Çanakkale’nin Gizli Güzellikleri

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Fiyat: 150TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Her Cumartesi
Çanakkalemizin yakın çevresinde bulunan mutlaka ziyaret edilmesi gereken ve ulaşımı kolay olmayan Yeşilyurt Köyü, Adatepe Köyü, Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Sütüven Şelalesi, Zeus Altarı, Assos Antik Liman, Hasanboğuldu bölgeleri için günübirlik tur..
Serpme Köy Kahvaltısı Dahil
Limitli oturma düzeni

ÇANAKKALE YAKIN ÇEVRE GEZİSİ

Yeşilyurt Köyü, Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Adatepe Köyü, Zeus Altarı, Assos Antik Kenti & Behramkale Köyü, Assos Antik Liman

Çanakkale Cumhuriyet meydanı kalkışlı 150 TL

# Limitli Oturma Düzeni #

Sabah 07.30 Çanakkale Cumhuriyet meydanında bulunan tarihi top’un önünde buluşma ve 08.00’de hareket.

İlk noktamız olan Kaz Dağları’nın Keyifli Durağı Yeşilyurt köyü‘ne 09.30 civarı ulaşıyoruz ve bizler için hazırlanan serpme kahvaltımıza başlıyoruz. Kahvaltı sonrasında Yeşilyurt köyünde rehberimiz fotoğraf için serbest zaman veriyor. Serbest zaman sonrasında Adatepe köyüne geçiyoruz.

Adatepe, Kaz Dağı köylerinin içinde en dikkat çekenlerinden biri. Bir zamanlar liman olarak kullanılan Küçükkuyu’dan 4 km. dağa doğru çıktığınızda karşınıza çıkıyor. Köyün tarihinin antik çağlara kadar dayandığı söyleniyor. Köye girmeden hemen önce Zeus Altarı’nın girişi ile karşılaşacaksınız. Giriş kapısından 700 metre yürüyünce tepede Zeus Altarı’na ulaşacaksınız. Burada bütün körfezi görebileceğiniz harika bir deniz manzarası bekliyor sizi. İlyada’da bahsedilen ve Zeus ile Hera’nın Troya savaşını izledikleri antik Gargaros tepesinin de burası olduğu sanılıyor.

Adatepe Zeytinyağı Müzesi Küçükkuyu’da ana yol üzerinde göreceğiniz müze, Türkiye’de türünün ilk örneği sayılıyor. Müzede eski zeytinyağı presleri, zeytin toplama aletleri, taşıma ve saklama kapları, çeşitli folklorik objeler görülebilir. Aynı zamanda geleneksel usulde zeytinyağı sabun yapım tekniği de açıklamalı olarak sergilenmekte. Zeytinyağı müzesi ziyaretinden sonraki sıradaki durağımız Küçükkuyu Kordon..

Küçükkuyu kordonda keyifli bir yürüyüş ve serbest zaman sonrasında Assos Behramkale Köyü’ne hareket ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde Assos Antik Kenti gezine katılabilir veya isteyenler Behram Kale köyünde vakit geçirebilirler.

Assos Antik Liman‘da denize nazir serin ege rüzgarları içinizi ferahlatırken çaylarınızı ve kahvelerinizi yudumlayarak vakit geçirebilirsiniz. Assos Antik Liman’da verilen mola sonrasında Çanakkale’ye geri dönüyoruz.

Ortalama 19.30 civarı Çanakkale’ye gelmiş oluyoruz.

Tur ücretine dahil olan hizmetler

  • Ulaşım
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Yeşilyurt Köyü’nde serbest zaman

Tur ücretine dahil olmayan hizmetler

  • Müze ve ören yeri girişleri
  • Kişisel harcamalar
  • Kahvaltı haricinde alınan yemekler

Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Kayıt esnasında ve araç hareket etmeden HES KODU kontrolü yapılmaktadır.
- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı araç kapasite kuralları uygulanmaktadır.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Araç personelimiz, rehberlerimiz ve siz değerli misafirlerimiz ile birlikte kurallara uyarak maskelerimizle yolculuk edeceğiz.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz.
DMCA.com Protection Status