fbpx

Işıl Işıl Drama Noel Baba Köyü

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Hareket Tarihi: 24/12/2022
  • Bitiş Tarihi: 24/12/2022

Drama Noel Baba Köyüne Romantik Bir Yolculuk..

İSKEÇE – KAVALA – DRAMA NOEL BABA KÖYÜ TURU

JUMBO MARKET’TE SERBEST ZAMANLI!

Yeşil Pasaport Sahiplerine Vizesiz!

Sabah saat 04:30’da Çanakkale Cumhuriyet meydanında buluşma ve hareket ediyoruz. İpsala sınır kapısına doğru yolculuğumuz devam ediyor.

İpsala (Türkiye) Kipi (Yunanistan) Sınır Kapılarında Gümrük & Pasaport işlemleri sonrası EVROS bölgesinden Yunanistan’a giriş yapıyor ve İskeçe’ye hareket ediyoruz. Panoramik İskeçe turumuzu yapıyoruz. Turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanda şehirdeki cafelerde kahve içerek zamanımızı değerlendirip Kavala’ya hareket ediyoruz.

Kavala panoramik şehir turu (Elefterios Caddesi, 28 Ekim Meydanı, Elçilik Binaları, Belediye Binası, Ag. Nicholas & Tedora Kimissi Kilisesi, Osmanlıda Pargalı İbrahim Paşa Camii, Su Kemerleri, Eski Şehir, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarathanesi, Evi ve Heykeli gezileri) ve serbest zaman.Serbest zamanın ardından Drama’ya Hareket ediyoruz.

İlk önce göreceğimiz yer şarkılara, türkülere ilham olmuş Drama Köprüsü’nü gördükten sonra Drama’ya hareket ediyoruz. Drama’ya varışımızın ardından Osmanlı Dönemi’nde de şehir parkı olan ve halen daha günümüzde şehir parkı olarak kullanılan Park ziyareti.

Ziyaretin ardından Drama şehri son yıllarda eşsiz bir Noel sahnesi olarak tasarlanıyor, şehir merkezinde sahnelenen “Oneiroupolis” (The Dreamland) programının etkinlikleri çocuklar ve yetişkinleri gerçek peri masallarına taşıyor. Her yıl belediye çalışanları ve birçok gönüllünün desteğiyle peri masalı köyüne ait ahşap evlerinin yapıldığı Özgürlük Meydanı’nda, Noel Baba’nın evi, Peri Masalı evi, Elflerin atölyeleri ve maceralar evini görüyoruz. Binlerce ziyaretçinin beğenisini toplayan hoş vakit geçirmelerini sağlayan noktalardan sadece birkaç tanesi Drama şehrinin eşsiz güzelliklerini gördükten sonra toplanma noktamızda buluşuyoruz geri dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Yunanistan’ın kipi sınır kapısına hareket ediyoruz. Gümrük işlemleri ardından Free Shop alışveriş molası vereceğiz. İpsala Türk kapısında gümrük işlemleri ardından Çanakkale’ye dönüşe geçiyoruz.

Tur ücretine dahil olan hizmetler:

  • B2 Uluslararası Yetki Belgeli Araç ile Ulaşım
  • Rehberlik Hizmeti
  • Çanakkale 1915 Köprüsüyle geçiş

* Önemli hatırlatma: 18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem annesinden, hem babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname olmaması sebebi ile kapıdan geçiş gerçekleşmemesi durumunda Granikos Travel sorumlu tutulamaz.


Tur katılım kuralları

- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 3 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
DMCA.com Protection Status