Bilecik – Söğüt – Osmaneli Turu

  • Tur Süresi: 1 gün
  • Hareket Tarihi: 03/11/2018
  • Bitiş Tarihi: 03/11/2018
  • Fiyat: 99TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Gece 01.30’da Çanakkale Cumhuriyet Meydanında bulunan tarihi topun önünde toplanma ve 02.00’de hareket ediyoruz. Acente otobüs içi ikramları eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. Eski ismiyle ‘Lefke’ günümüzdeki ismiyle Osmaneli’ne doğru devam ediyoruz. 1527 yılında Rüstem Paşa döneminde yapımına başlanmış ve kendisinin adı ile anılan Rüstem Paşa Camii’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında günümüzde restore edilmiş tarihi Hükümet Konağı binası, […]

Gece 01.30’da Çanakkale Cumhuriyet Meydanında bulunan tarihi topun önünde toplanma ve 02.00’de hareket ediyoruz.

Acente otobüs içi ikramları eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. Eski ismiyle ‘Lefke’ günümüzdeki ismiyle Osmaneli’ne doğru devam ediyoruz. 1527 yılında Rüstem Paşa döneminde yapımına başlanmış ve kendisinin adı ile anılan Rüstem Paşa Camii’ni ziyaret ediyoruz.

Sonrasında günümüzde restore edilmiş tarihi Hükümet Konağı binası, Balaban Meydanı, sokaklarında tarihe şahitlik etmiş konaklarını gördükten sonra Bilecik’e doğru hareket ediyoruz. Burada ilk olarak koca bir medeniyetin günümüze ulaşan izlerini temsilen dikilmiş olan Üç boyutlu Osmanlı Armasını görüyoruz. Çekilen fotoğraflar sonrası, 2. Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. yılı şerefine göndermiş olduğu ferman sonrasında inşa edilmiş olan Bilecik Saat Kulesi’ni görüp 14. yüzyılın başlarında yapılmış Osmanlı Devri Türk mimari sanatının, dini-mimari alanında ilk kubbeli yapı denemesinin örneklerinden birisi olan Orhan Gazi Camii’ni ziyaret ediyoruz.

Ardından Osmanlı devletinin kurucusu Osman Gazi’nin kayınbabası da olan Şeyh Edebali türbesini ziyaret ediyoruz. Türbe ziyareti sonrası Zincirli Kaya mevkiine uğradıktan sonra, ‘Osmanlı padişahları tarih şeridi alanını’ ziyaret ediyoruz.
Yolculuğumuza Osmanlı İmparatorluğu’nun filizlendiği topraklar, Söğüt ile devam ediyoruz. İlk olarak Osman Gazi’nin bacanağı, Şeyh Edebali’nin öğrencisi, damadı ve Osmanlı devletinin kuruluşuna şahitlik etmiş bir Türk bilgini Dursun Fakih türbesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası Türk büyükleri platformu ve Söğüt senlikleri meydanına hareket edip, Türk devletlerinin liderlerinin büstlerini görüyoruz.

Gezimize Osmanlı devletinin kurucusu Osman Gazi’nin babası ve 600 yıl ayakta kalmış Osmanlı imparatorluğunun temelini atmış olan Ertuğrul Gazi’nin türbesini ziyaret ederek devam ediyoruz.


Tur katılım kuralları

- Tur araçlarımız 16,27,46,54 kişilik araçlardır. Kişi sayısına göre araç planlaması yapılmaktadır.
- Tur oturma düzeni-koltuk numarası ödeme kayıt sırasına göre belirlenmektedir.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
Soru Sor
Turlarımız hakkında bilgi edinmek için bizimle Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by
DMCA.com Protection Status