Büyük Karadeniz Turu (7 Gün) Çanakkale Hareketli

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 7 gün
 • Fiyat: 1,600TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Normal fiyat 1600 TL
1.tarih: 18 Mayıs Pazartesi çıkış – 2.tarih: 24 Mayıs Pazar çıkış
3.tarih: 10 Temmuz Cuma çıkış – 4.tarih: 24 Temmuz Cuma çıkış
5.tarih: 1 Ağustos Cumartesi çıkış – 6.tarih: 14 Ağustos Cuma çıkış
7.tarih: 28 Ağustos Cuma çıkış – 8.tarih: 04 Eylül Cuma çıkış
9.tarih: 18 Eylül Cuma çıkış – 10.tarih: 25 Eylül Cuma çıkış
11.tarih: 4 Ekim Pazar çıkış

ÇANAKKALE ÇIKIŞLI DOĞU KARADENİZ & BATUM TURU

 “Bulutların Üzerindeki Karadeniz Yaylalarını Gezmeye Gidiyoruz.”

 5 GECE OTEL KONAKLAMALI – 6 GECE 7 GÜN

ERKEN REZERVASYON DÖNEMİ BAŞLADI, KAÇIRMAYIN!

# Sinop – Samsun – Ordu – Giresun – Trabzon – Rize – Artvin – Gürcistan Batum – Amasya #

Normal fiyat 1600 TL

1.GÜN: GECE YOLCULUĞU

Siz değerli misafirlerimizle Acentamızın belirlediği noktalarda saat 16:00’da buluşuyor, Karadeniz’in en güzel yaylalarını ve tarihi mekânlarını göreceğimiz, Karadeniz turumuza başlıyor, yolda vereceğimiz gerekli molalar eşliğinde gece yolculuğumuz devam ediyoruz. ( Güzergah üzerinden Çanakkale Merkez, Lapseki, Biga & Bandırma üzerinden turumuza katılabilirsiniz. )

2.GÜN: SİNOP TARİHİ CEZAEVİ – HAMSİLOS KOYU – SAMSUN İLK ADIM ANITI – ORDU

 Doğu Karadeniz gezimizin ikinci gününde ülkemizin en kuzeydeki ili Sinop’a ulaşıyoruz. Kahvaltımızı aldıktan sonra (Ekstra) küçük ve şirin Sinop’ta, Türkiye’nin tek fiyordu olan yemyeşil ormanı, denizin bir nehir gibi kara içine girdiği Hamsilos Koyu’nu, Akliman’ı, Maket Gemi Yapım Atölyelerini, romanlara ve türkülere konu olmuş Tarihi Sinop Hapishanesini geziyoruz. Sinop’tan ayrılıyor, öğle yemeğimizi Meşhur Bafra Pidesi şeklinde Samsun’da alıyoruz. Yemek sonrasında Kurtuluş Savaşının ilk kıvılcımlarının atıldığı Samsun’da, Samsun halkının Ata’mıza hediyesi olan ve ünlü Avusturyalı Heykeltıraşa yaptırdıkları İlk Adım Anıtını geziyor, serbest zaman ve fotoğraf molasını tamamladıktan sonra, amazonların şehri kabul edilen Terme’yi takiben, Ordu’daki otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği FATSA YALÇIN HOTEL veya benzer kalite otel

