fbpx

Doğu Ekspresi & Kars Turu

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 7 gün
 • Hareket Tarihi: 12/01/2023
 • Bitiş Tarihi: 18/01/2023
 • Fiyat: 5,699TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Pulman Koltuk ile seyahat!

2 GECE TREN  + 4 GECE OTEL KONAKLAMALI – 6 GECE 7 GÜN

Kişi başı 4599 TL  ( PROMOSYON FİYAT KAÇIRMAYIN, 30 Kasım TARİHİNE KADAR GEÇERLİ! )

1 ARALIK’TAN İTİBAREN FİYAT 5699 TL!

12 Ocak Perşembe: Saat 06.45 Çanakkale Meydandan Ankara’ya hareket ederek yolculuğumuza başlıyoruz. Ankara’dan 17.55’te Doğu Ekspresi ile Kars’a hareket ve keyifli bir yolculuk…

13 Ocak Cuma: Trende tüm gün eşsiz manzaraları izleyerek ve fotoğraflayarak yapacağımız keyifli yolculuğun ardından Saat 19.00-21.00 civarı Kars tren garına ulaşım sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği için serbest zaman (Akşam yemeği ekstradır)

14 Ocak Cumartesi: Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Ani harabelerine hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine yer alan Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar, Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan’ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölün kendi balığı olan Sarı Balıktan oluşan öğle yemeğimizin (ekstra) ardından arzu eden misafirlerimiz Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşayabilir. Geçireceğimiz serbest zaman sonrası Kars’a geri dönüş. Akşam Kars merkez sokaklarında yürüyerek Kars kaşarı, bal alışverişi ve akşam yemeği (ekstra) sonrası otelde konaklama.

15 Ocak Pazar: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sarıkamış’a hareket. Yolumuz üzerinde Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Sarıkamış’ta Katerina Köşkünü panoramik olarak görüp Sarıkamış Kayak merkezi ve Sarıçam ormanını gezdikten sonra Karsa dönüyoruz. Öğle yemeği (ekstra) molasının ardından Rus İşgali sırasında yapılan hala kullanılmakta olan Kentin Tarihi yapılarını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Defterdarlık Binası, Hekim evi,(Opera binası),Fevzi Paşa ilköğretim binası, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler kilisesi görüp otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği (ekstra) Akşam dileyen misafirlerimizle Kafkas gecesi eğlencesi (ekstra) için otelden ayrılıyoruz. Keyifli eğlencenin ardından otelimize dönüş ve dinlenme.

16 Ocak Pazartesi: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 08.30 Doğu Ekspresi Treni ile keyifli bir dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

17 Ocak Salı: Masalsı bir yolculuğun ardından sabah 09.00 civarı Ankara’ya varış. Bizi bekleyen otobüsümüzle ATA’mızın huzuruna çıkmak üzere ANITKABİR’e hareket ediyoruz ve aslanlı yoldan yürüyerek ATA’mızın huzuruna çıkıyoruz. Anıtkabir ziyaretimiz sonrasında otelimize giderek dinleniyoruz. Konaklama otelimizde (akşam yemeği ekstra)

18 Ocak Çarşamba: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Gerekli molaların ardından bir başka gezimizde birlikte olmak dileği ile sizlere veda ediyoruz. Çanakkale’ye varış.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

 • Otellerde 4 Gece Konaklama
 • Otellerde 4 Sabah Kahvaltısı
 • Doğu Ekspresi gidiş dönüş Tren bileti
 • Lüks Araçlar İle Ankara’ya gidiş dönüş Transfer
 • Kars otel ve Tren Garı Transferleri
 • Programda belirtilen çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR 

 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemekleri
 • Ekstra olarak belirtilen tüm organizasyonlar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Çıldır Gölü’nde Kızak
 • Kars Kafkas Gecesi programı

Önemli Hatırlatma ( Ön Ödeme ): - Haziran 2024 itibariyle, tüm turlarımızda ön kayıt ile rezervasyon almaya başladık. Günübirlik turlarımızda %20, bir gece ve üzeri konaklamalı turlarımızda %10 oranında rezervasyon onay ücreti alınacaktır. Ön kayıt ücreti ödemeyen yolcularımızın kayıtları sisteme alınmayacaktır. Turlarımızın, acentemiz tarafından katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilmesi durumunda, alınan ücretler kesintisiz olarak iade edilecektir.

- Alınan ön ödeme (kaparo) iadesi, müşterinin isteği üzerine günübirlik turlarda son 15 güne, konaklamalı turlarda ise son 21 güne girildiğinde yapılmayacaktır.

Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 7 gün içine girilince iptal iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status