fbpx

Büyük Karadeniz Turu (7 Gün) Çanakkale Hareketli

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 7 gün
 • Hareket Tarihi: 16/06/2024
 • Bitiş Tarihi: 23/06/2024
 • Fiyat: 14,999TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

2024 yılı kayıtlarımız başladı!

2024 ÇANAKKALE ÇIKIŞLI DOĞU KARADENİZ TURU

 “Bulutların Üzerindeki Karadeniz Yaylalarını Gezmeye Gidiyoruz.”

 5 GECE OTEL KONAKLAMALI – 6 GECE 7 GÜN

Amasya, Samsun, Ordu, Trabzon, Rize, Gürcistan Batum, Karagöl (Artvin), Sinop

Akşam Yemekleri ve Sabah Kahvaltıları Dahil!

BATUM KONAKLAMASI FARKI İLE! SİNOP FARKI İLE!

PROMOSYON FİYAT!

Normal dönem fiyatı 17.500 TL yerine 15.000 TL

( EN İYİ OTEL KALİTESİ GARANTİSİYLE )

16 HAZİRAN PAZAR ÇIKIŞ

23 HAZİRAN PAZAR ÇIKIŞ

7 TEMMUZ PAZAR ÇIKIŞ

21 TEMMUZ PAZAR ÇIKIŞ

4 AĞUSTOS PAZAR ÇIKIŞ

18 AĞUSTOS PAZAR ÇIKIŞ

1 EYLÜL PAZAR ÇIKIŞ

8 EYLÜL PAZAR ÇIKIŞ

 Kayıtlar Başladı!

1.GÜN Cuma: GECE YOLCULUĞU

Değerli misafirlerimiz, 17.00’da Çanakkale Meydandan hareket ederek gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. GÜN: AMASYA  – ORDU– 
Yolumuz üzerinde alacağımız kahvaltı (Ekstra) sonrası Amasya’ya ulaşıyoruz. Osmanlının muhteşem eseri Yıldırım Beyazıt Camisi ve Külliyesini ziyaret ediyoruz. Şehzadeler Parkında Amasya Tarihini rehberimizden dinliyor, Harşena Dağı eteklerindeki Kral Mezarları, Yeşilırmak kenarına konumlanmış Yalıboyu Evlerini gördükten sonra Ordu’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde Terme’de öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Dağ eteğindeki şehir Ordu’da (COTYORA) eşsiz Karadeniz manzarasını izleyeceğimiz 510 rakımdaki Boztepe’ye Teleferikle çıkıp kahvelerimizi yudumluyoruz. Boztepe sonrasında Fındık alışverişi için mola veriyoruz. Ardından Ordu’da bulunan otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği

Konaklama: Piraziz Ramada Hotel 

3.GÜN: – ÇAYFABRİKASI – SÜRMENE BIÇAK ATÖLYESİ – UZUNGÖL – KARASTER YAYLASI
Otelimizdeki kahvaltının ardından, Uzungöl’e hareket ediyoruz.  Yol üzerinde yöresel ve organik Karadeniz çayının üretildiği, Çay Fabrikasına ulaşıyoruz. Kültürümüzün vazgeçilmez bir öğesi olan çayın soframıza gelene kadarki işlem safhalarını görüyoruz ve leziz çaylardan almak için alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından Sürmene’nin dünyaca ünlü değeri Sürmene Bıçağı’nı tanımak için yola koyuluyoruz. Yapılacak tanıtım ve sunum ardından 1090 Rakımlı Uzungöl’e çıkıyoruz. Burada öğle yemeği için mola veriyoruz. Ardından Uzungöl gezimize  Karaster Yaylası (Ekstra Tur) ile devam ediyoruz. Bulutların üzerindeki yaylalar olarak tabir ettiğimiz 2600 rakımlı ahşap evleriyle ünlü  Karaster Yaylasında vereceğimiz zaman sonrasında Arhavi’deki otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde

Konaklama: Arhavi Resort Hotel

4.GÜN: – BORÇKA KARAGÖL – GÜRCİSTAN BATUM
Otelimizdeki kahvaltının ardından Karadeniz’in bakir kalmış güzelliği (Ekstra) Karagöl gezimize başlıyoruz. Bir tünel kurarcasına uzanan yemyeşil ağaçlar içerisinden geçerek Karagöl’e varıyoruz. Dağların arasında saklı kalmış bu heyelan set gölü sizleri büyüleyecek. Sizlere vereceğimiz serbest zaman içerisinde göl kıyısında keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Karagöl gezimiz sonrasında Hopa’da öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Sarp sınır kapısına yöneliyor Türkiye – Gürcistan Sarp Sınır Kapısında hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından, Batum turumuza St. Andrew Heykeli ve Gonia Hisarını panoramik olarak görüyoruz ve Okaliptüs ağaçları eşliğinde, Çoruh Nehri’nin Karadeniz’e kavuştuğu nokta izliyor, turumuza 1886 yılında inşa edilen Orta Cami ile devam ediyoruz. Piazza Meydanını, Astronomik Saati, Medea Heykeli’nin bulunduğu Avrupa Meydanını görüyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Poseidon’un Bronz Heykelini, Neptün Meydanı ve Opera Drama Binasını fotoğraflıyor, Miracies Parkta Chacha Kulesini, 130 mt.lik Alfabe Kulesini, Kurban Said’in ölümsüz aşkı anlatan Ali ile Nino Heykelini, 55 mt. Yüksekliğindeki Ferris Wheel (Dönme Dolap) hayranlıklar izliyoruz. Kafkasların en büyük bulvarı Batumi Bulvardaki, Bambu Ormanını, Yunus Şeklindeki Evlendirme Dairesini görerek Batum turumuzu tamamlıyor Batum’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde. Akşam yemeği ekstra. Dileyen misafirlerimizle Gürcü gecesine gidiyoruz (ekstra)

