fbpx

Bulgaristan Turu – 1 gece 2 gün (Sofya & Plovdiv)

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 2 gün
 • Hareket Tarihi: 07/04/2018
 • Bitiş Tarihi: 08/04/2018

Sofya & Plovdiv turu..

BULGARİSTAN TURU

1. GÜN: Çanakkale – Edirne – Sofya

Belirlenen yer ve saatte toplanarak Eceabat- Edirne- Kapıkule karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Plovdiv Sofya karayolu takip edilerek Sofya’ya yolculuk.

 

2. GÜN  Sofya

Sabah saatlerinde Sofya ya ulaşıyoruz ve ardından St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise’si, Aya Sofya Kilise’si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk’ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Şehir turu sonrası otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.

3. GÜN PAZAR: SofyaPlovdiv (Filibe) – Edirne – İstanbul

Sabah Sofya da otelimizde kahvaltımızı alıyoruz. Saat 09.00 da otelden hareket ederek iki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv e geliyoruz. Bulgaristan’ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü – NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu’nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanovevi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültüler faliyetlere ev sahipligi yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfitiyatro – bir sonraki görülmeye değer yer. Djumaya camisi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt. Plovdiv´in en eski kiliseleri de göreceğimiz yerler – Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman sonrası Türkiye’ ye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde gümrük kapısına geliyoruz. Önce Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shops alış verişinden sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Edirne yolu üzerinden gece Çanakkale’ ye ulaşarak, turumuzu sonlandırıyoruz.

Fiyata dahil olan hizmetler;

 • D2 belgeli araçlarla ulaşım imkanı
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikram (sıcak, soğuk içecekler, kek, kraker)
 • 1 gece 3 veya 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Öğle ve akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz. - 0 ile 6 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 6 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
DMCA.com Protection Status