Kartepe, Maşukiye & Sapanca Gölü Turu

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Fiyat: 99TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden bir an olsun uzaklaşın, muhteşem ve eğlenceli bir hafta sonuna şahit olun.. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, doğanın bu muhteşem görüntülerini ölümsüzleştirmek için bu fırsatı kaçırmayın…. 1.GÜN: Gezimize 01:00 da Cumhuriyet Meydanı Tarihi Topun Önü,01:30 Lapseki Otogar 02:30 Biga Baştur Tesislerinden Hareket İle Yolculuğumuz Başlıyor Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ve Granikos Turizm araç […]

Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden bir an olsun uzaklaşın, muhteşem ve eğlenceli bir hafta sonuna şahit olun.. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, doğanın bu muhteşem görüntülerini ölümsüzleştirmek için bu fırsatı kaçırmayın….

1.GÜN:

Gezimize 01:00 da Cumhuriyet Meydanı Tarihi Topun Önü,01:30 Lapseki Otogar 02:30 Biga Baştur Tesislerinden Hareket İle Yolculuğumuz Başlıyor

Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ve Granikos Turizm araç içi ikramları ile devam ediyoruz.

Gezimizin ilk durağı Düzce il sınırları içinde bulunan Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı. Güzeldere Şelalesine geldiğinizde gözünüze çarpan ilk şey kayalara çarparak uğuldayan suyun sesi, dev kayın ve gürgen ağaçlarıyla çevrili vadideki eşsiz manzara.

Düzce’nin Gölyaka ilçesinin sınırları içerisinde Düzce’ye 28, Gölyaka’ya ise 16 km mesafedeki Gölyaka- Güzeldere Köyü’nün içerisindedir.  Güzeldere Köyü’nden geçen Bıçkı Deresi üzerinde bulunan Güzeldere Şelalesi 135 m. yükseklikten kademeli olarak dökülen suyun doğal görüntüsü ve değişik ağaç türleri ile renk cümbüşü oluşturduğu güneş ışınları ile gökkuşağını içinde barındıran Türkiye’nin en büyük şelalelesidir.

Milli Park içinde bulunan restoranda serpme Köy kahvaltımızı alıyoruz.

Kahvaltımız ardından kısa bir yürüyüş sonrası merdivenleri kullanarak şelaleye ulaşıyoruz ve serbest zaman veriyoruz.

Mis gibi köy kahvaltısı, muhteşem bir doğa ve temiz havadan sonra gezimize devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız Sapanca gölü.

1 saatlik yolculuk ardından Sapanca Gölüne ulaşıyoruz. Göl kenarında serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanda dileyen misafirimiz göl kenarında keyifli yürüyüş yapabilir, dileyen misafirlerimiz de deniz bisikleti kiralayarak gölün tadını daha yakından çıkartabilir.

Serbest zamanın ardından bir diğer durağımız Maşukiye.  Maşukiye ,  doğası ,yeşili , pınarları ,vadisi, şelaleleri ,dereleri ve meyve bahçeleri ile ünlü şirin bir tatil beldesidir.

Maşukiye; Samanlı Dağı Kartepe eteklerinde yer alan, Orman içinden akan Yayla Derenin oluşturduğu çağlayanlar üzerine kurulu restoran, çiftlik, piknik alanları, seyir terasları, pınarlar arasında bir huzur beldesidir. Doğa ile baş başa kalmak, orman içinde dolaşmak, toprağa basmak, temiz hava solumak, su ve kuş sesi dinleyip, haftanın yorgunluğunu burada atabilirsiniz.

Maşukiye’de vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilir, dileyen misafirlerimiz doğanın tadını çıkartabilir, dileyen misafirlerimiz meşhur alabalığın tadına bakabilirler.

Serbest zamanın ardından bir sonraki durağımız Kartepe.

Kartepe’ye doğru tırmanışa geçiyoruz. Kartepe eski adıyla bilinen Keltepe, Kocaeli’nin güney doğusunda Samanlı Dağları’nın en yüksek noktasıdır.1606 metre ile yüksekliği ile Marmara Bölgesi’nin en yüksek üçüncü dağıdır. Zirvesinde 5 yıldızlı bir tesis ve Marmara Bölgesi’nin en modern kayak tesisleri bulunmaktadır. Burada  dileyen misafirlerimiz telesiyejlerden yararlanabilir dileyenler atv kiralayarak heyecanlı anlar yaşayabilirler.

Kartepe gezisinin tamamlanması ile beraber artık dönüş yolculuğuna geçiyoruz.

Burada vereceğimiz serbest zamandan sonra Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz ve gece saatlerinde Çanakkale’ye varmış oluyoruz.

Detaylı bilgi ve rezervasyon hattı;

0286 217 1011
0533 703 0767 (WhatsApp Aktif)

Hatırlatmalar;

- Turlarımızda koltuk numarası, ödeme kayıt sırasına göre planlanmaktadır.
- 16,27,31,46 veya 54 kişilik ulaştırma bakanlığı tarafından yetkili araçlar ile düzenlenmektedir.