fbpx

Kültürler Arası Yolculuk: Kafkasya, Gürcistan, Doğu Karadeniz ve Anadolu Turu

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 8 gün
 • Hareket Tarihi: 26/04/2024
 • Bitiş Tarihi: 05/05/2024
 • Fiyat: 22,500TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Bölgesel çeşitliliği ve bu bölgelerdeki zengin kültürel dokuları keşfetmeye odaklı turumuza davetlisiniz. Aynı coğrafyalardaki benzersiz kültürel unsurları bir araya getirerek katılımcılara geniş bir perspektif sunar.

26 NİSAN CUMA ÇIKIŞLI 05 MAYIS PAZAR DÖNÜŞLÜ!!

PASAPORT VİZE YOK!

KİMLİKLE GEÇİŞ!

22.500 TL

1.GÜN Cuma: GECE YOLCULUĞU

Değerli misafirlerimiz, 15.00’da Çanakkale Meydandan hareket ederek gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN: ORDU – BOZTEPE – TRABZON – ATATÜRK KÖŞKÜ – SÜMELA MANASTIRI

Sabah saatlerinde Ordu’ya varış. Kahvaltı molamızın ardından Boztepe’de güne başlıyoruz. Eşsiz Karadeniz manzarasını izleyeceğimiz 510 rakımdaki Boztepe’ye Teleferikle çıkıp kahvelerimizi yudumluyoruz. Boztepe sonrasında Trabzon’a hareket ediyoruz. Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Soğuksu Mahallesindeki Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Trabzon’a hâkim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer almakta olan ve Atatürk’ün Trabzon’a ilk gelişinde gezerken görüp beğendiği o dönemdeki konak, bugünkü adı ile Atatürk Köşkü gezimizi çekeceğimiz güzel fotoğraflar ile tamamlıyoruz. Ardından Maçka’ya hareket ediyoruz. Altındere Vadisi’ne hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anılan Sümela Manastırı’na transfer noktasındaki (ekstra) minibüslerimiz ile çıkıyoruz. Manastır yakınında minibüslerden iniyor, yaklaşık 300 mt. patika yoldan yürüyüş ile manastırı görebileceğimiz teras katına çıkıyoruz ve rehberimizin anlatımını dinleyerek, fotoğraflarımızı çektikten sonra gezimizi tamamlıyor, minibüsler ile otobüsümüzün yanına dönüyoruz. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

3.GÜN: AYDER YAYLASI – FIRTINA VADİSİ – BATUM

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası sırtını Kaçkar Dağlarına dayamış 1400 rakımlı Ayder Yaylasına çıkıyoruz.  Gelintülü Şelalesi, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzünü fotoğraflıyor ve yürüyüşümüzü yaparak otobüsümüzde buluşuyoruz. Ayder Yaylasından ayrılarak Fırtına deresinin yanında öğle yemeği molası veriyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz zıpline (ekstra) yapabilirler. Sonrasında Sarp sınır kapısına yöneliyor Türkiye – Gürcistan Sarp Sınır Kapısında hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından, Batum turumuza St. Andrew Heykeli ve Gonia Hisarını panoramik olarak görüyoruz ve Okaliptüs ağaçları eşliğinde, Çoruh Nehri’nin Karadeniz’e kavuştuğu nokta izliyor, turumuza 1886 yılında inşa edilen Orta Cami ile devam ediyoruz. Piazza Meydanını, Astronomik Saati, Medea Heykeli’nin bulunduğu Avrupa Meydanını görüyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Poseidon’un Bronz Heykelini, Neptün Meydanı ve Opera Drama Binasını fotoğraflıyor, Miracies Parkta Chacha Kulesini, 130 mt.lik Alfabe Kulesini, Kurban Said’in ölümsüz aşkı anlatan Ali ile Nino Heykelini, 55 mt. Yüksekliğindeki Ferris Wheel (Dönme Dolap) hayranlıklar izliyoruz. Kafkasların en büyük bulvarı Batumi Bulvardaki, Bambu Ormanını, Yunus Şeklindeki Evlendirme Dairesini görerek Batum turumuzu tamamlıyor Batum’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde. Akşam yemeği (ekstra)

4.GÜN: KUTAİSİ – GORİ – MTSKHETA – TİFLİS

Otelimizdeki kahvaltının ardından antik başkent Kutaisi şehrine ulaşıyoruz. Burada Panoramik şehir turu yapıyoruz. Ardından Gürcistan’ın en uzun tüneli olan Rikoti Tünelini geçerek Gori şehrine varıyoruz. Tarih sahnesindeki en önemli aktörlerden Josef Stalin in doğduğu eve uğruyor, makam treni ve müzesini geziyoruz. Ardından Mtskheta şehrine hareket ediyoruz. Tarih kokan ve kültürel özelliğini günümüze kadar korumayı başaran tarihi çarşıda yerel halkın sattığı Gürcü kültürünü yansıtan birçok hediyelik eşya alma imkanımız oluyor. Ardından her ikisi de Unesco dünya mirası listesinde yer alan 6. yy eseri Jvari ve 11.yy eseri Svestitskhoveli Manastırı gezilerini yapıyoruz. Mtskheta gezimizin ardından Tiflis’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde. Akşam yemeği (ekstra)hareket ediyoruz.

