Işıl Işıl Drama Noel Baba Köyü

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Hareket Tarihi: 28/12/2019
  • Bitiş Tarihi: 28/12/2019

Drama Noel Baba Köyüne Romantik Bir Yolculuk..

PORTOLOGOS – İSKEÇE – KAVALA – DRAMA NOEL BABA KÖYÜ TURU

JUMBO MARKET’TE SERBEST ZAMANLI!

Sabah saat 04:30’da Çanakkale Cumhuriyet meydanında buluşma ve 05.00 gemisiyle Eceabat’a geçiyoruz. İpsala sınır kapısına doğru yolculuğumuz devam ediyor.

İpsala (Türkiye) Kipi (Yunanistan) Sınır Kapılarında Gümrük & Pasaport işlemleri sonrası EVROS bölgesinden Yunanistan’a giriş yapıyor ve Portologos’a hareket ediyoruz. Osmanlı Paşası Zığın Paşa tarafından yaptırılan Portologos Gölü üzerindeki Meryem Ana Klisesi ziyareti ve fotoğraf molasının ardından İskeçe’ye hareket ediyoruz. Panoramik İskeçe turumuzu yapıyoruz.Turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanda şehirdeki cafelerde kahve içerek zamanımızı değerlendirip Kavala’ya hareket ediyoruz.

Kavala panoramik şehir turu (Elefterios Caddesi, 28 Ekim Meydanı, Elçilik Binaları, Belediye Binası, Ag. Nicholas & Tedora Kimissi Kilisesi, Osmanlıda Pargalı İbrahim Paşa Camii, Su Kemerleri, Eski Şehir, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarathanesi, Evi ve Heykeli gezileri) ve serbest zaman.Serbest zamanın ardından Drama’ya Hareket ediyoruz.

İlk önce göreceğimiz yer şarkılara, türkülere ilham olmuş Drama Köprüsü’nü gördükten sonra Drama’ya hareket ediyoruz. Drama’ya varışımızın ardından Osmanlı Dönemi’nde de şehir parkı olan ve halen daha günümüzde şehir parkı olarak kullanılan Park ziyareti.

Ziyaretin ardından Drama şehri son yıllarda eşsiz bir Noel sahnesi olarak tasarlanıyor, şehir merkezinde sahnelenen “Oneiroupolis” (The Dreamland) programının etkinlikleri çocuklar ve yetişkinleri gerçek peri masallarına taşıyor. Her yıl belediye çalışanları ve birçok gönüllünün desteğiyle peri masalı köyüne ait ahşap evlerinin yapıldığı Özgürlük Meydanı’nda, Noel Baba’nın evi, Peri Masalı evi, Elflerin atölyeleri ve maceralar evini görüyoruz. Binlerce ziyaretçinin beğenisini toplayan hoş vakit geçirmelerini sağlayan noktalardan sadece birkaç tanesi Drama şehrinin eşsiz güzelliklerini gördükten sonra toplanma noktamızda buluşuyoruz geri dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Yunanistan’ın kipi sınır kapısına hareket ediyoruz.Gümrük işlemleri ardından Free Shop alışveriş molası vereceğiz.İpsala Türk kapısında gümrük işlemleri ardından Çanakkale’ye dönüşe geçiyoruz.

Tur ücretine dahil olan hizmetler:

  • B2 Uluslararası Yetki Belgeli Araç ile Ulaşım
  • Rehberlik Hizmeti
  • Çanakkale – Eceabat – Çanakkale feribot geçiş ücretleri

Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında düşük kapasiteli turlar ]

- Aynı soyisimli yolcular yan yana oturabilirler.
- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı araç kapasite kuralları uygulanmaktadır.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Araç personelimiz, rehberlerimiz ve siz değerli misafirlerimiz ile birlikte kurallara uyarak maskelerimizle yolculuk edeceğiz.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
Soru Sor
Turlarımız hakkında bilgi edinmek için bizimle Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
DMCA.com Protection Status