Çanakkale’nin Gizli Güzellikleri

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 1 gün
 • Fiyat: 120TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

HER PAZAR
Çanakkalemizin yakın çevresinde bulunan mutlaka ziyaret edilmesi gereken ve ulaşımı kolay olmayan Yeşilyurt Köyü, Adatepe Köyü, Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Tahtakuşlar Köyü, Sütüven Şelalesi, Zeus Altarı, Assos Antik Liman, Hasanboğuldu bölgeleri için günübirlik PAZAR tatili gezisi..
Serpme Köy Kahvaltısı Dahil
06:00 Biga Avm önü kalkışlı
06:45 Lapseki Feribot iskelesi önü kalkışlı
07:30 Çanakkale Cumhuriyet meydanı kalkışlı 120 TL

HER PAZAR KESİN KALKIŞLI ÇANAKKALE YAKIN ÇEVRE GEZİSİ

Yeşilyurt Köyü, Adatepe Köyü, Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Tahtakuşlar Köyü, Sütüven Şelelasi, Zeus Altarı, Assos Antik Liman, Hasanboğuldu

 • Çanakkale kalkışlı – 120 TL
 • Çan ve Biga kalkışlı – 150 TL
 • Lapseki kalkışlı – 140 TL

Sabah 07.15 Çanakkale Cumhuriyet meydanında bulunan tarihi top’un önünde buluşma ve hareket.

İlk noktamız olan Kaz Dağları’nın Keyifli Durağı Yeşilyurt köyüne 08.30 civarı ulaşıyoruz ve bizler için hazırlanan serpme kahvaltımıza başlıyoruz. Kahvaltı sonrasında Yeşilyurt köyünde rehberimiz fotoğraf için serbest zaman veriyor. Serbest zaman sonrasında Adatepe köyüne geçiyoruz.

Adatepe, Kaz Dağı köylerinin içinde en dikkat çekenlerinden biri. Bir zamanlar liman olarak kullanılan Küçükkuyu’dan 4 km. dağa doğru çıktığınızda karşınıza çıkıyor. Köyün tarihinin antik çağlara kadar dayandığı söyleniyor. Köye girmeden hemen önce Zeus Altarı’nın girişi ile karşılaşacaksınız. Giriş kapısından 700 metre yürüyünce tepede Zeus Altarı’na ulaşacaksınız. Burada bütün körfezi görebileceğiniz harika bir deniz manzarası bekliyor sizi. İlyada’da bahsedilen ve Zeus ile Hera’nın Troya savaşını izledikleri antik Gargaros tepesinin de burası olduğu sanılıyor.

Adatepe Zeytinyağı Müzesi Küçükkuyu’da ana yol üzerinde göreceğiniz müze, Türkiye’de türünün ilk örneği sayılıyor. Müzede eski zeytinyağı presleri, zeytin toplama aletleri, taşıma ve saklama kapları, çeşitli folklorik objeler görülebilir. Aynı zamanda geleneksel usulde zeytinyağı sabun yapım tekniği de açıklamalı olarak sergilenmekte. Zeytinyağı müzesi ziyaretinden sonraki hedefimiz Tahtakuşlar köyü oluyor.

Kazdağları’nda Bir Şaman Köyü: Tahtakuşlar Köyü

Burası sokaklarını gezmeye başladığınızda sıradan bir köy edasında. Burada gezilecek yerler: Etnografya galerisi içerisinde geleneksel yöre kıyafetlerinden, şaman kültürüne dair malzemeler yer alıyor. Yine dünyada sergilenen en büyük deri sırtlı deniz kaplumbağası, 105 yaşındaki Caretta Caretta yine galerinin en ilgi çekici parçaları. Köyde görmeniz gereken bir diğer şey ise Tahtakuşlar Meşesi adlı anıt ağaç. Ağacın tahmini yaşının 180 olduğu düşünülüyor. 2009 yılında kayda alınan anıt ağacın türü mazı meşesi ve denizden yüksekiği ise 125 metredir. Tahtakuşlar köyüsünde yapılacak gezi sonrasında bir sonraki durağımız olan Hasan Boğuldu’ya hareket ediyoruz.

Kazdağı’nın eteklerinde bulunan Yörük köyü Zeytinli’nin içerisinden geçerek Milli Park sınırları içerisinde bulunan Hasan Boğuldu’ya varıyoruz. Hasan Boğuldu’da bizi büyüleyici bir doğa karşılıyor. Büyük çam ağaçları arasında tertemiz havayı içerimize çekerek patika yollardan filmlere konu olmuş Hasan Boğuldu göletine ulaşıyoruz. Burada rehberimizden efsaneyi dinledikten sonra dönüş yolumuz üzerinde bulunan köylü pazarından alışveriş yaparak Sütüven Şelalesine geçiyoruz. Sütüven Şelalesinde rehberimiz tarafından verilecek serbest zaman sonrasında Assos antik liman’a doğru yolculuğumuz başlıyor.

Assos antik Limanda denize nazir serin ege rüzgarları içinizi ferahlatırken çaylarınızı ve kahvelerinizi yudumlayarak vakit geçirebilirsiniz. Assos Antik Liman’da verilen mola sonrasında Çanakkale’ye geri dönüyoruz.

Tur ücretine dahil olan hizmetler

 • Ulaşım
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Yeşilyurt Köyü’nde serbest zaman

Tur ücretine dahil olmayan hizmetler

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Kişisel harcamalar
 • Kahvaltı haricinde alınan yemekler
DMCA.com Protection Status