3.GÜN: ORDU BOZTEPE – GİRESUN – GÖRELE – AKÇAABAT – SÜMELA MANASTIRI – SÜRMENE  

Doğu Karadeniz gezimizin üçüncü gününde otelimizdeki kahvaltının ardından, dağ eteğindeki şehir Ordu (COTYORA) eşsiz Karadeniz manzarasını izleyeceğimiz 510 rakımdaki Boztepe’ye teleferik ile çıkıyoruz. Muhteşem manzaraya tanıklık ediyor, kahvelerimizi içtikten sonra, ‘’Kirazın Dünyaya Yayıldığı Şehirdir’’ Giresun diyor, Giresun Kalesi’ni ve Karadeniz’de yaşanabilir tek ada olma özelliğine sahip mitolojik hikâyeleriyle ünlü Giresun Adasını panoramik olarak görüyor Keşap üzerinden Kemençenin Anavatanı olarak kabul edilen Görele’yi görüyoruz. Fotoğraf çekimlerinin ardından öğle yemeğimizi Akçaabat Köftesi şeklinde alıyor, 4000 yıllık kadim şehir Trabzon’da Altındere Milli Parkı içerisinde, Karadağ’ın eteğinde, 1650 yıllık geçmişe sahip Sümela Manastırını görmeye gidiyoruz. Muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan Altındere Milli Parkı gezimizi tamamlıyor, Çay Fabrikası ve Meşhur Sürmene Çakıları ve Bıçaklarını göreceğimiz dükkânımıza uğruyoruz. Bıçaklar hakkındaki bilgilerin alınması ve vereceğimiz kısa molanın ardından otelimize hareket ediyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği GRAND ÇAVUŞOĞLU HOTEL veya benzer kalite otel

4.GÜN: AYDER YAYLASI – ÇAMLIHEMŞİN – ZİL KALE – ÇİNÇİVA – GÜRCİSTAN BATUM TURU

Doğu Karadeniz gezimizin dördüncü gününde otelimizdeki kahvaltının ardından, Çay bahçeleri arasında yamaçların eteklerine kurulmuş Laz Konakları ve Kaçkarların asi çocuğu Fırtına Deresinin eşliğinde dünya çevre örgütü tarafından korunmaya alınan Fırtına Vadisi boyunca birçok tarihi kemer köprüyü görüyor, 1400 rakımlı Ayder Yaylasına varıyoruz. Yayla içerisinde Gelintülü Şelalesi, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzünü görüyor, vereceğimiz serbest zamanın ardından (Ekstra Tur) birçok gezgin tarafından ziyaret edilen ulusal ve uluslararası dergiye, gazeteye kapak olmuş olan Çat Vadisi turumuza başlıyoruz. Çamlıhemşin’de bekleyen minibüslerimizle ilk olarak; 19. yy. sonlarında Laz Mimarlarca yöreye uygun inşa edilen Şenyuva Köyündeki Çinçiva Kemer Köprüsünü ve 700 rakımlı Zil Kale’yi gezmeye gidiyoruz. Sarp bir kayanın üzerine inşa edilen Zil Kale’yi rehberimiz eşliğinde geziyor, doğanın içindeki sessizliği dinledikten sonra öğle yemeğimizi yöreye has muhlama, Laz böreği ve tereyağında Alabalık şeklinde alıyor, Gürcistan Batum turumuz için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlıyor Batum turumuza başlıyoruz. St. Andrew Heykeli ve Gonia Hisarını, Ters Bina ve Ardagani Gölünü görüp, şehir turumuza yürüyerek devam ediyoruz. Orta Cami, Osmanlı dönemi Fener Kulesi, Piazza Meydanı, St. Nicolas Kilisesi, Gürcüler için gücü simgeleyen Medea Heykeli, Avrupa Meydanı gezilerimizin ardından mola veriyoruz. Astroloji Saati, Poseidon’un Heykeli, Neptün Meydanı, Alfabe Kulesi, Kurban Said’in başyapıtı Ali ile Nino Heykeli gezileri sonrasında, Batum’daki turumuzu tamamlıyor, otelimize hareket ediyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği GRAND ÇAVUŞOĞLU HOTEL veya benzer kalite otel

5.GÜN: RİZE BEZ ATÖLYESİ – UZUNGÖL – AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – GİRESUN  

