fbpx

Kakava Şenlikleri Turu

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Hareket Tarihi: 05/05/2024
  • Bitiş Tarihi: 05/05/2024
  • Fiyat: 1,500TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Edirne Kakava Şenlikleri turu ile ateş üstünden atlama, müzik ve dans sizi bekliyor.

5 Mayıs Pazar ( 2024 ) – Kesin Kalkışlı!

3.otobüs – Son 14 kişilik yer kaldı!

Kişi Başı 1500 TL

Sabah 05.00’de Çanakkale Cumhuriyet Meydanında hareket ile yolculuğumuz başlıyor.

( Çan, Biga, Çanakkale Merkez, Lapseki İskele & Gelibolu’dan turumuza katılabilirsiniz.)

Çanakkale 1915 köprüsünü kullanarak Avrupa Yakasına  geçiş yapıp yolculuğumuza devam ediyoruz. Sabah kahvaltımız için Gelibolu’nun çıkışında bulunan SHELL petrol istasyonunda kahvaltı için serbest zaman veriyoruz. Kahvaltı sonrasında Edirne yolculuğumuza devam ediyoruz.

Yolculuğumuzun ardından Edirne’ye varış. İlk olarak 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan, Edirne’ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç GezisiTarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren istasyonu gezileri sonrasında Kır kahvesinde mola veriyoruz.

Buradaki molamızın ardından, Edirne şehir merkezine dönerek Edirne’ deki gezimize başlıyoruz. 6.y.y.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerini ardından;

Kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, Yazılarıyla Ünlü Eski Camii (Ulu camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerinden sonra Edirne’nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, Badem ezmesi Kavala kurabiyesi (KEÇEÇİZADA), Edirne Peyniri, Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alış-veriş molası veriyoruz. Ardından Sarayiçi‘ne geçiyoruz. Burada baharın gelişinin müjdecisi Kakava Ateşinin yakılmasıyla başlayan Kakava Şenliklerine katılıyoruz. Romanların baharın gelişini müzik ve dans eşliğinde karşıladığı Kakava Şenliklerinde neşeli ve keyifli saatler geçiriyoruz ve Çanakkale’ye dönüşe geçiyoruz. 

Tur fiyatına dahil olan hizmetler:

  • Ulaşım
  • Rehberlik Hizmeti

Edirne Kakava Şenlikleri, baharın coşkusuyla ve Roman kültürünün renkleriyle harmanlanan, Edirne’ye özgü bir kutlamadır. Her yıl Mayıs ayında, şehrin tarihi merkezi Sarayiçi ve diğer mekanlarda düzenlenen bu şenlikler, Türkiye’nin en renkli ve coşkulu festivallerinden biridir.

Geleneksel Bir Kutlama: Kakava, Romanların baharın gelişini ve Hıdrellez’i kutlamak için düzenledikleri geleneksel bir şenliktir. Edirne’de yaşayan Romanlar için Kakava, sadece bir kutlama değil, aynı zamanda bir araya gelmek, kültürlerini paylaşmak ve gelecek nesillere aktarmak için önemli bir fırsattır.


Önemli Hatırlatma ( Ön Ödeme ): - Haziran 2024 itibariyle, tüm turlarımızda ön kayıt ile rezervasyon almaya başladık. Günübirlik turlarımızda %20, bir gece ve üzeri konaklamalı turlarımızda %10 oranında rezervasyon onay ücreti alınacaktır. Ön kayıt ücreti ödemeyen yolcularımızın kayıtları sisteme alınmayacaktır. Turlarımızın, acentemiz tarafından katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilmesi durumunda, alınan ücretler kesintisiz olarak iade edilecektir.

- Alınan ön ödeme (kaparo) iadesi, müşterinin isteği üzerine günübirlik turlarda son 15 güne, konaklamalı turlarda ise son 21 güne girildiğinde yapılmayacaktır.

Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 7 gün içine girilince iptal iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status