Büyük Karadeniz Turu (7 Gün) Çanakkale Hareketli

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 7 gün
 • Hareket Tarihi: 03/09/2021
 • Bitiş Tarihi: 10/09/2021
 • Fiyat: 1,750TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Akşam yemekleri ve sabah kahvaltıları dahil 1750 TL
3 Eylül 2021 çıkışlı Karadeniz turumuz için son koltuklar kaldı!

24 Eylül 2021 tarihli turumuz için kayıtlar başladı!

ÇANAKKALE ÇIKIŞLI DOĞU KARADENİZ TURU

 “Bulutların Üzerindeki Karadeniz Yaylalarını Gezmeye Gidiyoruz.”

 5 GECE OTEL KONAKLAMALI – 6 GECE 7 GÜN

DEV KAMPANYA 1900 TL YERİNE 1750 TL

* Promosyon fiyattan yararlanmak için nakit ödeme yapmanız gerekmektedir.

Bulut Denizindeki LUSTRA & KARASTER YAYLASI

Muhteşem KUZALAN ŞELALESİ & MAVİ GÖL Farkıyla,

# Sinop – Samsun – Ordu – Giresun – Trabzon – Rize – Artvin – Amasya #

Akşam Yemekleri ve Sabah Kahvaltıları Dahil!

1.GÜN Cuma: GECE YOLCULUĞU

Siz değerli misafirlerimizle Acentamızın belirlediği noktalarda saat 16:00’da buluşuyor, Karadeniz’in en güzel yaylalarını ve tarihi mekânlarını göreceğimiz, Karadeniz turumuza başlıyor, yolda vereceğimiz gerekli molalar eşliğinde gece yolculuğumuz devam ediyoruz. ( Güzergah üzerinden Çanakkale Merkez, Lapseki, Biga & Bandırma üzerinden turumuza katılabilirsiniz. )

2. GÜN Cumartesi: SİNOP TARİHİ CEZAEVİ – HAMSİLOS KOYU – BAFRA – SAMSUN (ÇARŞAMBA GÖĞECELİ AHŞAP CAMİ) – FATSA

Gezimizin ikinci gününe ülkemizin en kuzey ili Sinop’la başlıyoruz. Kahvaltı sonrası (Ekstra), şirin Sinop’ta, Türkiye’nin tek fiyordu Hamsilos Koyu’nu, Akliman’ı, Maket Gemi Yapım Atölyelerini, romanlara ve türkülere konu olmuş Tarihi Sinop Hapishanesini gezilerimizi tamamlıyor, Gerze ve Bafra üzerinden Samsun’a varıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Samsun’u dönüşte gezeceğimizi belirtip, Yeşilırmak kenarında Sekizgen Şapkası ve yumurta topuklu ayakkabısıyla, ünlü Çarşamba’da, 1206’da inşa edilen Anadolu’nun En Eski Çivisiz Ahşap Camisi, Göğceli Camisi’ni rehberimiz eşliğinde geziyor ve amazonların şehri kabul edilen Terme üzerinden Fatsa’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

3.GÜN Pazar: BOZTEPE TELEFERİK – KYBELE ÇİKOLATA KAFE – GİRESUN – KUZALAN ŞELALESİ – MAVİ GÖL – KEMENÇE MÜZESİ – VAKFIKEBİR

Otelimizdeki kahvaltının ardından, dağ eteğindeki şehir Ordu’da (COTYORA) eşsiz Karadeniz manzarasını izleyeceğimiz 510 rakımdaki Boztepe’ye Teleferikle çıkıp Ordu ve Karadeniz manzarasına tanıklık ediyoruz. Boztepe sonrasında, şehir merkezinde Şadırvan, Rüsumat4 Gemisi, Aziziye Camisini gezip, Kybele Çikolata Kafe’ye gidiyor, Karadeniz’de yetişen meyvelerden yapılan çikolataları tadıp, deniz kenarında kahve keyfi yapıyoruz. Aracımızdaki yerlerimizi alıyor, “Kirazın Anayurdu“ Giresun’a varıyor, şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası öğle yemeğimizi Giresun Kalesinde alıyor, Karadeniz’de yaşanabilir tek adası Giresun Adasını panoramik izliyoruz. Yemek sonrası, Aksu Nehrini takiben birçok dergi ve gazeteye konu olmuş doğal güzellikleriyle, ünlü saklı Tabiat Harikası Kuzalan Şelalesine varıyor, 20 mt.den akan ve görselliğiyle sizleri büyüleyeceğini düşündüğümüz Kuzalan Şelalesi ve hemen yanı başında sodalı su ile tatlı suyun bir araya gelmesiyle oluşmuş saklı cennet Mavi Göl’ü Seyir Terasından izliyor Kemençenin Anavatanı olan Görele’de Kemençe Müzesini ziyaret edip Vakfıkebir’deki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

4.GÜN Pazartesi: AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – ÇAY FABRİKASI – SÜRMENE ÇAMBURNU – UZUNGÖL YAYLA SAFARİ; LUSTRA & KARASTER YAYLASI

