Şile,Ağva & Polonezköy turu

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Hareket Tarihi: 16/06/2018
  • Bitiş Tarihi: 16/06/2018
  • Fiyat: 135TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden bir an olsun uzaklaşın, muhteşem ve eğlenceli bir hafta sonuna şahit olun.. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, doğanın bu muhteşem görüntülerini ölümsüzleştirmek için bu fırsatı kaçırmayın….

Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden bir an olsun uzaklaşın, muhteşem ve eğlenceli bir hafta sonuna şahit olun.. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, doğanın bu muhteşem görüntülerini ölümsüzleştirmek için bu fırsatı kaçırmayın….
Çanakkale-Polonezköy-Şile-Ağva
Gezimize 00:30’da Çanakkale Cumhuriyet meydanında buluşma ve Polonezköy’e hareket ediyoruz.
Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ve Granikos Turizm araç içi ikramları ile devam ediyoruz.
Gezimizin ilk durağı 1842 de Polonyalılar tarafından kurulan Polonezköy. Kahvaltı için Cumhuriyet Köyünde mola veriyoruz. Kahvaltı molası ardından güzeller güzeli Polonezköy’ü gezmeye başlıyoruz.
Güzeller güzeli bahçeleri evleri ve doğasıyla bakir bir doğa cenneti olan Polonezköy de göreceğimiz yerler arasında, Polonezköy Kültür Evi, Atatürk Evi, Zoşa Teyze’nin Evi (Tekrar geçmişin kokusunu duyacağımız artık sahiplerinin değil anılarının yaşadığı eski bir Polonezköy evi) ve Katolik Kilisesi olan Meryem Ana Kilisesi’ni geziyoruz. Doğa ile baş başa vereceğimiz serbest zamanın ardından doğal ve tarihi güzellik olan şirin balıkçı kasabası Şile’ye doğru yola koyuluyoruz.
Şile’de ilk olarak Kültür Parkı Seyir Terası’na çıkıp Şile hakkında genel bilgi alıyoruz.  Eskiden Rumların yaşam merkezi olan Kültür Parkı Vadisi, Bizans İmp. Andronikos’un kardeşini hapsetmek için yaptırdığı Ocaklı Ada Kalesi, dünyanın ikinci büyük feneri olan  Şile Feneri  göreceğimiz yerler arasında. Şile’ye veda etmeden önce, son olarak Ağlayan Kaya Plajı ve  Dilek Ağacı’nı geziyoruz.
Alış veriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Ağva’ya doğru hareket ediyoruz.
“Ağva” Latince su anlamındaki aqua kelimesinden geliyor. Zira Ağva iki çay ve deniz ile kuşatılmış, “buranın cennetle bir alakası olmalı” dedirten küçük ve şirin bir belde. Ağva’ya varışımız ardından vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Göksu deresi üzerinden tekne turu yapabilirler, dileyen misafirlerimiz alış veriş yapabilirler, dileyen misafirlerimiz de bu küçük ve şirin kasabanın tadını Göksu deresi kıyısında bulunan restoranlarda oturarak çıkartabilirler.
Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz ve gece saatlerinde Çanakkale’ye varmış oluyoruz.
Tur Fiyatına dahil olan hizmetler;
– Polonezköy’de kahvaltı
– Gidiş – dönüş ulaşım hizmeti
– Araç İçi ikram
– Rehberlik Hizmeti

Detaylı bilgi ve rezervasyon hattı;

0286 217 1011
0533 703 0767 (WhatsApp Aktif)

Hatırlatmalar;

- Turlarımızda koltuk numarası, ödeme kayıt sırasına göre planlanmaktadır.
- 16,27,31,46 veya 54 kişilik ulaştırma bakanlığı tarafından yetkili araçlar ile düzenlenmektedir.

×
Merhabalar, 7/24 Aktif WhatsApp hattımızdan bilgi edinebilirsiniz!