fbpx

Çanakkale’nin Gizli Güzellikleri

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 1 gün
 • Fiyat: 900TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Çanakkalemizin yakın çevresinde bulunan mutlaka ziyaret edilmesi gereken ve ulaşımı kolay olmayan Yeşilyurt Köyü, Adatepe Köyü, Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Sütüven Şelalesi, Zeus Altarı, Assos Antik Kenti, Hasanboğuldu bölgeleri için günübirlik tur..

Çan kalkış saati: 05.45

Biga Avm önü kalkış saati: 06.00

Lapseki iskele kalkış saati: 07.00

Çanakkale Cumhuriyet meydanı: 07.45

Çanakkale, Lapseki, Biga ve Çan Kalkışldır!

ÇANAKKALE YAKIN ÇEVRE GEZİSİ

Yeşilyurt Köyü, Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Adatepe Köyü, Hasanboğuldu Şelalesi, Sütüven Şelalesi, Assos Antik Kenti & Behramkale Köyü

Sabah 07.45’te Çanakkale Cumhuriyet meydanında bulunan tarihi topun önünde buluşma ve 08.00’de hareket.

İlk noktamız olan Kaz Dağları’nın Keyifli Durağı Yeşilyurt köyü‘ne 09.30 civarı ulaşıyoruz ve yeşilyurt köyünde rehberimizin anlatımı sonrasında fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Adatepe köyüne geçiyoruz.

Adatepe Köyü, Kaz Dağı köylerinin içinde en dikkat çekenlerinden biri. Bir zamanlar liman olarak kullanılan Küçükkuyu’dan 4 km. dağa doğru çıktığınızda karşınıza çıkıyor. Köyün tarihinin antik çağlara kadar dayandığı söyleniyor.

Adatepe Zeytinyağı Müzesi Küçükkuyu’da ana yol üzerinde göreceğiniz müze, Türkiye’de türünün ilk örneği sayılıyor. Müzede eski zeytinyağı presleri, zeytin toplama aletleri, taşıma ve saklama kapları, çeşitli folklorik objeler görülebilir. Aynı zamanda geleneksel usulde zeytinyağı sabun yapım tekniği de açıklamalı olarak sergilenmekte. Zeytinyağı müzesi ziyaretinden sonraki sıradaki durağımız Hasanboğuldu & Sütüven Şelaleleri..

Hasanboğuldu & Sütüven Şelaleleri: Kazdağı’nın eteklerinde bulunan Yörük köyü Zeytinli’nin içerisinden geçerek Milli Park sınırları içerisinde bulunan Hasan Boğuldu’ya varıyoruz. Hasan Boğuldu’da bizi büyüleyici bir doğa karşılıyor. Büyük çam ağaçları arasında tertemiz havayı içerimize çekerek patika yollardan filmlere konu olmuş Hasan Boğuldu göletine ulaşıyoruz. Burada rehberimizden efsaneyi dinledikten sonra dönüş yolumuz üzerinde bulunan köylü pazarından alışveriş yaparak Sütüven Şelalesine geçiyoruz. Sütüven Şelalesinde rehberimiz tarafından verilecek serbest zaman sonrasında Assos antik kentine doğru yolculuğumuz başlıyor.

Behramkale köyü’nün ev sahipliği yaptığı Assos Antik Kentini rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Antik kenti içerisinde yer alan gezi noktalarımız;

 • Assos Antik Kenti
 • Athena Tapınağı
 • Hüdavendigar Cami
 • Behramkale Köyü

Yapılan geziler sonrasında geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Ortalama 19.30 – 20.00 civarı Çanakkale’ye gelmiş oluyoruz.

Tur ücretine dahil olan hizmetler

 • Ulaşım
 • Profesyonel rehberlik hizmeti

Tur ücretine dahil olmayan hizmetler

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Kişisel harcamalar
 • Yemekler

Tur katılım kuralları

- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 3 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
DMCA.com Protection Status