Doğu Karadeniz gezimizin beşinci gününde otelimizdeki kahvaltının ardından 300 yıl öncesine dayanan Rize Bezinin işlenişini seyredeceğimiz atölyemizde, tezgâh başındaki hanımlardan Rize Bezi hakkında bilgileri alıyor, Hemşin usulü yazmaları bağladıktan sonra, Solaklı Vadisi’ni takiben Uzungöl’e hareket ediyoruz. Soğanlı Dağlarından gelen Haldizen Deresinin heyelan ile kapanmasıyla oluşmuş, deniz seviyesinden 1090 metre yüksekliğindeki Uzungöl’de; göl etrafında yürüyüş yapabilir, bol bol anı biriktirmek için fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz. Belirlen saatte aracımızdaki yerlerimizi alıyor, 390 rakımlı Soğuksu Mevkii’ne çıkıyoruz. 1890 yıllarda dönemin Bankerlerinden Kabayanidis’in Barok Mimaride yaptırdığı Ata’mızın Trabzon’a son gelişinde konakladığı, vasiyetinin bir kısmını yazdığı Atatürk Köşkü’nü ve Trabzon‘da 1204-1461 arasında hüküm süren Komnenos Krallığı’nın en önemli eserlerinde Ayasofya’yı gezmeye koyuluyoruz. (2019 da başlanan tadilat nedeniyle bahçe içerisinde anlatımlarımızı yapacağız.) Ayasofya sonrasında meşhur telkârilerimizi ve kazaziyelerimizi alıyor,  Karadeniz’e has peyniri, tereyağı, Trabzon Ekmeği için kısa bir mola veriyoruz. Mola bitiminde otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği BULANCAK BAŞOĞLU HOTEL veya benzer kalite otel

6.GÜN: ORDU YASON BURNU & KİLİSESİ – SAMSUN BANDIRMA VAPURU – TÜTÜN İSKELESİ – GAZİ MÜZESİ – ATAKUM  

Doğu Karadeniz gezimizin altıncı gününde otelimizdeki kahvaltının ardından, Ordu güzergâhını takiben, sakin Şehir unvanlı Perşembe’yi (VONA) görüyor “Güneşin Deniz’de Yüzdüğü Yer” altın post efsanesinin geçtiği Karadeniz’in en uzun yarımadası üzerindeki İason Burnu ve Kilisesini geziyoruz. Gezi bitiminde Terme Ulusoy tesislerinde kısa molanın ardından Yeşilırmak kenarına kurulu Çarşamba’ya hareket ediyoruz. Anadolu topraklarında 1206 yılında inşa edilen, en eski Çivisiz Ahşap Cami olan Göğceli Camisi’ni ziyaret ediyor rehberimizden bu yapı ile ilgili bilgileri alıyoruz. Göğceli Camisinden ayrılıyor, 19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarını Samsun’a ulaştıran Bandırma Gemisi’ni geziyoruz. Doğu Park içerisindeki Bandırma Vapurunun hikâyesini dinledikten sonra Tütün İskelesi, Mantika Palas (Gazi Müzesi) gezileri sonrasında serbest zaman diyor otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği ÖZEL BUTİK 1919 OTEL SAMSUN veya benzer kalite otel

7.GÜN: HAVZA – YEŞİLIRMAK – AMASYA ŞEHİR TURU – ÇANAKKALE  

Doğu Karadeniz gezimizin yedinci ve son gününde otelimizdeki kahvaltının ardından, Havza – Kavak ilçeleri üzerinden Kurtuluş Yolunu takiben Yeşilırmak’ın incisi, Şehzadeler şehri ünvanlı 8000 yıllık Amasya’ya hareket ediyoruz. 1919 Haziran ayında Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşının kıvılcımlarını attığı Amasya’da, dünyanın en önemli 100 eserinden olan Hititlilerde Fırtına Tanrısı kabul edilen Teşup’un Bronz heykeli ve Mumyalarının sergilendiği Amasya Müzesi’ni, Yıldırım Beyazıt Camisi ve Külliyesini ziyaret ediyoruz. Yeşilırmak kenarındaki Şehzadeler Parkı’ndan, Kral Mezarlarını, Yalıboyu Evlerini, Hükümet Binası ve Saat Kulesini izledikten sonra eski şehri görüyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Ferhat ile Şirin Su Kanallarını izliyor ve Amasya’dan ayrılarak Çanakkale’ye yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz gerekli molalar sonrasında gece saatlerinde Çanakkale’de oluyor siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.  

