• kapadokya

Kapadokya & Ihlara Vadisi Turu ( Çanakkale Hareketli )

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 2 gün
 • Hareket Tarihi: 08/06/2019
 • Bitiş Tarihi: 09/06/2019
 • Fiyat: 345TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Cennetten tarihe, masaldan gerçeğe. Güzel atlar ülkesi Kapadokya…

Kapadokya Turu / 1 gece konaklamlı 2 Gün

Cennetten tarihe, masaldan gerçeğe. Güzel atlar ülkesi Kapadokya…

1.GÜN:

Gezimizin ilk günü 20:30’ da Çanakkale Cumhuriyet Meydanını,21:00’de Lapseki Otogar, 21:30’da Biga Baştur Tesislerinden hareket ile yolculuğumuza başlıyor.

2.GÜN: Ihlara, Derinkuyu Yer Altı Şehri, Dervent, Paşabağ

Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ile devam ediyoruz. Bozüyük Ömür Dinlenme Tesislerinde ihtiyac molasından sonra Eskişehir- Polatlı üzerinden Aksaray’a varıyoruz. Aksaray Ağaçlı Dinlenme Tesislerinde kahvaltı için son molamızı veriyoruz.

Son molamızın ardından uzunluğu 12 km olan Melendiz Çayı’nın yıllar içinde aşındırdığı Ihlara Vadisine varıyoruz. Bu vadide bulunan kiliselerden Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kilisesi’ni gezdikten sonra Narlıkuyu Krater Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kenarında otobüsten dağıtılan içeceklerin keyfini çıkardıktan sonra ziyaretimize ilk olarak Hititler tarafından inşa edilmeye başlanan Derinkuyu Yeraltı Şehri ile devam ediyoruz. 7 km çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı Derinkuyu Yeraltı Şehri muhteşem yapısı ile uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecektir. Ardından bir diğer adı da güzel atlar diyarı olan Kapadokya’ya geliyoruz. Öğlen yemeği için verilen mola sonrası (ekstra) belirlenen saatte tekrar gezimize kaldığımız yerden devam ediyor ve peri bacaları ile meşhur olan Paşabağ’ ı gezdikten sonra, Dervent Vadisi bizi bekliyor. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra otelimize geçiyoruz ve akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.

Kahvaltı: Aksaray Ağaçlı Tesisleri’ nde ekstra olarak alınıyor.(Tesis menü fiyatları geçerlidir.)

Öğle yemeği: Serbest zaman. (Araç görevlimiz yemek konunda bilgilendirme yapacaktır.)

Konaklama: Seçilen otelde sunuluyor.

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil ve otel açık büfe ya da set menü olarak alınacaktır.

Mola Tesisleri: Biga Baştur Dinlenme Tesisleri,  Bozüyük Ömür Dinlenme Tesisleri

Rota: Çanakkale – Bursa (276 km), Eskişehir (161 km), Aksaray (444 km), Aksaray – Ihlara (37 km), Ihlara – Derinkuyu (53 km), Derinkuyu – Avanos (50 km)

3.GÜN: Göreme, Uçhisar, Esentepe, Avanos, Hacı Bektaş, Çanakkale

Gün doğumunu ihtişamıyla seyretmek için yapacağımız sıcak hava balonu turuna (ekstra) katılacak konuklarımızla erken kalkıyor ve otelimizden ayrılıyoruz. *** (Hava şartları uygun olduğu takdirde gerçekleşmektedir.)

Sabah otelde alınan sabah kahvaltı sonrası Göreme Açıkhava Müzesi’ ne hareket ediyoruz. İlk olarak St. Basil Kilisesi, St. Barbara Kilisesi, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Yemekhane, Çarıklı ve Tokalı Kiliselerini gezdikten sonra Kültür Bakanlığı’nın desteklediği yöresel halı tanıtımı yapılan halı atölyelerini ziyaret ederek hoş bir deneyim kazanıyoruz. Daha sonrasında ise Uçhisar Kalesine geçiyor ve Uçhisar Kalesi altındaki ipek yolu, kaya oluşumları ve güvercin yuvalarını görüyoruz. Kapadokya bölgesinin en güzel panoromik yerinde dinlenme ve resim çekmek için Esentepe’ de serbest zaman veriyoruz. Hititlerden bize miras kalan çanak yapımını yerin altına inşa edilmiş üretim yerinde izlenmek ve bu sanatın yapımına tanıklık etmek için Avanos’a geçiyoruz.

Öğle yemeği için verilen moladan sonra 45 dk.’ lık yolculuğun ardından Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’ ne varıyoruz.

Üçler Çeşmesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, yemekhane, Meydan Evi, Mihman Evi, Hacı Bektaş Veli’nin Türbesi ve Balım Sultan Türbesi’ni gezdikten sonra Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Eskişehir, Bozüyük, Bursa üzerinden gece saatlerinde Çanakkale’ ye varıyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Tur esnasında rehber tarafından yönlendirilme yapılıyor.

Akşam Yemeği: Dinlenme tesisinde alınıyor.

Mola Tesisleri: Biga Baştur, Bozüyük Ömür Dinlenme Tesisleri

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Araç içi İkram
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama(Sabah kahvaltısı-Akşam Yemeği )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • İkinci gün kahvaltı, öğle yemeği ve üçüncü gün öğle yemeği, akşam yemeği
 • Otel’de Alınan İçecekler
 • Balon Turu
DMCA.com Protection Status