fbpx

Alaçatı Ot Festivali Turu 2022 (Çanakkale hareketli)

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 1 gün
 • Fiyat: 300TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Ege’nin gastronomi festivaline yolculuk! Alaçatı ot festivaline gidiyoruz..

SIĞACIK, ÇEŞME & ALAÇATI

26 Mart Cumartesi – Günübirlik kayıtlar başladı – 1 Araç Kontenjanlı!

27 Mart Pazar – Günübirlik kayıtlar başladı – 1 Araç Kontenjanlı!

Hareket Noktaları:

 • 02:00 – Çanakkale Cumhuriyet meydanı, tarihi top önü
 • 02:15 – Kepez Shell
 • 02:45 – Dardanos & Güzelyalı Anayol
 • 03:15 – Ezine
 • 03:45 – Ayvacık
 • 04:15 – Küçükkuyu

Ege’nin gastronomi festivaline yolculuk

Gezimize saat 02:00’da Cumhuriyet Meydanından hareket ederek İzmir’e doğru yola çıkarak turumuza başlıyoruz.

Sabah erken saatlerde Sığacık’a ulaşıyoruz. Sığacık’ta verilecek serbest zaman’da kahvaltı yapıp benzersiz otantik ortamın tadını çıkarıyoruz. 16. yy.’ dan kalma kale surları içinde kurulu, sahil kasabası Sığacık’ın adı günün birinde Ege’nin azgın sularına kapılan denizcilerin, gecenin koyu karanlığında bir ışık görüp ulaştıkları limana sığacık, sığınacak yer demelerinden gelir. Rehberimizin belirlediği saatte buluşup Çeşme’ye hareket ediyoruz.

12 İon kolonisinden biri olan ve antik dönemdeki ismi Erythrai olan Türk turizminin gözbebeği Çeşme’ye ulaşıp Çeşme gezimize başlıyoruz. İlk durağımız 1508 yılında II.Beyazıt’ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı Çeşme Kalesi olacak. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan kervansarayı görüyoruz. Çeşme Meydanı’nda vereceğimiz serbest zamanın ardından Alaçatı’ya geçiyoruz.

Alaçatı gezinizde göreceğimiz yerler arasında Alaçatı evleri, Yel değirmenleri, Damla Sakızı Ağaçları, Hacı Memiş Ağa Camii, Alaçatı Meydanı, Dutlu Kahve bulunmaktadır.

Kendine özgü taş mimarisi, asma bahçeleri, yel değirmenleri ve rüzgârı ile ünlü bu güzel kasabada vereceğimiz serbest zamanda dileyenler taş evlerin avlusunda öğle yemeklerini alabilirler.

Daha sonrasında Alaçatı Ot Festivali kortej geçişini seyretmek üzere Kortej alanında yerimizi alıyoruz. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek 11. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Birbirinden farklı yöresel kıyafetler giymiş yöre insanın doğadan topladıkları çeşit çeşit otları sergiledikleri kortej geçişi sonrası Alaçatı’nın taşla kaplanmış daracık sokaklarında dolaşıp, bol bol fotoğraf çekip, yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Akşam 18:00’ da belirlenen yerde toplanarak Çanakkale’ ye dönüyoruz. Bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle sizlerle Çanakkale’ de vedalaşıyoruz.

Tur ücretine dahil olan hizmetler

 • Rehberlik Hizmeti
 • Lüks Klimalı araçlar ile ulaşım (16,27,46 kişilik)

Tur ücretine dahil olmayan hizmetler

 • Kişisel harcamalar
 • Yemekler

Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz. - 0 ile 6 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 6 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
DMCA.com Protection Status