Batı Karadeniz Turu ( 2 Gün 1 Gece )

SAFRANBOLU- AMASRA TURU 1 GECE KONAKLAMALI 1.GÜN: Çanakkale-Lapseki –Biga-Bandırma-Safranbolu Gezimizin ilk günü 23:00’ da Cumhuriyet Meydanı,23:30 Lapseki, 00:30 Biga avm önü hareket saatleri ile yolculuğumuza başlıyoruz. 2.GÜN: Safranbolu, Yörükköyü, Cinci Han, Köprülü Cami, Güneş Saati, Hıdırlık Tepesi, Kaymakamlar Evi, Demirciler ve Bakırcılar Çarşısı, Arasta, Cam Seyir Terası Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ile devam ediliyor. Bandırma-Bursa-Adapazarı […]

SAFRANBOLU- AMASRA TURU

1 GECE KONAKLAMALI

1.GÜN: Çanakkale-Lapseki –Biga-Bandırma-Safranbolu

Gezimizin ilk günü 23:00’ da Cumhuriyet Meydanı,23:30 Lapseki, 00:30 Biga avm önü hareket saatleri ile yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN: Safranbolu, Yörükköyü, Cinci Han, Köprülü Cami, Güneş Saati, Hıdırlık Tepesi, Kaymakamlar Evi, Demirciler ve Bakırcılar Çarşısı, Arasta, Cam Seyir Terası

Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ile devam ediliyor. Bandırma-Bursa-Adapazarı üzerinden Düzce’ye varıyoruz. Düzce Tursan Dinlenme tesislerinde vereceğimiz ihtiyaç molasından sonra Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz.

İlk olarak bizlere muhteşem bir görsel şölen, farklı bir his yaşatacak olan Cam Seyir Terasına doğru yola çıkıyoruz. Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras ( Cam Seyir Terası ), yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasının keyfini çıkartırken fotoğraf molası veriyoruz.

Cam teras ziyaretimizin ardından dünyanın nadir açık namazgâhlarından olan ve güzel bir Safranbolu görüntüsü sunan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip, Eski Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı, Saat Kulesi’ni fotoğrafladıktan sonra Safranbolu’nun Eski Çarşı kısmına geçiyoruz. Burada Cinci Han ve Hamamı, Akçasu Kanyonu’nu da görerek, Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saati, Yemeniciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşıları geziliyor. Lokum imalatı hakkında slayt gösterisini izledikten sonra lokum alış verişi yapıyoruz.

Safranbolu’yu gezdikten ve leziz safranlı lokumların tadına baktıktan otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

3.GÜN: Yörük Köyü, Amasra, Bakacak Tepesi, Amasra Kalesi, Fatih Cami

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra ilk olarak zamanında Bektaşilerin de yaşadığı Yörük Köyü ziyaret ediliyor. Yörük Köyü’nde Sipahioğlu Konağı, Köy Çamaşırhanesi ve köy ürünlerinin satıldığı pazarda yapacağımız keyifli gezimizden sonra Amasra’ya doğru yola koyuluyoruz.

Amasra’nın girişinde bulunan Bakacak Tepesi ilk keşif noktamız. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman “Lala, Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola?”, yani “Dünyanın gözü bu mudur?” diyerek hayranlığını gösterdiği Bakacak Tepesi’nden görünen manzara karşısında fotoğraf molası günü renklendiren bir detay oluyor. Amasra merkezine indiğimizde gezimiz, Amasra Kalesi (Zindan Kalesi, Sormagir Kalesi) ile başlıyor. Roma Dönemi’nde yapılan Kemere Köprüsü ve Bizanslılar Dönemi’nde kilise olarak kullanılan Fatih Camii gezilerinin ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.

Yemek sonrası her biri el emeği göz nuru olan tel kırma ürünlerini bulabileceğiniz çarşı bizi bekliyor. Ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:                                

-D2 belgeli turizm araçları ile ulaşım

-Profesyonel rehberlik hizmeti

-Araç içi yiyecek ve içecek ikramı

-1 gece 3* ve üzeri otelde yarım pansiyon konaklama

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

-Tüm kişisel harcamalar

-Müze ve ören yeri giriş ücretleri

-Otel ekstraları

– İkinci gün kahvaltı ve öğle yemeği, üçüncü gün öğle ve akşam yemeği

 

 

BİLGİLENDİRME

* Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
* Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir. Konuyla ilgili bilgilendirme rehberiniz tarafından sizlere yapılacaktır.

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

*Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

*Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

*Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Granikos Travel’ in sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Granikos Travel’ de saklıdır.

*Katılımcı sayısına göre turlarda kullanılacak araçlar 30 kişi ve üzeri turlarda otobüs, 16 – 30 kişi arası turlarda midibüs, 15 kişiye kadar olan turlarda minibüs kullanılacaktır.

Detaylı bilgi ve rezervasyon hattı;

0286 217 1011
0533 703 0767 (WhatsApp Aktif)

Hatırlatmalar;

- Turlarımızda koltuk numarası, ödeme kayıt sırasına göre planlanmaktadır.
- 16,27,31,46 veya 54 kişilik ulaştırma bakanlığı tarafından yetkili araçlar ile düzenlenmektedir.