fbpx

Çanakkale’nin Antik Sırları Turu

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Fiyat: 1,200TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Çanakkale’nin bölgesinde antik dönemdeki yaşama dair tüm detayları keşfe gidiyoruz..
Uzman gezi rehberleri eşliğinde Çanakkale’nin geçmişine yolculuğa çıkıyoruz.
Her Cumartesi

Troya Antik Kenti & Troya Müzesi – Eski Odunluk İskelesi – Apollon Smintheus – Babakale

Kişi Başı 1200 TL

Çanakkale (08.00) – Biga (06.00) – Lapseki (06.45)  ve Kalkışlı’dır!

Sabah 07.45’de Çanakkale Cumhuriyet meydanında tarihi topun önünde buluşma ve 08.00’de hareket ediyoruz.

Turumuzun ilk noktası olan Troya Antik kentine hareket ediyoruz. 5000 yıllık tarihi ve mitolojisiyle sizleri etkileyecek olan kenti bölgenin uzmanı rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Rehberimizden kentin hikayesini dinlerken tarihe yolculuk yapmanın keyfini yaşayacaksınız. Kent girişinde mitolojide yeri olan Truva Atını fotoğraflamak için mola veriyoruz. Ardından tarihi surları görerek başlayacağımız kent gezisi doğu kapısından başlayarak, Athena tapınağı kalıntıları TROİA II savunma duvarı, rampalı kapı, kutsal alan ile devam edecek ve odeon ile Truva antik kent gezimiz sona eriyor ve 2018 Truva Yılının sembolü olan TROYA MÜZESİ’ne geçiyoruz.

Troya Müzesi’nde; Homeros’un İlyada Destanı ile tarihe geçmiş Troas Bölgesi’nde iz bırakan Troya ve kültürlerinin yaşamı ve arkeolojik tarihi, kazılardan çıkan eserler aracılığıyla anlatılmaktadır. Rehberimizin ve müze çalışanlarının yönlendirmesi ile antik kentte dinlediğiniz tarihi tam anlamıyla pekiştiriyoruz. Müze ziyareti sonrasında “Son Troyalılar’ın Yaşadığı Tevfikiye Köyü ‘ne geçiyoruz. Opet tarafından Tevfikye köyünde restore edilen yapılar, heykeller ve duvar resimlerinde fotoğraflar çekmeniz için rehberimiz size serbest zaman verecek ve sonrasında Geyikli Odunluk iskelesine hareket edeceğiz.

Öğle yemeği için Geyikli eski odunluk iskelesinde serbest zaman veriyoruz. İskele bölgesine balık, et vb birçok alternatif restorantlar bulumaktadır. ( Tur yetkilimiz ve rehberimiz size yardımcı yemek konusunda yardımcı olacaklar. ) Yemek molası sonrasında belirlenen saatte buluşup Apollon Smintheus’a hareket ediyoruz.

Apollon Smintheus Kutsal alana ulaşıyoruz. Çanakkale ili sınırları içinde, eski adıyla Külahlı olarak bilinen Gülpınar Beldes’nde yer almaktadır. Jeolojik açıdan bölge bir volkanik plato olarak belirlenebilir. Anadolu’nun en önemli antik bölgelerinden biri olan Troas’a yer alan Apollon Smintheus Kutsal Alan bölgenin bilinen en önemli kült merkezidir. Burayı ziyaretimizin ardından yakın ve uzak tarihimizi gözümüzde canlandırarak Babakale’ye devam ediyoruz.

Asya’nın en batı ucuna ayak bastığınıza dair, sizlere Sertifika takdim ediyoruz. Babakale’de görülecek yerler arasında: Babakale Kalesi, Camisi, Hamamı, Çeşmesi, Limanı, Feneri görerek, Babakale bıçakları atölyesine geçiyor, bıçakçılık ile ilgili bilgi alıyoruz. Ve ardından Babakale’de tadı tamağınızda kalacak kalamar, ahtapot, kabak kızartmasını denemeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında rehberimiz belirlediği saatte buluşup Çanakkale’ye dönüşe geçiyoruz.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler

  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Gidiş – Dönüş Ulaşım

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze ve ören giriş ücreti ( Truva ören yerinde bulunan gişeden müze kartı alıyoruz. 1 yıl boyunca turizm bakanlığına bağlı hizmet veren tüm müzelerde geçerli kart ücreti 60TL’dir. )
  • Yemekler
  • Kişisel harcamalar

Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 7 gün içine girilince iptal iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status