• burgaz bulgaristan

Burgaz – Varna & Nessebar Turu ( Çanakkale Hareketli )

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Hareket Tarihi: 16/06/2018
  • Bitiş Tarihi: 16/06/2018

Bulgaristan’ın güneydoğusunda, Karadeniz kıyısında yer alan Burgaz, özellikle 20. yüzyıldaki hızlı gelişimi ve modernleşmesiyle turistlerin ilgi odağı olmaya başlamıştır. Denize kıyısı olması ve göllerle çevrilmesi, ülke genelindeki karasal iklimi yumuşattığından serin yazların ve ılık kışların olması da turizmini olumlu etkileyen sebeplerden biridir.

Gece 00.15’te Çanakkale Cumhuriyet meydanında bulunan tarihi topun önünde buluşma ve 01.00 gemisiyle Eceabat’a geçiş yapıyoruz.

Yol güzergahında araç içi ikramlarımızla birlikte kısa tur programı bilgilendirilmesi sonrasında Kırklareli, Dereköy güzergahını takip ederek, Türk (Dereköy) ve Bulgar (Malko Tırnovo) sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Bourgas Nessebar otoyolu takip edilerek Bulgaristan’ın 4. büyük şehri olan Bourgas’a varıyoruz.

Panaromik Burgaz gezimizi takiben Karadeniz kıyısında yer alan Nessebar Yarım Adası’na hareket ediyoruz. Nessebar, 1983 yılında UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmiş, Bizans Dönemi’nden kalma Eski Metropolitan Kilisesi (İ.S.6 y.y), St. Stephan Yeni Metropolitan Kilisesi (İ.S 11 y.y) ve Pantokrator Kilisesi (13-14.y.y) adanın tarihi dokusunu oluşturmaktadır.

18-19 yy Bulgar rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evleri göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Karadeniz’in Meşhur Kalkan Balığını tadabilirler.Rehberimizin belirleyeceği saat de hareket ile yol güzergahında alışveriş molamızı takiben Malko Tırnovo, Dereköy sınır kapısına varış, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Kırklareli üzerinden Çanakkale’ye yolculuk ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ile tur sonu.

Ücrete dahil olan hizmetler

  • Gidiş – dönüş ulaşım
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
  • Belirtilen çevre gezileri

Ücrete dahil olmayan hizmetler

  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Kişisel harcamalar
  • Yurt dışı çıkış vergisi

Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında düşük kapasiteli turlar ]

- Aynı soyisimli yolcular yan yana oturabilirler.
- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı araç kapasite kuralları uygulanmaktadır.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Araç personelimiz, rehberlerimiz ve siz değerli misafirlerimiz ile birlikte kurallara uyarak maskelerimizle yolculuk edeceğiz.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
Soru Sor
Turlarımız hakkında bilgi edinmek için bizimle Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
DMCA.com Protection Status