fbpx

İskeçe Karnavalı Turu 2024

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 1 gün
 • Hareket Tarihi: 16/03/2024
 • Bitiş Tarihi: 16/03/2024

KOMŞU YUNANİSTAN’DA RENKLİ BİR EĞLENCE: İSKEÇE KARNAVALI

KOMŞU YUNANİSTAN’DA RENKLİ BİR EĞLENCE: İSKEÇE KARNAVALI

16 Mart Cumartesi (2024) – Kişi Başı 35 Euro

Gümülcine & İskeçe Karnavalı Turu

Sabah 03.30’da Çanakkale Cumhuriyet meydanında toplanma ve 03.45’te hareket ediyoruz. 1915 köprüsü ile Gelibolu’ya geçiş yapıyoruz. Gelibolu’dan katılacak misafirlerimizi aldıktan sonra İpsala’ya hareket ediyoruz.

Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından ilk olarak GÜMÜLCİNE (Komotini)’ ye hareket. Yunanistan’ın kuzeydoğusunda, Doğu Makedonya ve Trakya bölgesinde yer alan bir şehir olan Gümülcine, Yunanistan’ın Trakya bölgesinde, Rodopi ilinin merkezi ve önemli miktarda bir Türk nüfusun yaşadığı bir şehirdir. Gümülcine’ye varışımızla birlikte şehir turunu yapıyoruz. Türklerin yoğun olduğu çarşıda alışveriş molası veriyor ve tarihi Türk Kahvehanesinde kahvelerimizi içiyoruz. Yapılan Gümülcine gezisi sonrası İskeçe’ye hareket ediyoruz.

İskeçe Karnavalı etkinlikleri 1991 yılından itibaren aralıksız olarak İskeçe Şehrinde yapılmaktadır. Her yıl Şubat sonu veya Mart başına doğru düzenlenen karnavalda; Folklor oyunları, yerel grupların geleneksel müzik ile konserleri, Yunanistan genelinde ünlü sanatçıların konserleri, tiyatro gösterileri, çocuk kulüplerinde etkinlikler, gösteriler, tören geçitleri parti ve eğlenceler yapılmaktadır. Eski şehirde yer alan bu etkinlikler popüler olup, Dünya’nın çeşitli Ülkelerinden ve Yunanistan’ın her yerinden turist akımına neden olmaktadır. Avrupa Birliği fonlarıyla restore edilince, her sokakta dış cephesi dantel gibi işlenmiş binalar ortaya çıkmış Evleri ve dar sokakları ile size bir Anadolu köyündeymiş gibi hissettiren şehirde Osmanlıdan kalma izleri , evleri ve yoğun bir Türk nüfusun yaşadığı bu şehirde bol bol fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği karnaval geçit törenin yapılacağı alana geçiyoruz. Geçen senelerde Karnaval alanına şehir merkezinin girişinde yer alan otoparktan kalkan ücretsiz otobüslerle ulaşım sağlanmaktaydı. Bundan dolayı otobüsümüzden inip araçlara binerek buradan geçit töreninin yapılacağı alana geçiyoruz. Muhteşem kostümler, görsel anlamda bizi mest edecek olan renk ve eğlence dolu bu törende fotoğraflar çekip unutulmaz anları yakalıyoruz. Festival geçit töreninin ardından belirtilen saatte buluşup Çanakkale’ye hareket etmek üzere yola çıkıyoruz. Gümrükte yapacağımız pasaport işlemlerinden sonra misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp bir daha ki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

NOT: 18 YAŞ ALTI MİSAFİRLER YALNIZ BAŞINA VEYA ANNE- BABADAN BİRİYLE SEYAHAT EDECEKSE EĞER NOTERDEN ONAYLI ANNE-BABA İMZALI MUVAFFAKATNAME ALMAK ZORUNDADIRLAR!!!

Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

( Programın akış süresine göre rehber gezi güzergâhında sıralama değişikliği yapabilir )

 • Gümrüklerde oluşabilecek yoğunluk olması durumunda acentamız sorumlu değildir.
 • Granikos Travel Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Granikos Travel’ ın hiç bir sorumluluğu yoktur.
 • Granikos Travel sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Granikos Travel herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Granikos Travel sorumlu değildir.
 • Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Granikos Travel sorumlu tutulamaz.
 • Tura kayıt olup ödemesini yapan misafirlerimiz tur ile ilgili belirtilen şartları kabul etmiş demektir.
 • Vize alımı konusunda şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Seyahat Acentesi müşteri ve konsolosluk arasında sadece aracıdır.
 • Sınır kapılarında pasaport veya liçna kartında çıkan sorunlardan dolayı Granikos TRAVEL sorumlu değildir. Tüm sorumluluk misafirin kendisine aittir.

Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 7 gün içine girilince iptal iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status