fbpx

TOKAT / AMASYA / ÇORUM / ANKARA / POLATLI / SİVRİHİSAR TURU

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 3 gün
 • Hareket Tarihi: 11/04/2024
 • Bitiş Tarihi: 14/04/2024
 • Fiyat: 7,999TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Tur Tarihleri:

11 Nisan Çanakkale Çıkışlı – 14 Nisan Çanakkale Varışlı ( Ramazan Bayramı Turu )

1.GÜN – : HAREKET

Değerli misafirlerimiz, 16.00’da Çanakkale Meydandan hareket ederek gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün –  Tokat – Sulusokak – Taşhan – Ballıca Mağarası – Amasya – Kral Kaya Mezarları – Yeşilırmak –

Sabah (ekstra) kahvaltının ardından Tokat turumuza başlıyoruz. ilk adresimiz SuluSokak. Sulusokak, Tokat merkezdeki köklü tarihi hissedebileceğiniz ve 900 yıllık tarihin izlerini gözle görebileceğiniz en ideal nokta. Sulusokak ve ona bağlanan Halit Sokak, Safranbolu evlerini andıran Tokat evleri ve onu çevreleyen, Roma, Selçuklu, Beylikler ve Osmanlı dönemlerine ait, cami, han, hamam, medrese, türbe, bedesten, çeşme gibi birbirinden güzel birçok eserle dolu tarihi dokusuyla Tokat’ın eski kent merkezini ve ticaret merkezini oluşturuyor. Bir sonraki noktamız Yazmacılar Çarşısı olarak da bilinen Tarihi Taşhan oluyor ve burada alışveriş molası veriyoruz. Ardından Ballıca Mağarası’na hareket ediyoruz. Ziyarete açılan 8 salonu 680 m. uzunluğunda ve 95 m. yüksekliğinde olan Ballıca Mağarası, dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından biri. Bu doğa harikası mağarada dolaşırken kendinizi, her adımda hayrete düşüren, heyecan verici ve gizemli bir yolculuğa çıkmış gibi hissedeceksiniz. Ballıca Mağarası gezimiz sonrası Amasya’ya hareket ediyoruz. Osmanlılar döneminde Şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya gezimize başlıyoruz. İlk olarak mumya müzesi olarak bilinen Amasya Arkeoloji müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Arkeoloji, etnografya, fosil ve mumyalar bölümlerini gezdikten sonra Amasya’da şehzadelik yapmış ve Osmanlı’ya padişah olmuş Sultanlarımızdan, Sultan İkinci Beyazıt Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini (İlgili bakanlık tarafından yürütülen restorasyon çalışması dolayısı ile cami içerisine girilemeyebilir.) gezdikten sonra Yeşilırmak kıyısına iniyoruz. Amasya, Yeşilırmak’ın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir. Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrasında Roma dönemi kemerleri üzerine oturtulmuş Alçak Köprüden geçerek Hazeranlar Konağını da görebileceğimiz bu gezimizde Osmanlı dönemi yaşantısını daha iyi anlayabileceğiz. Hazeranlar Konağı ve çevresinde vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Kral Kaya Mezarları’nın yanına kadar çıkabilecekler. Serbest zamanımız sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün –  Çorum – Merkez –  Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi – Alacahöyük – Ankara

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Çorum Merkez’e hareket ediyoruz. Çorum merkezde leblebilerimizi almak için siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Çorum Şehir merkezinde bulunan Tarihi Saat Kulesi’nin bulunduğu meydanda fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrasında Hititlere başkentlik yapmış bu önemli şehirde, kazılar sonucu elde edilmiş birçok tarihi eserin sergilendiği Çorum Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimizin ardından Hititlerin Hattuşa’dan sonra ikinci büyük merkezleri olan Alacahöyük’ü geziyoruz.  Şehir surları, kalıntılarını ve sfenksli şehir kapısını, mezarları görüp Müze kısmını geziyoruz. Ardından Ankara’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün – Anıtkabir – Polatlı – Gordion – Midas Tümülüsü – Sivrihisar – Dönüş

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i ziyaret ediyoruz. Aslanlı Yol, Mozole, Kurtuluş Savaşı Müzesi gezilerimizi yaptıktan sonraPolatlı Gordion’a hareket ediyoruz. Frigya Krallığı’nın en önemli Antik Kenti’ne varıyoruz. Gordion Antik Şehri’nde Midas Mezarı’nı ziyaret etmek için yapılmış özel Tümülüs Tünelini, Gordion Müzesi’ni görüyoruz. Ardından  Sivrihisar’a hareket ediyoruz. Son zamanlarda Gönül Dağı isimli diziyle ön plana çıkan Sivrihisar’ı gezmeye başlıyoruz. Zaimağa Konağı, Ermeni (Gavur) Hamamı, Ermeni Kilisesi, Açıkhava Heykel Müzesi, Saat Kulesi’ni görüyoruz. Ardından Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Gerekli molaların ardından Çanakkale’ye varış ve turumuzun sonu. Bir başka turda görüşmek dileğiyle..

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

 • Otellerde 2 Gece  Konaklama
 • Otellerde 2 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 2 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Programda belirtilen çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Ferdi kaza sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 72 saat kala yapılan iptallerde iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status