fbpx

Ilgaz, Safranbolu & Kastamonu Turu

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 2 gün
 • Hareket Tarihi: 28/01/2022
 • Bitiş Tarihi: 30/01/2022

28 Ocak Cuma akşamı 20.30da Çanakkale Cumhuriyet meydanında buluşma ve yolculuğumuz başlıyoruz. Güzergahımız üzerinden Lapseki, Biga ve Bandırma’dan turumuza dahil olacak yolcularımızı alarak devam ediyoruz. 1. Gün – Ilgaz Dağı Milli Parkı & Kastamonu: Sabah saatlerinde keyifle geçen yolculuğumuz sonrasında adına şarkılar yazılan harika doğa manzarası ile bizleri karşılayacak olan Ilgaz Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Rehberimizin […]

28 Ocak Cuma akşamı 20.30da Çanakkale Cumhuriyet meydanında buluşma ve yolculuğumuz başlıyoruz.

Güzergahımız üzerinden Lapseki, Biga ve Bandırma’dan turumuza dahil olacak yolcularımızı alarak devam ediyoruz.

1. Gün – Ilgaz Dağı Milli Parkı & Kastamonu:

Sabah saatlerinde keyifle geçen yolculuğumuz sonrasında adına şarkılar yazılan harika doğa manzarası ile bizleri karşılayacak olan Ilgaz Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde muhteşem çam ağaçları içerisinde kısa bir tur yaptıktan sonra siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz kayak yapabilir, arzu eden misafirlerimiz ise telesiyej ile tepeye çıkıp muhteşem çam ağaçları eşliğinde kar manzarasının tadını çıkarabilirler. Sizlere verilen serbest zamanın ardından belirlenen saatte siz değerli misafirlerimiz ile buluşup aracımıza binerek Kastamonu’ya doğru hareket ediyoruz.

Kastamonu merkezde gezimize devam ediyoruz. Şerife Bacı Anıtı, Münire Medresesi, El sanatları merkezi ve ayrıca Osmanlı Döneminde yapılmış olan ve Kastamonu’nun en eski yapıları arasında yer alan Nasrullah Kadı Efendi camii ve meydanına ulaşarak gezimizi tamamlıyoruz ve otelimize geçiş yapıyoruz.

2.Gün – Safranbolu & Tokatlı Kanyonu Cam Teras

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıp Safronbolu’ya hareket ediyoruz.

Safranbolu’da gezimize başlıyoruz ilk olarak Hıdırlık Tepesi‘ne çıkıyor ve manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Hıdırlık Tepesi, hıdrellez kutlamaları ve yağmur dualarının yapıldığı, Safranbolu’ya dair en güzel manzara fotoğraflarının çekildiği yer ve Anadolu’nun yedi açık namazgâhından birisidir. Rehberimizin detaylı anlatımının ardından vereceğimiz fotoğraf molasından sonra tarihi çarşıya iniyor ve Safranbolu’yu en ince noktasına kadar gezip tanıma şansına sahip oluyoruz. Safranbolu gezimize, bölgede gezilecek en güzel konaklardan birisi olan Kaymakamlar Konağı ile başlıyoruz. Burada bulunan yöresel mimariyi ve kıyafetleri görüp fotoğrafladıktan sonra Cinci Hoca Hanı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve Güneş Saati, barok stilinin küçük örneklerinden İzzet Mehmet Paşa Camii, Bakırcılar ve Demirciler Çarşısı, Yemeniciler Arastası göreceğimiz yerler arasında. Rehberimizin vereceği serbest zamanda Safranbolu’nun Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında gezebilir, hediyelik eşya satışı yapan küçük dükkânlardan alış-veriş yapabiliriz. Serbest zamanın ardından Tokatlı kanyonu üzerinde bulunan Cam terasa gidiyoruz. Yapılan geziler sonrasında Çanakkale’ye dönüş yoluna geçiyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Araç içi İkram
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (Sabah kahvaltısı-Akşam Yemeği )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • 1.gün kahvaltı ve 2.gün akşam yemeği
 • Otel’de Alınan İçecekler

* Tek kişi katılım olduğu durumda +100 TL Single konaklama farkı uygulanmaktadır!


Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz. - 0 ile 6 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 6 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
DMCA.com Protection Status