fbpx

Çanakkale’nin Gizli Güzellikleri

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 1 gün
 • Fiyat: 1,200TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Çanakkalemizin yakın çevresinde bulunan mutlaka ziyaret edilmesi gereken ve ulaşımı kolay olmayan Yeşilyurt Köyü, Adatepe Köyü, Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Sütüven Şelalesi, Zeus Altarı, Assos Antik Kenti, Hasanboğuldu bölgeleri için günübirlik tur..

9 Haziran kayıtları başladı!

KURBAN BAYRAMI TUR KAYITLARI BAŞLADI!

18 Haziran kayıtları başladı!

19 Haziran kayıtları başladı!

20 Haziran kayıtları başladı!

Çan kalkış saati: 05.30

Biga Avm önü kalkış saati: 06.00

Lapseki iskele kalkış saati: 06.45

Çanakkale Cumhuriyet meydanı: 07.45

Çanakkale, Lapseki, Biga ve Çan Kalkışldır!

ÇANAKKALE YAKIN ÇEVRE GEZİSİ

Yeşilyurt Köyü, Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Adatepe Köyü, Hasanboğuldu Şelalesi, Sütüven Şelalesi, Assos Antik Kenti & Behramkale Köyü

Sabah 07.45’te Çanakkale Cumhuriyet meydanında bulunan tarihi topun önünde buluşma ve 08.00’de hareket.

İlk noktamız olan Kaz Dağları’nın Keyifli Durağı Yeşilyurt köyü‘ne 09.30 civarı ulaşıyoruz ve yeşilyurt köyünde fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Adatepe köyüne geçiyoruz.

Adatepe Köyü, Kaz Dağı köylerinin içinde en dikkat çekenlerinden biri. Bir zamanlar liman olarak kullanılan Küçükkuyu’dan 4 km. dağa doğru çıktığınızda karşınıza çıkıyor. Köyün tarihinin antik çağlara kadar dayandığı söyleniyor.

Adatepe Zeytinyağı Müzesi Küçükkuyu’da ana yol üzerinde göreceğiniz müze, Türkiye’de türünün ilk örneği sayılıyor. Müzede eski zeytinyağı presleri, zeytin toplama aletleri, taşıma ve saklama kapları, çeşitli folklorik objeler görülebilir. Aynı zamanda geleneksel usulde zeytinyağı sabun yapım tekniği de açıklamalı olarak sergilenmekte. Zeytinyağı müzesi ziyaretinden sonraki sıradaki durağımız Hasanboğuldu & Sütüven Şelaleleri..

Hasanboğuldu & Sütüven Şelaleleri: Kazdağı’nın eteklerinde bulunan Yörük köyü Zeytinli’nin içerisinden geçerek Milli Park sınırları içerisinde bulunan Hasan Boğuldu’ya varıyoruz. Hasan Boğuldu’da bizi büyüleyici bir doğa karşılıyor. Büyük çam ağaçları arasında tertemiz havayı içerimize çekerek patika yollardan filmlere konu olmuş Hasan Boğuldu göletine ulaşıyoruz. Burada rehberimizden efsaneyi dinledikten sonra dönüş yolumuz üzerinde bulunan köylü pazarından alışveriş yaparak Sütüven Şelalesine geçiyoruz. Sütüven Şelalesinde rehberimiz tarafından verilecek serbest zaman sonrasında Assos antik kentine doğru yolculuğumuz başlıyor.

Behramkale köyü’nün ev sahipliği yaptığı Assos Antik Kentini rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Antik kenti içerisinde yer alan gezi noktalarımız;

 • Assos Antik Kenti
 • Athena Tapınağı
 • Hüdavendigar Cami
 • Behramkale Köyü

Yapılan geziler sonrasında geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Ortalama 19.30 – 20.00 civarı Çanakkale’ye gelmiş oluyoruz.

Tur ücretine dahil olan hizmetler

 • Ulaşım
 • Profesyonel rehberlik hizmeti

Tur ücretine dahil olmayan hizmetler

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Kişisel harcamalar
 • Yemekler

Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 7 gün içine girilince iptal iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status