fbpx

İğneada & Dupnisa Mağrası & Longoz Ormanları

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Hareket Tarihi: 19/11/2023
  • Bitiş Tarihi: 19/11/2023
  • Fiyat: 900TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Yeşilin en güzel adresi: İğneada Longoz Ormanları!

Sabah 04.00’da Çanakkale Cumhuriyet meydanında buluşma ve Kırklareli’ne hareket ediyoruz.
( Güzergah üzerinden Eceabat,Gelibolu ve Keşan’dan turumuza katılacak misafirlerimizi alıyoruz )  

Ortalama 4 saatlik yolculuk sonrasında Kırklareli şehir merkezinde kahvaltı molası ile güne başlıyoruz. Kırklareli Belediyesi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin benzeri olarak inşa ettirilen Atatürk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Fotoğraf için rehberimizin verdiği serbest zaman sonrasında Dupnisa Mağarasına hareket ediyoruz.

Dupnisa (İblisima) Mağarası’na (Yarasaların kış uykusu döneminde mağaranın büyük bir kısmı ziyarete kapatılıyor) ulaşıyoruz. Mağara sistemi, IstrancaDağları’nın derin vadilerle yarıldığı Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere Köyü yakınlarında bulunuyor. İkinci jeolojik zamana ait, yaklaşık 180 milyon yıl önce oluşmuş mermerler içerisinde gelişen mağaralar, birbirine bağlı iki kat ve üç mağaradan oluşuyor. İçinden nehir geçen, 3 km.’ den uzun galerisiyle, görülmeye değer güzellikteki el değmemiş sarkıt ve dikitleriyle ünlü Dupnisa Mağarası gezimizin ardındanTrakya’nın doğa ile iç içe sahil kasabası İğneada’ya varıyoruz ve sahilinde öğle yemeği molası veriyoruz. İğneada‘ dan sonra Limanköy’ e gidiyoruz. Panoramik gezi sonrası Türkiye’nin Karadeniz’de en batı ucu olan ve Bulgaristan sınırında bulunan Beğendik Köyü’ne hareket ediyoruz. Köyde vereceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molası sonrası Longoz ormanlarında yapacağımız keyifli yürüyüş ile bölgeyi keşfediyoruz. Ardından Çanakkaleye geri dönüşe geçiyoruz.

Tur ücretine dahil olan hizmetler:

  • Gidiş – dönüş ulaşım
  • Rehberlik hizmeti
  • Köprü geçiş ücreti

Tur katılım kuralları

- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 3 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
DMCA.com Protection Status