fbpx

Kastamonu, Safranbolu, Amasra, Horma Kanyonu Turu – 2 Gün 1 Gece

Sinop & Kastamonu & Erfelek & Safranbolu & Horma Kanyonu & Ilıca Şelalesi

Kastamonu, Safranbolu, Amasra Turu!

25-26 MAYIS!!

5.250 TL

Saat 22:00’ da Cumhuriyet Meydanı, 22:30 Lapseki, 23.15 Biga AVM önü hareket saatleri ile yolculuğumuza başlıyoruz.

1.Gün –  Safranbolu & Kastamonu  

Sabah saatlerinde Safranbolu’ya varıyoruz. Sabah vereceğimiz ekstra kahvaltı molasının ardından Safranbolu gezimize başlıyoruz. İlk olarak Tokatlı Kanyonu‘nda bulunan Kristal Cam Teras‘a gidiyoruz.  Kanyonun 80 metre üzerinde kurulu “Kristal Teras” üzerine çıkarak fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Safranbolu’da  Hıdırlık Tepesi‘ne çıkıyor ve etrafı temaşa ediyoruz. Hıdırlık Tepesi, hıdrellez kutlamaları ve yağmur dualarının yapıldığı, Safranbolu’ya dair en güzel manzara fotoğraflarının çekildiği yerdir.  Rehberimizin detaylı anlatımının ardından vereceğimiz fotoğraf molasından sonra tarihi çarşıya iniyor ve burada Cinci Hoca Hanı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve Güneş SaatiYemeniciler Arastası göreceğimiz yerler arasında. Rehberimizin vereceği serbest zamanda Safranbolu’nun Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında gezebilir, hediyelik eşya satışı yapan küçük dükkânlardan alış-veriş yapabiliriz. Serbest zamanın ardından bölgenin ünlü lokum imalatçısı Lati Lokum‘un üretim yerini ziyaret ediyoruz. Burada lokum alışverişlerimizi yaptıktan sonra Mola restoranda öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Cumhuriyet meydanı, Şerife Bacı anıtı, Nasrullah köprüsü, Nasrullah meydanı ve Camii, Münire Sultan medresesi gezilerimizi yapıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Gezilerimizi tamamlayıp otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün –  Pınarbaşı & Horma Kanyonu & Ilıca Şelalesi & Amasra & Çanakkale

Otelimizdeki kahvaltının ardından Kastamonu’nun şirin ilçesi Pınarbaşı’na ulaşıyoruz. Küre Dağları Milli Parkı içerisinde kalan Horma Kanyonuna gidiyoruz. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünce Horma Kanyonu içinde oluşturulan, yapımı 4 yıl süren, 3 Kilometre uzunluğundaki Türkiye’nin bu alanda en dikkat çekici ve heyecan verici parkurunda yürüyüşümüze başlıyoruz.. Vadi boyunca ilerlerken Zarı Çayı üzerinde oluşan irili ufaklı şelaleleri görüyor ve şimşir ağaçları arasında yola devam ediyoruz. Tamamen doğa ile baş başa kalacağınız bu rotayı yaklaşık 1 saatin sonunda 10 metrelik yükseklikten dökülen Ilıca Şelalesini ve göletini görerek bitiriyoruz. Fotoğraf molası sonrası Amasra’ya hareket ediyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman ”Lala lala, çeşm-i cihan bu mu ola?” diye sorduğu Bakacak Tepesi‘nde Amasra ve çevresini panoramik olarak fotoğraflıyoruz. Adını mitolojiye göre bir amazon kraliçesinden, tarihsel anlatıma göre bir Pers prensesinden alan kente vardığımızda Boztepe olarak adlandırılan ada ile anakarayı birbirine bağlayan Kemere Köprüsü‘ne geçiyoruz. Sonrasında Zindan Kale‘yi görüp tarihi boyunca Amasra’nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısı‘na geliyoruz. Burada gezinti ve alışveriş için bir süre serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın sonrasında Çanakkale’ye dönüşe geçiyoruz.

Tur fiyatına dahil olan hizmetler:

  • 1 Gece konaklama
  • Ulaşım
  • Rehberlik Hizmeti
  • Otelde akşam yemeği ve sabah kahvaltısı

Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 72 saat kala yapılan iptallerde iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status