fbpx
 • burgaz bulgaristan

Burgaz – Varna & Nessebar Turu ( Çanakkale Hareketli )

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 1 gün
 • Hareket Tarihi: 16/06/2018
 • Bitiş Tarihi: 16/06/2018

Bulgaristan’ın güneydoğusunda, Karadeniz kıyısında yer alan Burgaz, özellikle 20. yüzyıldaki hızlı gelişimi ve modernleşmesiyle turistlerin ilgi odağı olmaya başlamıştır. Denize kıyısı olması ve göllerle çevrilmesi, ülke genelindeki karasal iklimi yumuşattığından serin yazların ve ılık kışların olması da turizmini olumlu etkileyen sebeplerden biridir.

Gece 00.15’te Çanakkale Cumhuriyet meydanında bulunan tarihi topun önünde buluşma ve 01.00 gemisiyle Eceabat’a geçiş yapıyoruz.

Yol güzergahında araç içi ikramlarımızla birlikte kısa tur programı bilgilendirilmesi sonrasında Kırklareli, Dereköy güzergahını takip ederek, Türk (Dereköy) ve Bulgar (Malko Tırnovo) sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Bourgas Nessebar otoyolu takip edilerek Bulgaristan’ın 4. büyük şehri olan Bourgas’a varıyoruz.

Panaromik Burgaz gezimizi takiben Karadeniz kıyısında yer alan Nessebar Yarım Adası’na hareket ediyoruz. Nessebar, 1983 yılında UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmiş, Bizans Dönemi’nden kalma Eski Metropolitan Kilisesi (İ.S.6 y.y), St. Stephan Yeni Metropolitan Kilisesi (İ.S 11 y.y) ve Pantokrator Kilisesi (13-14.y.y) adanın tarihi dokusunu oluşturmaktadır.

18-19 yy Bulgar rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evleri göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Karadeniz’in Meşhur Kalkan Balığını tadabilirler.Rehberimizin belirleyeceği saat de hareket ile yol güzergahında alışveriş molamızı takiben Malko Tırnovo, Dereköy sınır kapısına varış, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Kırklareli üzerinden Çanakkale’ye yolculuk ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ile tur sonu.

Ücrete dahil olan hizmetler

 • Gidiş – dönüş ulaşım
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Belirtilen çevre gezileri

Ücrete dahil olmayan hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış vergisi

Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz. - 0 ile 6 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 6 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
DMCA.com Protection Status