Kayseri, Kapadokya & Hacı Bektaş Veli Türbesi Turu ( 2 gece 3 Gün )

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 3 gün
  • Hareket Tarihi: 19/12/2019
  • Bitiş Tarihi: 22/12/2019
  • Fiyat: 600TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

2 gece Kapadokya konaklamalı

KAYSERİ – KAPADOKYA TURU

Ürgüp – Göreme – Avanos – Erciyes Dağı – Hacı Bektaş Veli Türbesi

20 – 22 Aralık 2019

2 Gece – 3 Gün

19 Aralık 2019:  Gezimize perşembe akşamı 20.30da Çanakkale Cumhuriyet meydanında buluşma ve yolculuğumuz başlıyoruz.

Güzergahımız üzerinden Lapseki, Biga ve Bandırma’dan turumuza dahil olacak yolcularımızı alarak devam ediyoruz.

1.Gün – Kapadokya: Yağmur ile rüzgârın elele vererek yazdığı şiir olarak bilinen Kapadokya bölgesine hareket ediyoruz. Gezimize ilk olarak bölgeyi panoramik olarak göreceğimiz Uçhisar Kalesi’nden başlıyoruz. Verilen fotoğraf molasının ardından rehberimizin yardımları ile öğle yemeği alıyoruz. Yemek sonrasında kuş saraylarını görmek için, Güvercinlik Vadisi’ne hareket ediyoruz. Rehberimizin etkileyici anlatımından sonra serbest zaman sizlerin olacak. Daha sonra üçlü, birleşik ve tekli peri bacaları manzarası ile ünlü Paşabağı’na (Rahipler Vadisi) hareket ediyoruz. En güzel peri bacalarını fotoğrafladıktan sonra Onyx atölyesine giderek taşın yapısı ile ilgili bilgi alıyor ve alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ise Dervent vadisinde fotoğraf molası veriyoruz. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra, dileyen misafirlerimiz ata binebilirler. Ardından Kapadokya vadisini sarıp sarmalayan Kızılırmak kenarında yer alan Avanos’ a yöneliyoruz.  “Kör bile bilir Avanos’ un yolunu çanak çömlek kırığından” deyişinin doğruluğunu kanıtlarcasına Çanak-Çömlek Atölyelerini ziyaret ediyor ve ustaların gösterilerini izleyip alış-veriş yapıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN – Kayseri Kalesi – Döner Kümbet – Mahberi Honat Hatun Külliyesi – Erciyes Dağı

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Kayseri’ye hareket ediyoruz. Surları ve Kalesi ile geniş alana sahip olan Kayseri ye ulaşıyoruz. Sırası Roma İmparatoru III. Gordianus zamanında (M.S 238–244) inşa edilmiş olan Kayseri Kalesi’ni (İç Kale, Kuyumcular Çarşısı, Kale Camisi) Cumhuriyet Meydanı’ndaki Saat Kulesi’ni,  Mahberi Honat Hatun Külliyesi’ni ve Döner Kümbet’i göreceğiz.  Geziler sonrasında Erciyes Dağına çıkıyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zaman sonrasında otelimize geri dönüyoruz.

*Türk Gecesi: Rehberimiz turumuzun 2.günü akşamı katılmak isteyenlerle birlikte Türk Gecesi etkinliği düzenleyecektir. ( Ekstra – Rehber Bilgilendirecek )

3.Gün – Kapadokya – Hacı Bektaş Veli Türbesi & Dönüş: Otelde alınan Kahvaltı sonrası Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidiyoruz. İlk olarak St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Tokalı, Çarıklı kiliselerini ve yemekhaneyi geziyoruz. Sonrasında ise bölgenin en gelişmiş ve turistik ilçesi olan gizemli Ürgüp’e gelip Asmalı Konağı tanıyoruz.  Alınan öğle yemeği sonrasında sonra Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu’yu (Nadar Avlusu) geziyoruz. Yapılan geziler sonrasında Çanakkale’ye dönüşe geçiyoruz.

Not: 3 gün boyunca rehberimiz programa dahil olmayan yemekler için sizlere eşlik edecektir.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

Tur fiyatına dahil olan hizmetler:

  • 2 gece konaklama ( otelde 2 akşam yemeği + 2 kahvaltı dahil )
  • Ulaşım
  • Rehberlik Hizmeti
  • Araç içi çay-kahve ikramı

Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Kayıt esnasında ve araç hareket etmeden HES KODU kontrolü yapılmaktadır.
- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı araç kapasite kuralları uygulanmaktadır.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Araç personelimiz, rehberlerimiz ve siz değerli misafirlerimiz ile birlikte kurallara uyarak maskelerimizle yolculuk edeceğiz.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz.
DMCA.com Protection Status