Çanakkale’nin Antik Sırları Turu

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Fiyat: 175TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Çanakkale’nin bölgesinde antik dönemdeki yaşama dair tüm detayları keşfe gidiyoruz..
Uzman gezi rehberleri eşliğinde Çanakkale’nin geçmişine yolculuğa çıkıyoruz.
Her Cumartesi Kalkışlı!

Troya Antik Kenti & Troya Müzesi – Tevfikiye Arkeo Köy – Eski Odunluk İskelesi – Apollon Smintheus

( Eski Odunluk İskelesinde 2 buçuk saat yüzme molalı )

Serpme Köy Kahvaltısı Dahil – Kişi Başı 175 TL

Çanakkale (08.00) – Biga (06.00) – Lapseki (07.00)  ve Çan Kalkışlı’dır!

Sabah 07.45’de Çanakkale Cumhuriyet meydanında tarihi topun önünde buluşma ve 08.00’de hareket ediyoruz.

İntepe’de turumuza dahil olan serpme köy kahvaltımız ile keyifli bir güne başlıyoruz.

Kahvaltımız sonrasında turumuzun ilk noktası olan Troya Antik kentine hareket ediyoruz. 5000 yıllık tarihi ve mitolojisiyle sizleri etkileyecek olan kenti bölgenin uzmanı rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Rehberimizden kentin hikayesini dinlerken tarihe yolculuk yapmanın keyfini yaşayacaksınız. Kent girişinde mitolojide yeri olan Truva Atını fotoğraflamak için mola veriyoruz. Ardından tarihi surları görerek başlayacağımız kent gezisi doğu kapısından başlayarak, Athena tapınağı kalıntıları TROİA II savunma duvarı, rampalı kapı, kutsal alan ile devam edecek ve odeon ile Truva antik kent gezimiz sona eriyor ve 2018 Truva Yılının sembolü olan TROYA MÜZESİ’ne geçiyoruz.

Troya Müzesi’nde; Homeros’un İlyada Destanı ile tarihe geçmiş Troas Bölgesi’nde iz bırakan Troya ve kültürlerinin yaşamı ve arkeolojik tarihi, kazılardan çıkan eserler aracılığıyla anlatılmaktadır. Rehberimizin ve müze çalışanlarının yönlendirmesi ile antik kentte dinlediğiniz tarihi tam anlamıyla pekiştiriyoruz. Müze ziyareti sonrasında “Son Troyalılar’ın Yaşadığı Tevfikiye Köyü ‘ne geçiyoruz. Opet tarafından Tevfikye köyünde restore edilen yapılar, heykeller ve duvar resimlerinde fotoğraflar çekmeniz için rehberimiz size serbest zaman verecek ve sonrasında belirlenen saatte buluşup Gülpınar’da yer alan Apollon Smintheus’a hareket ediyoruz.

Apollon Smintheus Kutsal alana ulaşıyoruz. Çanakkale ili sınırları içinde, eski adıyla Külahlı olarak bilinen Gülpınar Beldes’nde yer almaktadır. Jeolojik açıdan bölge bir volkanik plato olarak belirlenebilir. Anadolu’nun en önemli antik bölgelerinden biri olan Troas’a yer alan Apollon Smintheus Kutsal Alan bölgenin bilinen en önemli kült merkezidir. Apollon Smintheus’tan ayrılıp Geyikli’ye ESKİ ODUNLUK İSKELESİ’ne doğru yolculuğumuz devam ediyor.

Yaptığımız antik dönem keşfi sonrasında Geyikli ESKİ Odunluk İskele bölgesinde Yüzme molası için rehberimiz 2 buçuk saatlik serbest zaman veriyoruz.

[Öğle yemeği için Odunluk İskele bölgesinde balık, et vb birçok alternatif restorantlar bulunmaktadır. Tur yetkilimiz ve rehberimiz size yardımcı yemek konusunda yardımcı olacaklar. ]

Serbest zaman sonrasında rehberimiz belirlediği saatte buluşup Çanakkale’ye dönüşe geçiyoruz. Ortalama 19.00 civarı Çanakkale’ye gelmiş oluyoruz.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler

  • Serpme Kahvaltı
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Gidiş – Dönüş Ulaşım

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze ve ören giriş ücreti ( Truva ören yerinde bulunan gişeden müze kartı alıyoruz. 1 yıl boyunca turizm bakanlığına bağlı hizmet veren tüm müzelerde geçerli kart ücreti 65 TL’dir. )
  • Yemekler
  • Kişisel harcamalar

Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Kayıt esnasında ve araç hareket etmeden HES KODU kontrolü yapılmaktadır.
- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı araç kapasite kuralları uygulanmaktadır.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Araç personelimiz, rehberlerimiz ve siz değerli misafirlerimiz ile birlikte kurallara uyarak maskelerimizle yolculuk edeceğiz.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz.
DMCA.com Protection Status