Urla, Mordoğan & Karaburun Turu

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Hareket Tarihi: 23/11/2019
  • Bitiş Tarihi: 23/11/2019
  • Fiyat: 125TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Gezi kapsamında gezilecek ilçeler: Urla – MORDOĞAN – KARABURUN Gece 01.30da Çanakkale Cumhuriyet meydanında bulunan tarihi topun önünde toplanma ve 02.00 yola çıkıyoruz. Ortalama 6 saat sürecek yolculuk sonrasında sabah saatlerinde Urla’ya ulaşıyoruz. Urla’da ilk olarak ünlü sair, oyun ve roman yazarı Necati Cumalı’nın Evini ziyaret ediyoruz. Evin yakınında yer alan Yorgo Seferidis’in doğduğu evi […]

Gezi kapsamında gezilecek ilçeler: Urla – MORDOĞAN – KARABURUN

Gece 01.30da Çanakkale Cumhuriyet meydanında bulunan tarihi topun önünde toplanma ve 02.00 yola çıkıyoruz. Ortalama 6 saat sürecek yolculuk sonrasında sabah saatlerinde Urla’ya ulaşıyoruz.

Urla’da ilk olarak ünlü sair, oyun ve roman yazarı Necati Cumalı’nın Evini ziyaret ediyoruz. Evin yakınında yer alan Yorgo Seferidis’in doğduğu evi görüp (panoramik), fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrası otantikliğini bir nebze kaybetmemiş olan bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesi’nde yürüyüş yapıp, Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkında fotoğraf molası veriyoruz. Urla’daki gezimizin ardından Çanakkale’ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Urla gezisi sonrasında Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni ve çoğunluğu kerpiçten yapılmış evler ile içinde kurulmuş yaşamları görmeye geçiyoruz. Sığacık gezimizin ardından yolumuzun üzerinde bulunan güzel koylarda fotoğraf molası vererek Mordoğan köyünün ilk yerleşim yerinde bulunan 700 yıllık Ayşe Kadın Camii’sini gördükten sonra Mordoğan limanında rehberimizin bilgilendirmesi sonrasında kısa süreli serbest zaman veriyoruz.
Mordoğan gezimizin sonrasında muhteşem doğası, berrak denizi ve kekik kokulu temiz havasıyla ruhunuza mutluluk ve huzur katacak Karaburun ulaşıyoruz. Karaburunda geçirilen süre sonrasında rehberimizin belirlediği buluşma noktasında buluşup Çanakkale’ye dönüyoruz.

Tur fiyatına dahil olan hizmetler

  • Ulaşım
  • Rehberlik Hizmeti
DMCA.com Protection Status