fbpx

Granikos Kış Turu

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 2 gün
  • Hareket Tarihi: 19/02/2022
  • Bitiş Tarihi: 21/02/2022
  • Fiyat: 650TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Kış masalı turumuza davetlisiniz..

Cuma gecesi 22:30’da Çanakkale’den hareket ile Bolu’ya hareket ediyoruz.

1.Gün ABANT GÖLÜ, GÖLCÜK GÖLÜ & MUDURNU

Bolu’ya doğru yol alırken, (ekstra) sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra; BOLU ’ya ulaşıyoruz.

Tabiatın ve kışın birleşirken muhteşem manzaralarını insanlardan esirgemeyen ABANT GÖLÜ ve Gölcük Gölü‘ne gidiyoruz.

Kış ve karın yakıştığı gölün etrafında gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz.Dilerseniz göl kenarına bizden bir hatıra bırakmak için kardan adam yapabiliriz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup Mudurnu’ya hareket ediyoruz.

Kentsel sit alanı ilan edilen Mudurnu, eski Türk evleri bakımından önemli bir özelliğe sahiptir. Sivil mimari özellikleri açısından Göynük evlerine benzerlik gösterir. Gezimize tarihi Yıldırım Beyazıt Külliyesi’ni ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından; Kanuni Sultan Süleyman Camii, 18. Y.y.’dan kalma, bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılmış tarihi Mudurnu Konaklarından Armutçular Konağı, Pertev Naili Boratav Kültür Evi göreceğimiz yerler arasında. Mudurnu’daki gezilerimizi bakırcılar ve eski çarşıları geziyoruz.

Burada verilecek serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün KARTEPE KAYAK MERKEZİ, MAŞUKİYE, SAPANCA

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan Sapanca Gölü kenarına ulaşıyoruz.Göl kenarında kısa bir yürüyüş ile gölü yakından görüyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra yolumuz üzerinde meşe ağaçlarıyla kaplı keyifli bir tesiste çay molası veriyoruz. Molamızın ardından Maşukiye ’ye ulaşıyoruz. Her mevsim ayrı renklerde bizi karşılayan Maşukiye ’de değişmeyen alabalık vadisinden şırıldayarak akan dere ve nefis alabalıklar bizleri bekliyor.Bizlerde bu güzelliği keşfetmek üzere Maşukiye ’de alabalık vadisinde kısa bir keşif yürüyüşü yapıyoruz. Yürüyüşümüzün ardından toplanıyor ve Kartepe Kayak Merkezi ‘ne hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden yükselmeye başladıkça orman dokusuyla harmanlanmış enfes bir manzara bizleri bekliyor. Sapanca Gölü manzarası eşliğinde ulaştığımız 1500m. Yükseklikte kısa bir yayla yürüyüşü yapıyoruz. Manzaralı parkurumuzda bir yanımız orman bir yanımızda İzmit Körfezi’ni görüyor. Yürüyüşümüzün sonundaKartepe Kayak Merkezi ‘ne ulaşıyor ve burada grubumuzu arzularına göre serbest bırakıyoruz. İsteyen misafirlerimiz için telesiyejler ile zirveye çıkmak, isteyenler içinde kafede oturup manzara seyretmek için serbest zaman veriyoruz.( Kartepe Kayak Merkezi, Turumuzun gerçekleştiği mevsime göre; Kış aylarında Kar manzaraları, Bahar aylarında orman manzarası, Yaz aylarında da serin yayla havası, bulabileceğiniz bir bölgedir. ) Bu keyif için tanıdığımız serbest zamana saat 16:00 civarında son vererek Çanakkale’ye dönüşe geçiyoruz. Pazar gece saatlerinde Çanakkale’ye dönmüş oluyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

  • B2 Belgeli Lüks Turizm Araçları ile Ulaşım
  • 1 gece otelde HB konaklama
  • Profesyonel rehberlik hizmeti

Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 72 saat kala yapılan iptallerde iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status