fbpx

İznik – Bilecik – Söğüt Turu

  • Tur Süresi: 1 gün

Tur Tarihleri

04 Mayıs

 TL!

Gece 03.30’de Çanakkale Cumhuriyet Meydanında buluşma hareket ediyoruz.

( Lapseki hareket saati:04.00 – Biga hareket saati: 05.00 )

Gece yolculuğu sonrasında sabah saatlerinde İznik’e ulaşıyoruz. Sabah kahvaltısı için rehberimiz uygun bir noktada serbest zaman veriyor.  Kahvaltı sonrasında Dünya’da eşine rastlanmayacak güzellikteki çinileriyle ünlü, Roma imparatorluğuna, Bizans’a, Selçuklu devletine başkentlik yapmış olan İznik gezimiz başlıyor.

İlk durağımız şehrin tam göbeğindeki ve Hıristiyan âlemi için önemli inanç merkezlerinden biri ayrıca 7.ekümenik konsülün toplandığı yer olan Ayasofya ile gezimize başlıyoruz.

Çinili minaresiyle İznik’in simgesi haline gelen Yeşil Camiyi geziyoruz ve aynı yapı içinde bulunan Osmanlı İmparatorluğunun ilk imarathanesini, bugünkü haliyle İznik müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Bilecik‘e hareket. Bilecik’te İslam din bilgini, Osman Gazi’nin kayınbabası ve hocası, Osmanlı Devleti’nin fikir babası ve Mevlâna ile çağdaş olan (Şeyh Adabalı, Ahi Şeyh, Şeyh Atası) Şeyh Edebali Türbesi ve Camii’ni geziyoruz ve buradaki güzel Müze Bahçe’de, Osmanlı’nın Dirilişini rehberimiz tarafından verilen bilgiyle, ecdadın bu topraklarda hükmüne başlangıcından günümüze kadar geçen serüven hakkında bilgileniyoruz. Sonrasında Sinevizyon ile Şeyh Edebali ve Osmanlı hakkında bir belgesel izliyoruz. Verilen serbest zaman sonrası yola çıkarak 28 km’lik bir mini yolcuğun ardından Söğüt’e ulaşıyoruz. Oğuzların Kayı Boyu lideri, Osmanlı Beyliği’nin kurucusu ve Osmanlı Devleti’nin (1299) kurucusu Osman Bey’in babası olan Ertuğrul Gazi’nin Türbesi’ni geziyoruz. Söğüt’de vereceğimiz molanın ardından Çanakkale’ye hareket ediyoruz.

Tur ücretine dahil olan hizmetler:

  • Gidiş – dönüş ulaşım hizmeti
  • Rehberlik Hizmeti

Önemli Hatırlatma ( Ön Ödeme ): - Haziran 2024 itibariyle, tüm turlarımızda ön kayıt ile rezervasyon almaya başladık. Günübirlik turlarımızda %20, bir gece ve üzeri konaklamalı turlarımızda %10 oranında rezervasyon onay ücreti alınacaktır. Ön kayıt ücreti ödemeyen yolcularımızın kayıtları sisteme alınmayacaktır. Turlarımızın, acentemiz tarafından katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilmesi durumunda, alınan ücretler kesintisiz olarak iade edilecektir.

- Alınan ön ödeme (kaparo) iadesi, müşterinin isteği üzerine günübirlik turlarda son 15 güne, konaklamalı turlarda ise son 21 güne girildiğinde yapılmayacaktır.

Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 7 gün içine girilince iptal iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status