Otelimizdeki kahvaltının ardından, 4000 yıllık kadim şehir Trabzon’da 1204-1461 arasında hüküm süren Komnenos Krallığı’nın en önemli eserlerinden Ayasofya’yı görmeye gidiyoruz. Rehberimizden Ayasofya ve Trabzon tarihi hakkında bilgileri alıp, Meşhur Telkâri, Kazaziye ve Trabzon Hasırlarını göreceğimiz gümüşçümüze uğruyoruz. Soğuksu Mevkii’ne çıkıyor, Ata’mızın Trabzon’a son gelişinde konakladığı Atatürk Köşkünü rehberimiz eşliğinde geziyor, fotoğraf çekimlerinin ardından Araklı’daki Çay Fabrikasına geçiyoruz. Bizler için demlenen tavşankanı çaylarımızı yudumlayıp öğle yemeği için Balıkları ve Sürmene Pidesiyle meşhur Çamburnu Hancıoğlu’na gidiyoruz. Yemek sonrası Solaklı Vadisi’ni görerek Of üzerinden Uzungöl’e varıyoruz. Uzungöl gezimize Lustra ve Kraster Yaylalarıyla (Ekstra Tur) devam ediyoruz. Bulutların üzerindeki yaylalar olarak tabir ettiğimiz 2000 rakımlı ahşap evleriyle ünlü Lustra ve Kraster Yaylalarını ve yayla kültürünü dinliyor, yürüyüşümüzü yapıp fotoğraflarımızı çekiyoruz. Uzungöl’e dönüşümüzde göl etrafında yürüyüşümüzü yapabilir, Seyir noktalarından bol bol anı biriktirmek için fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz. Aracımızdaki yerlerimizi alıyor, Çayeli’ndeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

5.GÜN Salı: BORÇKA KARAGÖL – FIRTINA VADİSİ – ÇAMLIHEMŞİN – AYDER YAYLASI – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ

Otelimizdeki kahvaltı sonrası Artvin’in doğa harikası Borçka Karagöl’e (Ekstra Tur) hareket ediyoruz. Çoruh Nehri üzerinde kayıklarla ticaret yapıldığı dönemlerde en önemli uğrak noktası Borçka’da, minibüslerimize binip, ahşap köy evleri, Mayasur ve Bandranala Şelalelerini izleyerek, 1550 rakımlı Tabiat Parkı Karagöl’e varıyoruz. Heba Yaylasının eteklerinde endemik türler bakımından zengin Karagöl’de doğa yürüyüşü ve fotoğraf çekimi için serbest zaman diyoruz. Karagöl gezimizi tamamlıyor, Laz Konakları ve Kaçkarların asi çocuğu Fırtına Deresi üzerindeki restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası sırtını Kaçkar Dağlarına dayamış 1400 rakımlı Ayder Yaylasına çıkıyor, Gelintülü Şelalesi, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzünü fotoğraflıyor ve közde pişirilen kahvelerimizi içiyor, belirlenen saate kadar yayla içinde serbest zaman veriyoruz. Yayladan ayrılıyor, Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimizle (Ekstra Tur) ulusal ve uluslararası birçok dergiye, gazeteye kapak olmuş Çat Vadisinde, 19. yy. Laz Mimarlarca inşa edilmiş Çinçiva Kemer Köprüsünü, 700 rakımlı Zil Kalesini ve Rize’nin en heybetli şelalesi olan Palovit Şelalesi turumuzu tamamlıyor, Çayeli’ndeki otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

6.GÜN Çarşamba: RİZE BEZ ATÖLYESİ – SÜMELA MANASTIRI – AKÇAABAT KÖFTESİ – HOYNAT ADASI – YASON BURNU – FATSA

Otelimizdeki kahvaltının ardından Rize Bez Atölyesiyle gezimize başlıyoruz. 300 yıl öncesine dayanan Rize Beziyle ilgili tezgâh başındaki hanımlardan bilgileri alıyor, Hemşin usulü yazmaları bağlayıp, uzun bir tadilat sonrasında kapılarını yeniden ziyaretçilere açan Sümela Manastırına hareket ediyoruz. Restorasyon çalışmaları sonucunda belirli bölümleri hizmete açılan manastır içinde rehberimizin anlatımı sonrası, fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyor, öğle yemeğimizi Köftesiyle Meşhur Akçaabat’ta alıyoruz. Yemek sonrası, Karadeniz’e has peyniri, tereyağı, Trabzon Ekmeği ve Kibele Çikolatası alışverişi için duruyoruz. Kısa molaların sonrasında Hoynat Adasını görüyor, “Güneşin Deniz’de Yüzdüğü Yer” olarak tabir edilen, Karadeniz’in en güzel yarımadası ve altın post efsanesinin geçtiği yer olan Yason Burnunu geziyoruz. Gezilerimizi tamamlıyor ve Fatsa’daki otelimize varıyoruz. Konaklama, akşam yemeği otelde.

