fbpx

Cumalıkızık Köyü, Mudanya, Tirilye & Gölyazı Köyü Turu

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Hareket Tarihi: 03/12/2023
  • Bitiş Tarihi: 03/12/2023
  • Fiyat: 1,000TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Cumalıkızık Köyü’nde kahvaltı ve gezi için serbest zaman ile turumuza başlıyoruz.

CUMALIKIZIK KÖYÜ & MUDANYA & TİRİLYE & GÖLYAZI

05:00 Çanakkale Cumhuriyet meydanı kalkışlı

05:30 Lapseki Feribot iskelesi önü kalkışlı

06:15 Biga Avm önü kalkışlı

Kahvaltı Dahil 1000 TL

Gezimize 04:30’ da Cumhuriyet Meydanı’ nda buluşup, 05:00’de Bursa’ya doğru yola çıkıyoruz.

Geceyi konforlu otobüs yolculuğu ile Biga-Bandırma güzergâhı üzerinden, gezimizin ilk durağı olan Cumalıkızık Köyü’nde kahvaltı ve gezi için serbest zaman ile turumuza başlıyoruz. Uludağ’ın eteklerine kurulmuş olan bu tarihi Osmanlı Köyü daha ilk dakikadan itibaren sizleri etkileyecek ve fotoğraf meraklıları için adeta doğal bir stüdyo görevi görecektir. Rengârenk evleri, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüz yıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık, günümüzde de filmlere, kliplere mekân olmaktadır. Buram buram Osmanlı izi taşıyan köyü dolaşıyor ve sonrasında Bursa’nın en iyi korunmuş ilçelerinden Mudanya’ya doğru yola çıkıyoruz.

Mudanya’da Osmanlı evlerinin en güzel örneklerini görüyoruz. Bu evlere örnek olarak Mudanya Mütareke Evi Müzesi’ni söyleyebiliriz. Bu konak aynı zamanda Türk – Yunan savaşına son veren ateşkes anlaşmasının yapıldığı yalıdır. Konak gezimizin ardından Mudanya’nın yazlık yerlerinden ve kiliseleriyle ünlü Trilye‘ye ulaşıyoruz.

Eski bir Rum yerleşim yeri olan Trilye de Fatih Camii, ve önceden Papaz Okulu olarak inşa edilen ve 1980′li yıllara kadar okul olarak hizmet veren Taş Mektep gezileri yapıyoruz. Sonrası ülkemizde yetişen sofralık zeytinlerinin en iyilerinden olan Trilye Zeytini alışveriş molasından sonra vereceğimiz serbest zaman ve molamız sonrasında Bursa’nın en güzel sayfiye yerlerinden olan Gölyazı Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Hristiyanlık tarihide önemli bir yeri bulunan müze şehir Gölyazı Uluabat (Apollont) Gölü kıyısında doğa ile tarihin bir arada buluştuğu eşsiz bir güzellik sunuyor. Tarihi havası, yemyeşil doğası, sıcak sohbetli köy kadınları, yemyeşil gölün emektar balıkçı amcaları, bizleri büyüleyecektir. Gölyazı’da zeytin ağaçları arasında ilerlerken girişte restore edilmiş tarihi yel değirmeni karşılıyor bizleri. Muhteşem görüntüsü ile Gölyazı ve Uluabat Gölü manzarasında bölge hakkında bilgi alıp, harika manzara fotoğrafları çekebileceğiniz serbest zamanımız oluyor. Sonrasında Anadolu Rum Ortodoks kiliselerinin önemli ve özgün örneklerinden biri olan Aziz Panteleimon Kilisesi görüyoruz. Sonrasında keyifli bir yürüyüşle köy meydanına geçiyoruz. Köy meydanında yer alan Ağlayan Çınarı görüp rehberimizden hikayesini dinledikten sonra köprü üzerinden yarımadaya geçiyoruz. Günümüzde kafe olan restore edilmiş tarihi Gölyazı Hamamı’nı ve Camisi’ni, tarihi surları, Uluabat Gölü’nden avlanan balıkların satıldığı asırlık mezatı, Faik Bey Konağı’nı, 250 yıllık Rum evlerini rehberimizin anlatımları eşliğinde gezip meydanda çay molası veriyoruz sonrasından Gölyazı’dan ayrılıp Çanakkale’ye dönüşe geçiyoruz.

Fiyata dâhil olan hizmetler:

-D2 belgeli lüks araçlarla ulaşım

-Profesyonel rehberlik hizmeti

– Serpme Köy Kahvaltısı

 

Fiyata dâhil olmayan hizmetler:

-Müze ve ören yeri giriş ücretleri

-Tüm kişisel harcamalar

– Yemekler

 

 


Tur katılım kuralları

- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 3 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
DMCA.com Protection Status