fbpx

Kakava Şenlikleri Turu

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Hareket Tarihi: 05/05/2022
  • Bitiş Tarihi: 05/05/2022
  • Fiyat: 325TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Edirne Kakava Şenlikleri turu ile ateş üstünden atlama, müzik ve dans sizi bekliyor.

Sabah 05.00’de Çanakkale Cumhuriyet Meydanında hareket ile yolculuğumuz başlıyor.

( Çanakkale Merkez, Lapseki İskele & Gelibolu’dan turumuza katılabilirsiniz.)

Çanakkale 1915 köprüsünü kullanarak Avrupa Yakasında  geçiş yapıp yolculuğumuza devam ediyoruz. Sabah kahvaltımız için Gelibolu’nun çıkışdaki SHELL petrol istasyonunda serbest zaman veriyoruz. Kahvaltı sonrasında Edirne’ye hareket.

Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği Edirne‘ de; 3 ŞEREFELİ CAMİİ, SAAT KULESİ (MAKEDONYA KULESİ) HADRİANOPOLİS’İ çevreleyen surları (ULU CAMİİ) MİMAR SİNAN’ ın 80 yaşında yarattığı SELİMİYE CAMİİ, RÜSTEM PAŞA KERVANSARAYI’ nı görüyoruz. Daha sonra ARASTA ÇARŞISI’ nda; Edirne’ nin sembolü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Yöresel Meyve Sabunlarıi Aynalı Gelin Süpürgesi alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği için, Edirne’nin meşhur ciğerinden tatma şansına sahip olacaksınız.Turumuzun devamında, II. BEYAZIT KÜLLİYESİ ve 2004 yılında Avrupa Birliği en iyi müze ödülünü almış SAĞLIK MÜZESİ’ ni geziyor ve SARAYİÇİ semtine geçiyoruz. Burada ESKİ SARAY MEYDANI, BALKAN ŞEHİTLİĞİ, TUNCA Nehri üzerinde bulunan FATİH KÖPRÜSÜ, ADALET KASRI VE KIRKPINAR GÜREŞLERİ SAHASI’ nı görüyoruz. Öğleden sonraki zamanımızı, baharın gelişinin müjdecisi KAKAVA ATEŞİ’ nin yakılması ile başlayan Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ’ ne ayırıyoruz. Romanların baharın gelişini müzik, dans eşliğinde karşıladığı, KAKAVA ŞENLİKLERİ’ nde neşeli ve keyifli saatler geçiriyor ve Çanakkale’ye dönüşe geçiyoruz. 

Tur fiyatına dahil olan hizmetler:

  • Ulaşım
  • Rehberlik Hizmeti

Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz. - 0 ile 6 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 6 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
DMCA.com Protection Status