fbpx

Klasik Yunanistan Turu

ÇANAKKALE HAREKETLİ KLASİK YUNANİSTAN TURU / 2 GÜN 1 GECE / KİŞİ BAŞI 125 EURO

SELANİK – KAVALA – DEDEAĞAÇ – PORTO LAGOS

KLASİK YUNANİSTAN TURU / 2 GÜN 1 GECE / KİŞİ BAŞI 125 EURO

8 Aralık Çıkışlı turumuz için kayıtlar başladı!

**Yeşil pasaport sahiplerine vizesiz!

8 Aralık Cuma akşamı saat 23.30’da Cumhuriyet meydanı tarihi topun önünden hareket ile Eceabat’a geçiş yapıyoruz.
Sonrasında karayolu ile İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini
sonrasında yolculuğumuz otoban üzerinden devam edecek.
1.Gün – Selanik:
Keyifli bir yolculuğun ardından sabah saatlerinde saatlerinde Selanik varışı ile panoramik şehir turu; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey camii, E.Venezelo – P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz Rehberimizin extra düzenleyeceği Yunan Tavernası Turuna katılma imkanı. Leziz yemekler, Yunan müziği ve buzuki eşliğinde sınırsız eğlence.
2.Gün – Kavala & Dedeağaç & Portolagos:

Otelde alınan kahvaltının ardından Kavala’ya hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turu (Eleftherios Caddesi, 28 Ekim Meydanı, Elçilik Binaları, Belediye Binası, Agios Nikolaos & Teodora Kimissi Kilisesi, Osmanlı döneminde Pargalı İbrahim Paşa Camii, Su Kemerleri, Eski Şehir, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarathanesi, Evi ve Heykeli gezileri) ve serbest zaman. (Öğle yemeği için serbest zamanı Kavala’da veriyoruz. Yunanistan’ın meşhur deniz ürünlerini ve yemeklerini yiyebilir, meşhur olan frappe kahvesini içebilirsiniz.) Verilen serbest zaman sonrasında Kavala’ya yakın JUMBO AVM’ye doğru yolculuğumuz devam ediyor.Rehberimizin JUMBO AVM‘de vereceği serbest zaman sonrasında Dedeağaç’a hareket ediyoruz.

Daha sonra Alexandroupoli (Dedeağaç)’a varıyoruz. Şehir içi turumuzun ardından Dedeağaç Deniz Fenerini görüyoruz. Toplanma noktamızdan hareketle Osmanlı Paşası Zığınpaşa tarafından yaptırılan Portologos Gölü üzerindeki Meryem Ana Kilisesi ziyareti ve fotoğraf molasının ardından Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sırasında Yunan Freeshop’unda alışveriş imkânı. İpsala sınır kapısından Türkiye’ye giriş ardından yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla, akşam saatlerinde Çanakkale’ye varıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle…

Tur ücretine dahil olan hizmetler:
  • B2 belgeli turizm araçları ile ulaşım
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • 1 gece otelde (oda+ kahvaltı) konaklama

Tur ücretine dahil olmayan hizmetler:

  • Yemekler
  • Yurtdışı çıkış harcı 150 TL
  • Kişisel Harcamalar

**Yeşil pasaport sahiplerine vize talep edilmemektedir.

* Önemli hatırlatma: 18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem annesinden, hem babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname olmaması sebebi ile kapıdan geçiş gerçekleşmemesi durumunda Granikos Travel sorumlu tutulamaz.


Tur katılım kuralları

- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 3 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
DMCA.com Protection Status