7.GÜN: SAMSUN ŞEHİR TURU – AMASYA MÜZESİ – FERHAT İLE ŞİRİN SU KANALLARI – ÇORUM – ÇANAKKALE

Otelimizdeki kahvaltı sonrası, Terme’de Miliç Irmağı kenarında vereceğimiz kahve molasının ardından, Milli Mücadelenin ilk kıvılcımlarının atıldığı Samsun’a varıyor, Mustafa Kemal Atatürk ve 18 Silah Arkadaşını Samsun’a ulaştıran Bandırma Vapuruyla gezimize başlıyoruz. Doğu Parkta bulunan Bandırma Vapurunu rehberimiz eşliğinde gezip Atamızın Tütün İskelesiyle gezimize devam ediyoruz. Balmumu Heykelleri ve Kurtuluş Yolunu görüyor, Avusturyalı heykeltıraş H.Kriphel’e yaptırılan Onur Anıtının hikâyesini dinliyoruz.

Toplu fotoğraf çekimi sonrasında, Atatürk’ün ilk gelişinde konakladığı Mantika Palas Hotel, günümüzde müze olarak kullanılan “Gazi Müzesi” gezisiyle Samsun turumuzu tamamlıyor, öğle yemeği sonrası Kurtuluş Yolunu üzerinden birçok medeniyete ev sahipliği yapan Amasya’ya hareket ediyoruz. Amasya’daki gezimize dünyanın en önemli Hitit Eserlerinden, Fırtına Tanrısı Teşup Heykeli ve İlhanlılar Dönemi Mumyalara ev sahipliği yapan Amasya Müzesiyle başlıyoruz. Müze gezisinin ardından Osmanlının muhteşem eseri Yıldırım Beyazıt Camisi ve Külliyesini ziyaret ediyoruz. Şehzadeler Parkında Amasya Tarihini rehberimizden dinliyor, Hükümet Saati, Harşena Dağı eteklerindeki Kral Mezarları, Yeşilırmak kenarına konumlanmış Yalıboyu Evlerini, Strabon ve Şehzade Ahmet Heykelini, Maydanoz Köprü, Alçak Köprü ve Gümüşlü Camilerini gördükten sonra tarih sayfalarında yerini alan Ferhat İle Şirin Aşkını konu olan su kanallarını ve aşklarını dinleyip Amasya’dan ayrılıyoruz. Çorum’da vereceğimiz akşam yemeği ve Leblebi alışverişi için Sungurlu Dağ Tesislerinde mola veriyoruz. Mola bitiminde araçtaki yerlerimizi alıyor, Çanakkale’ye yolculuğumuza başlıyoruz.

Yolda vereceğimiz gerekli molalar sonrasında cuma sabah saatlerinde Çanakkale’de oluyor siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

* Promosyon fiyattan yararlanmak için nakit ödeme yapmanız gerekmektedir.

ÜCRETİMİZE DÂHİL OLANLAR  

 • 5 GeceOtel Konaklaması ( 4* veya 5* otellerde )
 • Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 5 Akşam Yemeği
 • Fırtına Vadisinde Horon ve Tulum Eğlence Programı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti (6 Gün)
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

ÜCRETİMİZE DÂHİL OLMAYANLAR  

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğle yemekleri ( Rehber yemekler için yönlendirme yapacaktır )
 • İlk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği
 • Boztepe Teleferik Ücreti ( 15 TL )
 • Borçka Karagöl Minibüs Transfer Ücreti ( 65 TL )
 • Lustra – Karaster Yaylası Minibüs Ücreti ( 55 TL )
 • Zil Kalesi & Palovit Şelalesi Minibüs Transfer Ücreti ( 65 TL )
 • Sümela Manastırı Minibüs Transfer Ücreti ( 10 TL )

2021 Büyük Karadeniz Turu Tarihleri:

* Promosyon fiyattan yararlanmak için nakit ödeme yapmanız gerekmektedir.

* Tur için kullanılacak araçlar 46 kişilik ( limitli oturma planı uygulanacaktır ) büyük otobüsler olacaktır. Otobüs içi oturma planı ödeme kayıt sırasına göredir. Ödeme esnasında koltuk numaranızı öğrenebilirsiniz. 

* Single (tek) katılım farkı 500 TL’dir.

*Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 6 Gece 7 Gün olup 5 Gece otel konaklamalıdır

*Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

*Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

*Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Granikos Travel kesinlikle sorumlu değildir.

* Tur iptali tur tarihinden 30 gün öncesine kadar kabul edilmektedir. Son 30 güne girildiğinde sadece yolcu ismi değiştirme hakkınız mevcuttur.

*Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir. 


Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Kayıt esnasında ve araç hareket etmeden HES KODU kontrolü yapılmaktadır.
- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı araç kapasite kuralları uygulanmaktadır.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Araç personelimiz, rehberlerimiz ve siz değerli misafirlerimiz ile birlikte kurallara uyarak maskelerimizle yolculuk edeceğiz.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz. - 0 ile 6 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 6 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
DMCA.com Protection Status