5.GÜN:  TİFLİS

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Tiflis şehir turumuza başlıyoruz. Kura (Mtkvari) Nehri’nin her iki yakasına kurulmuş olan Tiflis, İpek Yolu üzerinde bulunması nedeniyle tarihi boyunca da bu açıdan önemini korumuş. Şehir turumuzda ilk olarak teleferikle çıkacağımız Narikala Kalesi’ni ve kuş bakışı olarak Tiflis şehrini muhteşem manzarasını seyredeceğiz. Sonrasında Tiflis’in meşhur sülfür hamamlarının yer aldığı Hamamlar sokağınıCuma Camisini görüp Rustaveli Bulvarı’na gidiyoruz. Rustaveli Bulvarı bir zamanlar Lenin’in heykelinin bulunduğu Gürcistan’ın sembolü Aziz George heykelinin olduğu Özgürlük Meydanı‘ndan başlar ve 1.5 kilometre uzunluğundadır. Bulvarın üzerinde bulunan Gürcistan Parlomentosu, Kaşveti Kilisesi,  Tiflis Opera ve Bale Tiyatrosu, Rustaveli Devlet Akademik Tiyatrosu, Rustaveli Müzesi ve Gürcistan Bilim Akademisi’ni panoramik olarak yapacağımız yürüyüş turumuzda görerek,  fotoğraf çekimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeği  molası sonrasında, Tiflis şehir merkezinde yer alan Versinaj Çarşısına (Antikacılar) transfer oluyor ve alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Akşamüzeri otelimize geçerek, rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve ekstra Yemekli Gürcü Gecesi’ne katılıyoruz. Unutulmaz bir gecenin ardından tekrar otelimize dönüyoruz. 

6.GÜN:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından,  otelden ayrılıyor ve ilk durağımız Borjomi‘ye hareket ediyoruz. Borjomi-Haragauli Ulusal Parkı’nın doğu ucunda bulunan vadide yer alan kent, günümüzde Gürcistan’ın başta gelen ihraç ürünü olan maden suyu ile ünlüdür. Borjomi-Haragauli Ulusal Parkı, Dünya’nın koruma altına alınan yerlerinden birisidir. Borjomi’yi rehberimizin bilgilendirmeleriyle panoramik gezdikten ve gördükten sonra, Ahıska türkleri’nin yaşadığı Ahıska’ya doğru hareket ediyoruz. Burada ülkenin en büyük kalesi olan Rabati Kalesi’ne çıkıyoruz. Kale ve kaledeki eserler tamamen onarılarak turizmin hizmetine sunulmuştur. Kalede yer alan Ahmediye Camisi, Ahıska Atabeklerinden Hacı Ahmed Paşa tarafından 1749 yılında yaptırılmış olup, bölgenin Rusya’nın eline geçmesinden sonra minaresi sökülerek kiliseye çevrilmiştir. Şimdi ise onarılarak içinde eserlerin bulunduğu bir müze haline gelmiştir. Bu görkemli kale gezimizin ardından, Ahıska’nın onarılan mahallesini gezerek ve fotoğraflayarak, turumuzu sonlandırıyoruz. Buradan Türkgözü sınır kapısına hareket ediyor ve  Sınır geçiş işlemlerimizin ardından Kars’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

7.GÜN: KARS – ERZURUM

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Ani harabelerine hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine yer alan Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar, Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan’ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Kars merkez gezimize başlıyoruz. Rus İşgali sırasında yapılan hala kullanılmakta olan Kentin Tarihi yapılarını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Hekim evi,(Opera binası), Kars Kalesi (panoramik), Taş Köprü, 12 Havariler kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizin ardından Erzurum’a hareket ediyoruz. Üç Kümbetler, Ulu Camii, Çifte Minareli Medrese ziyaretlerimizi yapıyoruz ve Erzurum Kale’sini panoramik olarak görüyoruz. Taşhan’da vereceğimiz alış veriş molasının ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

8.GÜN: ERZİNCAN – TOKAT

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Erzincan’a hareket ediyoruz. Girlevik şelalesinde vereceğimiz molanın ardından Merkeze geçiyoruz. Burada Bakırcılar çarşısını geziyoruz ve öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Tokat’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9.GÜN: TOKAT – DÖNÜŞ

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Tokat’a hareket ediyoruz. Tokat’ı gezmeye başlıyoruz ilk adresimiz Sulu Sokak. Sulusokak, Tokat merkezdeki köklü tarihi hissedebileceğiniz ve 900 yıllık tarihin izlerini gözle görebileceğiniz en ideal nokta. Sulusokak ve ona bağlanan Halit Sokak, Safranbolu evlerini andıran Tokat evleri ve onu çevreleyen, Roma, Selçuklu, Beylikler ve Osmanlı dönemlerine ait, cami, han, hamam, medrese, türbe, bedesten, çeşme gibi birbirinden güzel birçok eserle dolu tarihi dokusuyla Tokat’ın eski kent merkezini ve ticaret merkezini oluşturuyor. Bir sonraki noktamız Yazmacılar Çarşısı olarak da bilinen Tarihi Taşhan oluyor ve burada alışveriş molası veriyoruz. Ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molaların ardından Çanakkale’ye varış ve turumuzun sonu. Bir başka turda görüşmek dileğiyle.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

 • Otellerde 7 Gece  Konaklama
 • Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 4 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Programda belirtilen çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Gürcistan’da 3 Akşam Yemeği
 • Müze, Ören yeri ve Teleferik ücretleri
 • Ferdi kaza sigortası
 • Ekstra olarak belirtilen tüm organizasyonlar
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Kafkas Gecesi Programı

Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 7 gün içine girilince iptal iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status