fbpx

Serhad Şehri EDİRNE TURU, Günübirlik

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Hareket Tarihi: 26/11/2023
  • Bitiş Tarihi: 26/11/2023
  • Fiyat: 900TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Edirne turu fırsatları ile Selimiye Camii’ni ziyaret edip ünlü ciğer tavanın tadını çıkaracağınız bu geziyi kaçırmayın.

26 Kasım Pazar – Kayıtlar Başladı

Çanakkale- Keşan-Karaağaç -Üç Şerefeli Camii-Selimiye Camii-Eski Camii

Sabah saat 04.30’da Cumhuriyet Meydanı Tarihi Topun Önünde toplanma ve hareket ile Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz.

Yolculuğumuzun ardından Edirne’ye varış. İlk olarak 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan, Edirne’ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren istasyonu gezileri sonrasında Kır kahvesinde mola veriyoruz.

Buradaki molamızın ardından, Edirne şehir merkezine dönerek Edirne’ deki gezimize başlıyoruz. 6.y.y.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerini ardından;

Kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, Yazılarıyla Ünlü Eski Camii (Ulu camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerinden sonra Edirne’nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, Badem ezmesi Kavala kurabiyesi (KEÇEÇİZADA), Edirne Peyniri, Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alış-veriş molası veriyoruz.

Sonrasında Çanakkale’ye geri dönüş yolumuza koyuluyoruz ve akşam saatlerinde Çanakkale’ye varıyoruz.

Tur ücretine dahil hizmetler;

  • Ulaşım
  • Rehberlik Hizmeti

Tur katılım kuralları

- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 3 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
DMCA.com Protection Status