fbpx

Büyük Karadeniz Turu (7 Gün) Çanakkale Hareketli

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 7 gün
 • Fiyat: 4,000TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

2022 yılı kayıtlarımız başladı!

2022 ÇANAKKALE ÇIKIŞLI DOĞU KARADENİZ TURU

 “Bulutların Üzerindeki Karadeniz Yaylalarını Gezmeye Gidiyoruz.”

 5 GECE OTEL KONAKLAMALI – 6 GECE 7 GÜN

Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Gürcistan Batum, Artvin Karagöl, Amasya

Akşam Yemekleri ve Sabah Kahvaltıları Dahil!

28 Ağustos Pazar Çıkışlı
11 Eylül Pazar Çıkışlı

1.GÜN Pazar: GECE YOLCULUĞU
Siz değerli misafirlerimizle Acentamızın belirlediği noktalarda saat 16:00’da buluşuyor, Karadeniz’in en güzel yaylalarını ve tarihi mekânlarını göreceğimiz, Karadeniz turumuza başlıyor, yolda vereceğimiz gerekli molalar eşliğinde gece yolculuğumuz devam ediyoruz. ( Güzergâh üzerinden Çanakkale Merkez, Lapseki, Biga & Bandırma üzerinden turumuza katılabilirsiniz. )

2. GÜN Pazartesi: SAMSUN – ORDU
Yolumuz üzerinde alacağımız kahvaltı (Ekstra) sonrası Milli Mücadelenin ilk kıvılcımlarının atıldığı Samsun’a ulaşıyor, Mustafa Kemal Atatürk ve 18 Silah Arkadaşının milli mücadele için Samsun’a çıktıkları Tütün İskelesi, Balmumu Heykelleri ve Kurtuluş Yoluyla gezimize başlıyoruz. Avusturyalı heykeltıraş H.Kriphel’e yaptırılan Onur Anıtının hikâyesini dinliyor, Toplu fotoğraf çekimi sonrasında, Atatürk’ün ilk gelişinde konakladığı Mantika Palas Hotel, günümüzde müze olarak kullanılan “Gazi Müzesi” gezisiyle Samsun turumuzu tamamlıyoruz. Yeşilırmak kenarındaki Çarşamba’da, 1206’da inşa edilen Anadolu’nun En Eski Çivisiz Ahşap Camisi, Göğceli Camisini rehberimiz eşliğinde geziyor ve amazonların şehri kabul edilen Terme’de meşhur Terme Pidesi için öğle yemeği diyoruz. Yemek sonrasında, Ünye’de şehir turumuza başlıyoruz. Kadılar Yokuşu ve Yalı kilisesi Ünye sahil turumuzu tamamlıyor ve Fatsa’da bulunan otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde

3.GÜN Salı: GİRESUN – TRABZON – UZUNGÖL – RİZE BEZ ATÖLYESİ
Otelimizdeki kahvaltının ardından, dağ eteğindeki şehir Ordu’da (COTYORA) eşsiz Karadeniz manzarasını izleyeceğimiz 510 rakımdaki Boztepe’ye Teleferikle çıkıp kahvelerimizi yudumluyoruz. Boztepe sonrasında “Kirazın Anayurdu“ Giresun’da Giresun Kalesi ve Karadeniz’de yaşanabilir tek adası Giresun Adasını panoramik görüyor, 4000 yıllık kadim şehir Trabzon’a varıyor, 1204-1461 arasında hüküm süren Komnenos Krallığı’nın en önemli eserlerinden Ayasofya’yı rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Meşhur Telkâri, Kazaziye ve Trabzon Hasırlarını göreceğimiz gümüşçümüze uğruyoruz. Ayasofya’dan ayrılıyor, öğle yemeğimizi aldıktan sonra 1090 Rakımlı Uzungöl’e çıkıyoruz. Uzungöl gezimize Lustra ve Kraster Yaylalarıyla (Ekstra Tur) devam ediyoruz. Bulutların üzerindeki yaylalar olarak tabir ettiğimiz 2000 rakımlı ahşap evleriyle ünlü Lustra ve Kraster Yaylalarını ve yayla kültürünü dinliyor, Uzungöl sonrasında Rize bez atölyesine uğruyor 300 yıl öncesine dayanan Rize Beziyle ilgili tezgâh başındaki hanımlardan bilgileri alıyor, Ardeşen’deki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde

