fbpx

Eskişehir & Odunpazarı Turu

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Hareket Tarihi: 17/09/2022
  • Bitiş Tarihi: 17/09/2022
  • Fiyat: 500TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Anadolu’nun Venedik’i olarak nitelenen Eskişehir’de kültür ve tarih dolu turumuza bekleriz…

Çanakkale- Bursa- Bozüyük- Eskişehir

Gezimiz 02:00’ de Cumhuriyet Meydanından, 02:30 Lapseki Otogar, 03:15 Biga  avm hareket saati ile yolculuğumuza başlıyoruz.

Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ile devam ediliyor. Bandırma– Bursa üzerinden Bozüyük’e varıyoruz. Bozüyük Ömür Dinlenme Tesislerinde ihtiyaç ve kahvaltı molasından sonra Eskişehir’e ulaşıyoruz.

Gezimize ilk olarak Eskişehir TÜLOMSAŞ (Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş.) içinde yer alan Türkiye’nin ilk ve tek yerli otomobili olan Devrim Arabasını ziyaret ediyor ve rehberimizden anlatımı ile Devrim’in yapılış sürecini, tarihini öğreniyoruz.

Devrim’i ziyaret ettikten sonra gezimize Porsuk Çayı ( Adalar, Çarşı) etrafında serbest zaman vererek devam ediyoruz. Porsuk çayında dileyenler misafirler tekne turuna ya da Gondol turuna çıkabilir (ekstra). Buradan ayrıldıktan sonra Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz BÜYÜKERŞEN imzalı Bal Mumu Heykel Müzesini zamanda yolculuk yaparcasına keyifle geziyoruz.

Buradan ayrılarak 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odunpazarı’ na ulaşıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendinizi Osmanlı döneminde yaşar hissedeceksiniz.  Atlı Han’da gezerken yöresel hediyelik ürünler alabileceğiniz mağazaları ziyaret etmeyi de unutmayınız.

Kurşunlu Külliyesi ziyaretimizle gezimize devam ederken külliye içerisinde ( Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan, Lüle taşı eserler müzesi, Cam sanatları müzesini, 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevi Hanesini) ziyaret ediyoruz.

Şelale parkta alacağımız öğle yemeği molasından sonra Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkına gidiyoruz. Burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Hayvanat Bahçesi ve Akvaryum, Bilim Kültür Müzesi, Sabancı Uzay Evi, Masal Şatosunun, Korsan Gemisini ziyaret edebilir.

Sazova Parkını ziyaretimiz ardından akşam yemeği için bir alışveriş merkezinde serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğimizin ardın Çanakkale’ye doğru yola çıkıyor ve bir başka gezimizde birlikte olmak dileği ile sizlere Çanakkale’de veda ediyoruz.

Kahvaltı: Bozüyük Ömür Dinlenme Tesisinde ekstra olarak alınıyor.(Tesis menü fiyatları geçerlidir.)

Öğle Yemeği: Eskişehir’de serbest zaman, rehber size bilgilendirme yapıyor

Akşam yemeği: Alışveriş merkezinde serbest zaman, ekstra olarak alınıyor.

Mola Tesisleri: Biga Baştur, Bozüyük Ömür Dinlenme Tesisleri

Rota: Çanakkale – Bursa (276 km), Eskişehir (161 km)


Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz. - 0 ile 6 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 6 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
DMCA.com Protection Status