Germiyan Köyü Festivali ve İzmirin Köyleri Turu

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Hareket Tarihi: 06/10/2018
  • Bitiş Tarihi: 06/10/2018
  • Fiyat: 99TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

GERMİYAN KÖYÜ – FESTİVAL ALANI – BARBAROS KÖYÜ – ÇEŞME – ALAÇATI – İZMİR Cumayı Cumartesiye bağlayan gece 01.30’da Tarihi topun önünde toplanma ve 02.00’de İzmir’e hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde ekstra olarak kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye’de Slow Food (katkısız gıdalar üretmek ve geleneksel yemekleri yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyünü gezeceğiz. Köyün sokaklarında […]

GERMİYAN KÖYÜ – FESTİVAL ALANI – BARBAROS KÖYÜ – ÇEŞME – ALAÇATI – İZMİR

Cumayı Cumartesiye bağlayan gece 01.30’da Tarihi topun önünde toplanma ve 02.00’de İzmir’e hareket ediyoruz.

Sabah saatlerinde ekstra olarak kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye’de Slow Food (katkısız gıdalar üretmek ve geleneksel yemekleri yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyünü gezeceğiz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların köyün sakinlerinden Nuran Hanım tarafından çiçek motiflerle boyanmış olduğunu göreceksiniz. Rehber eşliliğinde ki gezimizin ardından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan festivalin alanına gideceğiz. Kına Lokumu Kesimi, Sabun Yapımı, Kopanisti Peyniri Yapımı, Ekmek Yapımı, Ev Şarapçılığı gibi atölyeleri ziyaret ederek yöresel ürünlerin yapımı hakkında bilgi alacağız. Sonrasında Türkiye’nin ilk temalı festivali olan Oyuk (Korkuluk Festivalini) gerçekleştiren Barbaros Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Festival sonrasında köylülerin yaptıkları bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Hem bu korkulukları göreceğiz hem de çat kapı evi yazan bir köy evininin kapısını çalıp eve konuk olacağız. Sonrasında Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi (Panoramik) ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. Çeşme Meydanda vereceğimiz serbest zamanımızın ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı’nı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Çanakkale’ye hareket ediyoruz.

99 TL kişi başı


Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında düşük kapasiteli turlar ]

- Aynı soyisimli yolcular yan yana oturabilirler.
- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı araç kapasite kuralları uygulanmaktadır.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Araç personelimiz, rehberlerimiz ve siz değerli misafirlerimiz ile birlikte kurallara uyarak maskelerimizle yolculuk edeceğiz.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
Soru Sor
Turlarımız hakkında bilgi edinmek için bizimle Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
DMCA.com Protection Status