fbpx

Konya Kültür Turu

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 2 gün
 • Hareket Tarihi: 15/10/2021
 • Bitiş Tarihi: 17/10/2021
 • Fiyat: 500TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Birçok medeniyete ve İslam âlimine M.Ö. 7000’li yıllardan itibaren ev sahipliği yapmış, ney dinletisiyle kendinizden geçeceğiniz, Mevlana Celaleddin Rumi ile özdeşleşmiş, tarih kokulu bir şehir KONYA…

Çanakkale’den 21.30’ da toplanma ve 22.00’de hareket ediyoruz.

( 22.30’da Lapseki, 23.30’da Biga Avm Önü )

Molalar vererek sabah saatlerinde Konya’ya varıyoruz.

Birçok medeniyete ve İslam âlimine M.Ö. 7000’li yıllardan itibaren ev sahipliği yapmış, ney dinletisiyle kendinizden geçeceğiniz, Mevlana Celaleddin Rumi ile özdeşleşmiş, tarih kokulu bir şehir KONYA…

1.Gün: Konya’da ilk durağımız Şems Türbesi. Muhammed’in ahlakını örnek alan Şemseddin-i Tebrizî, devamlı bir arayış içerisinde olmuş, manevî bir işaret üzerine de Mevlana Celâleddîn Rumi’yi arayıp bulmuştur. Mevlana’nın can dostu Şems, Mevlana’ya çok yakın olduğu ve zamanın çoğunu alıp halktan uzaklaştırdığı düşüncesiyle öldürülmüştür. Türbe yanındaki Sadreddin Konevi Camisi ile yıldırım düşmesi nedeniyle yarım minareli olan İnce Minareli Camii, İplikçi Camii ve medresesini panoramik olarak görüp öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Özellikle Konya’nın unutulmaz lezzetlerinden etli ekmeği, tandırı veya Mevlana pidesini deneyebilirsiniz. Serbest zaman sonunda Aleaddin Tepesine çıkıyoruz. Burada bulunan Aleaddin Camii çevresinde tur attıktan sonra Selimiye Camiine geçiş yapıyoruz. Ardından turumuzun ilk gününü tamamlayıp dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Akşam isteyen misafirlerimizle yürüyüşe çıkıyoruz.

2. Gün: Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra kültür gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sırasıyla Üçler Türbesi, Mevlana Türbesi (Üç erenler sandukaları ile birçok ulemanın çini sandukaları bulunuyor), Mevlana Müzesi (Mevlevi giysileri, müzik aletleri, el yazması kitapları, maketler, resimler, halılar ve eski eserler bulunuyor) ile Mevlevi Dergâhı gezilerini çarşıda verilen serbest zaman ile sonlandırıyoruz. Maneviyat ve huzur dolu şehri geride bırakıp dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Konya’dan ayrılmadan Mevlana şekeri almayı unutmayın. Dönerken Akşehir’i gezip Nasrettin Hoca Türbesini ziyaret ediyoruz. Yapılan ziyaretler sonrasında Çanakkale’ye dönüş yoluna geçiyoruz.

Tur ücretine dahil olan hizmetler

 • 1 gece konaklama ( 1 Kahvaltı + 1 Akşam yemeği dahil )
 • Rehberlik Hizmeti
 • Gidiş Dönüş Ulaşım

Tur ücretine dahil olmayan hizmetler

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar

Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz. - 0 ile 6 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 6 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
DMCA.com Protection Status