fbpx

Alaçatı Ot Festivali Turu 2024 (Çanakkale hareketli)

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Fiyat: 1,500TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Ege’nin gastronomi festivaline yolculuk! Alaçatı ot festivaline gidiyoruz..

ÇEŞME & ALAÇATI

Çanakkale, Lapseki, Biga ve Çan Kalkışlıdır!

20 Nisan Cumartesi – KESİN KALKIŞLI! ( DOLDU! )

21 Nisan Pazar – KESİN KALKIŞLI! ( 1.araç doldu! 2.araç kayıtları başladı! )

1500 TL!!

Hareket Noktaları:

Çan kalkış saati: 00.30

Biga Avm önü kalkış saati: 01.00

Lapseki iskele kalkış saati: 01.45

Çanakkale Cumhuriyet meydanı: 03.00

 

Ege’nin gastronomi festivaline yolculuk

Gezimize saat 03:00’da Cumhuriyet Meydanından hareket ederek İzmir’e doğru yola çıkarak turumuza başlıyoruz.

Sabah erken saatlerde İzmir Çevre yolunda uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. Ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek 13. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı Ot Festivali kortej geçişini seyretmek üzere Kortej alanında yerimizi alıyoruz. Birbirinden farklı yöresel kıyafetler giymiş yöre insanın doğadan topladıkları çeşit çeşit otları sergiledikleri kortej geçişi sonrası Alaçatı’nın taşla kaplanmış daracık sokaklarında dolaşıp, bol bol fotoğraf çekip, yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Saat 14.30’a kadar festival alanında serbest zaman veriyoruz. Ardından Çeşme’ye geçiyoruz. 12 İon kolonisinden biri olan ve antik dönemdeki ismi Erythrai olan Türk turizminin gözbebeği Çeşme’ye ulaşıp Çeşme gezimize başlıyoruz. İlk durağımız 1508 yılında II.Beyazıt’ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı Çeşme Kalesi olacak. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Ardından Çeşme Meydanı’nda vereceğimiz serbest zamanın ardından Alaçatı’ya geçiyoruz.

Akşam 18:00’ da belirlenen yerde toplanarak Çanakkale’ ye dönüyoruz. Bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle sizlerle Çanakkale’ de vedalaşıyoruz.

Tur ücretine dahil olan hizmetler

  • Rehberlik Hizmeti
  • Ulaşım

Tur ücretine dahil olmayan hizmetler

  • Kişisel harcamalar
  • Yemekler

Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 72 saat kala yapılan iptallerde iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status