönüş ulaşım

* Tek kişi katılım olduğu durumda +100 TL Single konaklama farkı uygulanmaktadır!


Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz. - 0 ile 6 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 6 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
DMCA.com Protection Status