ÜCRETİMİZE DÂHİL OLANLAR  

 • 5 GeceOtel Konaklama
 • Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı ( Açık Büfe)
 • Otellerde 5 Akşam Yemeği (Açık Büfe ve Set Menü) 
 • Karadeniz Eğlencesi ( Tulum ve Horon & Kemençe )
 • Gürcistan Batum Turu
 • Gürcistan Batum B2 Araç Fiyatı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti (6 Gün)
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

ÜCRETİMİZE DÂHİL OLMAYANLAR  

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğle yemekleri ( Rehber yemekler için yönlendirme yapacaktır )
 • Çinçiva Minibüs ücreti 50 TL
 • Ordu Boztepe Teleferik Ücreti
 • Sümela Manastırı Minibüs ücreti
 • Yurtdışı Çıkış harcı ( Batum )

2020 Büyük Karadeniz Turu Tarihleri:

 • 1.tarih: 18 Mayıs Pazartesi çıkış
 • 2.tarih: 24 Mayıs Pazar çıkış
 • 3.tarih: 10 Temmuz Cuma çıkış
 • 4.tarih: 24 Temmuz Cuma çıkış
 • 5.tarih: 1 Ağustos Cumartesi çıkış
 • 6.tarih: 14 Ağustos Cuma çıkış
 • 7.tarih: 28 Ağustos Cuma çıkış
 • 8.tarih: 04 Eylül Cuma çıkış
 • 9.tarih: 18 Eylül Cuma çıkış
 • 10.tarih: 25 Eylül Cuma çıkış
 • 11.tarih: 4 Ekim Pazar çıkış

* Kolay ödeme imkanı ile 500 TL başlangıç ödemesi ile tura kayıt olabilirsiniz. İlk ödeme sonrasında 3 ay içerisinde ödemeyi tamamlamanız gerekmektedir. Tura çıkmadan önce tur ücretini tamamlamanız gerekmektedir. (Kredi kartı geçerli değildir)

* Tur için kullanılacak araçlar 46 veya 54 kişilik büyük otobüsler olacaktır. Otobüs içi oturma planı ödeme kayıt sırasına göredir. Ödeme esnasında koltuk numaranızı öğrenebilirsiniz.

*Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 6 Gece 7 Gün olup 5 Gece otel konaklamalıdır

*Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

*Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

*Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Granikos Travel kesinlikle sorumlu değildir.

* Tur iptali tur tarihinden 30 gün öncesine kadar kabul edilmektedir. Son 30 güne girildiğinde sadece yolcu ismi değiştirme hakkınız mevcuttur.

*Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir. 

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde sadece T.C. Kimlikleri ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz. Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve soğuk damganın mutlaka görünür olması gerekmektedir. Gürcü gümrük görevlileri kimlik yıpranması konusunda son derece titiz davranmaktadır. Kimliğinizdeki fotoğrafınızın eski olması, PVC’sinin kalkmış olması, kenarlardaki/köşelerdeki yıpranmalar veya kenarlardan PVC’yi kesmiş olmanızdan dolayı geçiş yapamazsınız. 10 yıldan eski kimliklere de geçiş izni verilmemektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı bizim tavsiyemiz, tur tarihine kadar yeni çipli kimlik kartlarınızı almanız olacaktır. Ayrıca eğer varsa, geçerli pasaportunuzu da yedek bir önlem olarak yanınızda bulundurabilirsiniz. Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin anne ve babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için noterden onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Bebek ve çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması, Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır.

* 1 Eylül 2019 tarihi ile beraber, eski kimlikle geçiş kesinlikle mümkün olmayacaktır. Çıkan yeni kanun ile birlikte 1 Eylül 2019 ve sonrasında yalnızca yeni çipli kimlikler ve pasaport ile geçiş mümkün olacaktır.


Tur katılım kuralları

- Tur araçlarımız 16,27,46,54 kişilik araçlardır. Kişi sayısına göre araç planlaması yapılmaktadır.
- Tur oturma düzeni-koltuk numarası ödeme kayıt sırasına göre belirlenmektedir.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
Soru Sor
Turlarımız hakkında bilgi edinmek için bizimle Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by
DMCA.com Protection Status