fbpx
  • kıyıköy iğneada

Kıyıköy & İğneada Turu

Dupnisa Mağarası – Limanköy – İğneada – Kıyıköy – Longoz Ormanları – Vize – Aya Nikola Manastırı –Mağara Manastırı – Beğendik Köyü

Sabah saat 05.00’da Cumhuriyet Meydanı, saat 05.30’da Eceabat İskelesinde ve saat 06.30’da Gelibolu İskelesi önünden hareket ile İğneada ya doğru yola çıkıyoruz.

Turumuza ilk olarak Dupnisa (İblisima) Mağarası’na (Yarasaların kış uykusu döneminde mağaranın büyük bir kısmı ziyarete kapatılıyor) ulaşıyoruz. Mağara sistemi, IstrancaDağları’nın derin vadilerle yarıldığı Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere Köyü yakınlarında bulunuyor. İkinci jeolojik zaman’a ait, yaklaşık 180 milyon yıl önce oluşmuş mermerler içerisinde gelişen mağaralar, birbirine bağlı iki kat ve üç mağaradan oluşuyor. İçinden nehir geçen, 3 km.den uzun galerisiyle, görülmeye değer güzellikteki el değmemiş sarkıt ve dikitleriyle ünlü Dupnisa Mağarası gezimizin ardından, Trakya’nın doğa ile iç içe sahil kasabası İğneada’ya varıyoruz ve sahilini geziyoruz.

Harap halde olan yıkılmış kalesi içinde odunculukla geçinen Rumların yaşadığı evleri gördükten sonra, Dünya’nın ender ekolojik sistemlerinden olan İğneada Longoz Ormanlarını ve gölleri geziyoruz.

İğneada dan sonra Limanköy e gidiyoruz. Panoramik gezi sonrası Türkiye’nin Karadeniz’de en batı ucu olan ve Bulgaristan sınırında bulunan Beğendik Köyü’ne hareket ediyoruz. Köyde vereceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molası sonrası 1,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Karadeniz’in ıssız kalmış başka sahil kasabası Kıyıköy’e ulaşıyoruz. Kıyıköy, Kırklareli ili sınırları içinde ve Vize ilçesine bağlı, doğal güzellikleriyle öne çıkmış bir sahil kasabasıdır. Karadeniz kıyısındaki bu kasabanın etrafı ormanlarla çevrili olup Pabuçdere ve Kazandere dereleri de Karadeniz’e bu kasabadan dökülmektedir. Dünyanın en eski taş oyma manastırlarından Aya Nikola Manastırı burada bulunmaktadır. Manastır gezimiz sonrası 9. yüzyılda yapılan ve Bizans döneminin dini eserleri arasında yer alan Mağara Manastırı’nı geziyoruz.

Kıyıköy turumuzun sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından Çanakkale’ye hareket ediyor ve akşam saatlerinde bir başka turumuzda buluşmak dileği ile Çanakkale’de siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Serbest

Öğle Yemeği: Serbest

Akşam Yemeği: Serbesi


Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz. - 0 ile 6 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 6 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
DMCA.com Protection Status