İstanbul Tarihi Yarımada Turu

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Fiyat: 125TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Bir taraftan Asya, bir taraftan da Avrupa’ya kucak açan şiirlerin kenti İstanbul, gelenin aşık olup gittiği yaşayanın ise vazgeçemediği bir kent

Her kültürden, dinden insanla karşılaşabileceğiniz, bu yeditepeli müze şehir her köşesinde yeni sürprizlerle sizi bekliyor.

Bir taraftan Asya, bir taraftan da Avrupa’ya kucak açan şiirlerin kenti İstanbul, gelenin aşık olup gittiği yaşayanın ise vazgeçemediği bir kent

Her kültürden, dinden insanla karşılaşabileceğiniz, bu yeditepeli müze şehir her köşesinde yeni sürprizlerle sizi bekliyor.

Akşam saat 23.30’da Çanakkale Cumhuriyet meydanı tarihi topun önünde buluşma ve 00.00 hareket, saat 00.30’da Eceabat İskelesinde ve saat 01.00’de Gelibolu İskelesi önünden hareket ile İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

Sultanahmet Meydanı ,Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı ,Sultanahmet Camii, ve TEKNE TURU

Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ile devam ediliyor. Keşan üzerinden Tekirdağ’a varıyoruz. Tekirdağ Namık Kemal Yaypet Dinlenme Tesisinde vereceğimiz kahvaltı ve ihtiyaç molasından sonra İstanbul’a doğru tekrar yola çıkıyoruz.

Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından eski İstanbul (old city) olarak adlandırılan Sultanahmet Meydanına varıyoruz. Kentin tarihsel zenginliklerinin büyük kısmının yer aldığı tarihi yarımada birçok uygarlığa tanıklık etmiş geçmişiyle oldukça zengin tarihi eserlere sahip. Sultanahmet, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Fatih, İstanbul Üniversitesi, Surlar, Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı, Sirkeci ve Süleymaniye’nin yer aldığı bölge turistlerin en uğrak yerlerinden biri.

İlk durağımız Osmanlı İmparatorluğu’na 624 yıllık tarihinde 378 yılını geçirdiği, imparatorluğun yönetim merkezine de ev sahipliği yaptığı Topkapı Sarayı’nı geziyoruz. Ardından sanat ve mimarlık tarihi açısından önemli eserlerden sayılan dünyanın 8. Harikası olarak gösterilen Ayasofya’yı ziyaret ediyoruz. Daha sonra kısa bir serbest zaman kullanıyor ve bu kez “Dünyanın Ortasına” gidiyor ve Million Taşı’nı görüyor ve bilgi alıyoruz. Ardından bir zamanlar sarayın su ihtiyacını karşılamak için yapılan, şimdilerde ise suyun içinde yükselen sütunlarının ihtişamı, müziğin ve ışığın essiz uyumu ile bizleri büyüleyecek Yerebatan Sarnıcı’na gidiyoruz. Bu büyülü atmosferden sonra Tarihi Yarımada’daki turumuza Hipodrom’u süsleyen dönemin ünlü eserleri ile görerek devam ediyoruz. Alman Çeşmesi, Dikilitaş, Yılanlı Sütun, Örme Sütun, İbrahim Paşa Sarayı’nı görerek, dünyaca ünlü yabancıların Mavi Cami de dedikleri Sultanahmet Camii’ni ziyaret ediyoruz. Çinileri ve mimarisiyle büyüleyen bu son ziyaretimizin ardından öğle yemeği molası veriyoruz.

Öğle yemeği molamızdan BOĞAZ’DA TEKNE TURU ardından Çanakkale’ye yola çıkıyoruz ve gece saatlerinde Çanakkale’ye varıyoruz.

Tur Fiyatına dahil olmayan hizmetler;

  • Ulaşım
  • Rehberlik Hizmeti
  • Araç içi ikramlar
DMCA.com Protection Status