4.GÜN Çarşamba: GÜRCİSTAN BATUM – BORÇKA KARAGÖL
Kahvaltı sonrasında, Türkiye – Gürcistan Sarp Sınır Kapısında hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından, Batum turumuza St. Andrew Heykeli ve Gonia Hisarını görerek başlıyoruz. Okaliptüs ağaçları eşliğinde, Çoruh Nehri’nin Karadeniz’e kavuştuğu nokta izliyor, turumuza 1886 yılında inşa edilen Orta Cami ile devam ediyoruz. Piazza Meydanını, St. Nicolas Kilisesini, Astronomik Saati, Medea Heykeli’nin bulunduğu Avrupa Meydanını görüyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Poseidon’un Bronz Heykelini, Neptün Meydanı ve Opera Drama Binasını fotoğraflıyor, Miracies Parkta Chacha Kulesini, 130 mt.lik Alfabe Kulesini, Kurban Said’in ölümsüz aşkı anlatan Ali ile Nino Heykelini, 55 mt. Yüksekliğindeki Ferris Wheel (Dönme Dolap) hayranlıklar izliyoruz. Öğle yemeği sonrasında Kafkasların en büyük bulvarı Batumi Bulvardaki, Bambu Ormanını, Yunus Şeklindeki Evlendirme Dairesini görüyor Batum turumuzu tamamlıyor, Sarp sınır kapısına yöneliyor Türkiye’ye giriş işlemlerimizin tamamlıyoruz. Karadeniz’in bakir kalmış güzelliği (Ekstra) Karagöl gezimize başlıyoruz. Bir tünel kurarcasına uzanan yemyeşil ağaçlar içerisinden geçerek ulaşmadan önce yolumuz üzerinde bulunan Bartnala – Maisur Şelalelerini görüyoruz. Dağların arasında saklı kalmış bu heyelan set gölü sizleri büyüleyecek. Sizlere vereceğimiz serbest zaman içerisinde göl kıyısında keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Karagöl gezimiz otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde

5.GÜN Perşembe: FIRTINA VADİSİ – ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ – ZİL KALESİ – PALOVİT ŞELALESİ – AYDER YAYLASI
Kahvaltı sonrasında, Laz Konakları ve Kaçkarların asi çocuğu Fırtına Deresi üzerinden bizleri Çamlıhemşin’de bekleyen minibüslerimizle buluşuyoruz. (Ekstra) Çat Vadisinin gizli güzellikleri Zil Kalesi, Çinçiva Kemer Köprüsü ve Palovit Şelalesi turumuzu tamamlıyor öğle yemeğimizi aldıktan sonra sırtını Kaçkar Dağlarına dayamış 1400 rakımlı Ayder Yaylasına çıkıyoruz. Gelintülü Şelalesi, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzünü fotoğraflıyor ve belirlenen saate kadar yayla içinde serbest zaman veriyor, Ayder Yaylasından ayrılarak Çay Fabrikasına geçiyoruz. Bizler için demlenen tavşankanı çaylarımızı yudumladıktan sonra Trabzon’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde

