Klasik Yunanistan Turu

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 2 gün
  • Hareket Tarihi: 26/04/2019
  • Bitiş Tarihi: 28/04/2019

RAMAZAN BAYRAMINA ÖZEL ÇANAKKALE HAREKETLİ KLASİK YUNANİSTAN TURU / 2 GÜN 1 GECE / KİŞİ BAŞI 85 EUO

KISA YUNANİSTAN TURU – 1 gece konaklamalı

SELANİK-KAVALA-İSKEÇE-GÜMÜLCİNE-DEDEAĞAÇ

KLASİK YUNANİSTAN TURU / 2 GÜN 1 GECE / KİŞİ BAŞI 75 EUO

**Yeşil pasaport sahiplerine vizesiz!

1 GÜN Cuma: Çanakkale-Keşan-İpsala

Akşam saat 23.30’da Cumhuriyet Meydanı Tarihi Topun Önü, saat 00.30’da Eceabat İskelesinde ve saat 01.30’da Gelibolu İskelesi önünden hareket ile Keşan üzerinden İpsala’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç (Alexandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) ve Kavala üzerinden Selanik’e doğru hareket ediyoruz.

2 GÜN Cumartesi: Selanik (Thessaloniki)

Sabah erken saatlerde dinlenme tesisinde mola. Burada Yunan böreklerinin tadına bakabilirsiniz. Ardından Selanik’e varıyoruz. Yapacağımız Selanik panoramik şehir gezimizde, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Atatürk’ün Evi, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Merkezi’ni görüyoruz. Kısa bir dinlenme molası verip Selanik’ in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frape’ nin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği için mola. Ardından otelimize hareket ve Gecelememiz otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz müzikli Yunan gecesine katılabilirler.

3 GÜN Pazar: Selanik (Thessaloniki), Kavala, İskece (Xanthi), Gümülcine (Komotini), Dedeağaç(Alexandroupoli), Çanakkale

Sabah kahvaltısının ardından Kavala’ ya hareket ediyoruz.1,5 saatlik yolculuğumuz ardından Kavala’ ya ulaşıyoruz. Mehmet Ali Paşa Konağı, Su Kemerleri, Ag.Nicholas& Teodoro Kimissi Kiliseleri, Pangia, Liman, Kale göreceğimiz yerler arasında.Vereceğimiz öğle yemeği molası ve serbest zamanın ardından  İskece’ye (Xanthi) hareket ediyoruz. Türklerin yoğun olarak yaşadığı bu güzel şehirde Osmanlı’dan kalma Saat Kulesi’nin yer aldığı meydan da kısa bir mola sonrası yolumuza devam ediyoruz. Yunanistan’ın meşhur bademli kurabiyesinin tadına baktıktan sonra İskeçe (Xanthi) den ayrılıyoruz.

Türk köyleri içerisinden geçerek 30 dakikalık bir yolculuk ile varacağımız, Nufüsün % 40 ı Türklerden oluşan Gümülcine (Komotini) şehrinde Türk çarşısı, özgürlük meydanı, yeni camii ve 2. Abdülhamit döneminde yapılan saat kulesini gördükten sonra son olarak uğrayacağımız Alexandrapoli (Dedeağaç)‘a varış. Kentin en işlek caddesi ‘’Dimokratias’’ da alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası sahilde buluşup gümrüğe hareket ediyoruz.

Gümrük işlemlerinden sonra Çanakkale’ye yola çıkıyoruz ve akşam saatlerinde Çanakkale’de oluyoruz.

Tur ücretine dahil olan hizmetler:

  • B2 belgeli turizm araçları ile ulaşım
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • 1 gece 3* ya da 4* otelde oda kahvaltı konaklama
  • Araç içi ikramlar

**Yeşil pasaport sahiplerine vize talep edilmemektedir.

DMCA.com Protection Status