6.GÜN Cuma: SÜMELA MANASTIRI – ATATÜRK KÖŞKÜ – AKÇAABAT KÖFTESİ – YASON BURNU
Otelimizdeki kahvaltının ardından uzun bir tadilat sonrasında kapılarını yeniden ziyaretçilere açan Sümela Manastırına hareket ediyoruz. Restorasyon çalışmaları sonucunda belirli bölümleri hizmete açılan manastır içinde rehberimizin anlatımı sonrası, Ata’mızın Trabzon’a son gelişinde konakladığı Atatürk Köşkünü geziyor fotoğraf çekimlerinin ardından öğle yemeğimizi Köftesiyle Meşhur Akçaabat’ta alıyoruz. Yemek sonrası, Karadeniz’e has peyniri, tereyağı, Trabzon Ekmeği ve Kibele Çikolatası alışverişi için duruyoruz. Kısa molaların sonrasında “Güneşin Deniz’de Yüzdüğü Yer” olarak tabir edilen, Karadeniz’in en güzel yarımadası ve altın post efsanesinin geçtiği yer olan Yason Burnunu geziyoruz. Gezilerimizi tamamlıyor ve Fatsa’daki otelimize varıyoruz. Konaklama, akşam yemeği otelde.

7.GÜN: AMASYA MÜZESİ – FERHAT İLE ŞİRİN SU KANALLARI – ÇORUM – ÇANAKKALE
Kahvaltı sonrası, birçok medeniyete ev sahipliği yapan Amasya’ya hareket ediyoruz. Amasya’da Hitit Eserlerinden, Fırtına Tanrısı Teşup Heykeli ve İlhanlılar Dönemi Mumyalara ev sahipliği yapan Amasya Müzesini, Osmanlının muhteşem eseri Yıldırım Beyazıt Camisi ve Külliyesini ziyaret ediyoruz. Şehzadeler Parkında Amasya Tarihini rehberimizden dinliyor, Hükümet Saati, Harşena Dağı eteklerindeki Kral Mezarları, Yeşilırmak kenarına konumlanmış Yalıboyu Evlerini, Strabon ve Şehzade Ahmet Heykelini, Maydanoz Köprü ve Gümüşlü Camilerini gördükten sonra Ferhat İle Şirin Aşkını konu olan su kanallarını ve aşklarını dinleyip Amasya’dan ayrılıyoruz. Çorum’da akşam yemeği ve Leblebi alışverişi için Sungurlu Dağ Tesislerinde mola veriyoruz. Mola bitiminde araçtaki yerlerimizi alıyor, Çanakkale’ye yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz gerekli molalar sonrasında cuma sabah saatlerinde Çanakkale’de oluyor siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

ÜCRETİMİZE DÂHİL OLANLAR  

 • 5 GeceOtel Konaklaması ( 4* veya 5* otellerde )
 • Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 5 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti (6 Gün)
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

ÜCRETİMİZE DÂHİL OLMAYANLAR  

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğle yemekleri ( Rehber yemekler için yönlendirme yapacaktır )
 • İlk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği
 • Boztepe Teleferik Ücreti
 • Borçka Karagöl Minibüs Transfer Ücreti 
 • Lustra – Karaster Yaylası Minibüs Ücreti
 • Zil Kalesi & Palovit Şelalesi Minibüs Transfer Ücreti
 • Sümela Manastırı Minibüs Transfer Ücreti

2022 Büyük Karadeniz Turu Tarihleri:

 • 26 Haziran Pazar Çıkışlı
 • 17 Temmuz Pazar Çıkışlı
 • 28 Ağustos Pazar Çıkışlı
 • 11 Eylül Pazar Çıkışlı

* Tur için kullanılacak araçlar 46 veya 50 kişilik ( limitli oturma planı uygulanacaktır ) büyük otobüsler olacaktır. Otobüs içi oturma planı ödeme kayıt sırasına göredir. Ödeme esnasında koltuk numaranızı öğrenebilirsiniz. 

* Single (tek) katılım farkı 800 TL’dir.

*Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 6 Gece 7 Gün olup 5 Gece otel konaklamalıdır

*Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

*Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

*Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Granikos Travel kesinlikle sorumlu değildir.

* Tur iptali tur tarihinden 30 gün öncesine kadar kabul edilmektedir. Son 30 güne girildiğinde sadece yolcu ismi değiştirme hakkınız mevcuttur.

*Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir. 


Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz. - 0 ile 6 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 6 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
DMCA.com Protection Status