Konaklama: Intourist Palace Hotel & SPA 5* ( Batum Merkez Oteli )

5.GÜN:  FIRTINA VADİSİ – ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ – ZİL KALESİ – PALOVİT ŞELALESİ – AYDER YAYLASI  –RİZE BEZ ATÖLYESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Türkiye’ye giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz.  Laz Konakları ve Kaçkarların asi çocuğu Fırtına Deresi üzerinden bizleri Çamlıhemşin’de bekleyen minibüslerimizle buluşuyoruz. (Ekstra) Çat Vadisinin gizli güzellikleri Zil Kalesi, Çinçiva Kemer Köprüsü ve Palovit Şelalesi turumuzu yapıyoruz.  Ardından sırtını Kaçkar Dağlarına dayamış 1400 rakımlı Ayder Yaylasına çıkıyoruz. Burada öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Gelintülü Şelalesi, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzünü fotoğraflıyor ve yürüyüşümüzü yaparak otobüsümüzde buluşuyoruz. Ayder Yaylasından ayrılarak Rize bez atölyesine uğruyor 300 yıl öncesine dayanan Rize Beziyle ilgili tezgâh başındaki hanımlardan bilgileri alıyoruz ve alışveriş molası veriyoruz. Maçka’daki otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde

Konaklama: Grand Mela Hotel

6.GÜN: MAÇKA – ALTINDERE MİLLİ PARKI – SÜMELA MANASTIRI – ATATÜRK KÖŞKÜ – 
Otelimizdeki kahvaltının ardından Altındere Milli Park alanına hareket ediyoruz. Altındere Vadisi’ne hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anılan Sümela Manastırına transfer noktasındaki (ekstra) minibüslerimiz ile çıkıyoruz. Manastır yakınında minibüslerden iniyor, yaklaşık 300 mt. patika yoldan yürüyüş ile manastırı görebileceğimiz teras katına çıkıyoruz ve rehberimizin anlatımını dinleyerek, fotoğraflarımızı çektikten sonra gezimizi tamamlıyor, minibüsler ile otobüsümüzün yanına dönüyoruz. Ardından Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Soğuksu Mahallesindeki Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Trabzon’a hâkim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer almakta olan ve Atatürk’ün Trabzon’a ilk gelişinde gezerken görüp beğendiği o dönemdeki konak, bugünkü adı ile Atatürk Köşkü gezimizi çekeceğimiz güzel fotoğraflar ile tamamlıyoruz. Ardından Meşhur Telkâri, Kazaziye ve Trabzon Hasırlarını göreceğimiz gümüşçümüze uğruyoruz. Sonrasında Karadeniz’e has peyniri, tereyağı, Trabzon Ekmeği alışverişi için duruyoruz. Gezilerimizi tamamlıyor ve Samsun’a hareket ediyoruz. Konaklama, akşam yemeği otelde.

Konaklama: Park Inn by Radisson Samsun

7.GÜN: SAMSUN – SİNOP – SİNOP TARİHİ CEZAEVİ – TEKNE TURU –  ÇANAKKALE
Otelimizdeki kahvaltının ardından Samsun gezimize başlıyoruz.  Samsun Doğu Park sahilinde aslına uygun olarak inşa edilmiş olan ve 2003 yılından bu yana ‘’Bandırma Gemisi ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi’’ olarak ziyarete açık olan Bandırma Vapuru’nu geziyoruz. Ulu Önder Atatürk’ü silah arkadaşları ile birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda önemli bir rolü olan Bandırma Vapuru’nun aslına uygun maketini gezerek fotoğrafladıktan sonra Milli mücadelemizin simgesi, Avusturyalı heykeltıraş H.Kriphel’e yaptırılan Samsun Onur Anıtı‘nda fotoğraf molası verip Mustafa Kemal Atatürk ve 18 Silah Arkadaşının milli mücadele için Samsun’a çıktıkları Tütün İskelesi, Balmumu Heykelleri ve Kurtuluş Yoluyla gezimizi tamamlıyoruz. Ardından  Sinop’a hareket ediyoruz.  Şirin ilimiz Sinop’u gezmeye başlıyoruz. Sinop Kalesi, kalenin güneybatı ucunda kalan iç kale içinde yer alan ve  türkülere konu olan Tarihi Sinop Cezaevi’ni geziyoruz. Ardından öğle yemeğimiz için Sinop Limanında serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin sonrasında dileyen misafirlerimizle 45 dakika sürecek tekne turuna (ekstra) çıkıyoruz. Karadeniz’de yapacağımız keyifli tekne turunun ardından  Çanakkale’ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz gerekli molalar sonrasında pazar sabah saatlerinde Çanakkale’de oluyor ve siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

ÜCRETİMİZE DÂHİL OLANLAR

 • 5 GeceOtel Konaklaması
 • Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 4 Akşam Yemeği
 • Batum Turu
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti (6 Gün)
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

ÜCRETİMİZE DÂHİL OLMAYANLAR

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğle yemekleri ( Rehber yemekler için yönlendirme yapacaktır )
 • İlk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği
 • Batum’da Akşam yemeği
 • Gürcü Gecesi
 • Boztepe Teleferik Ücreti
 • Borçka Karagöl Minibüs Transfer Ücreti
 • Karaster Yaylası Minibüs Ücreti
 • Zil Kalesi & Palovit Şelalesi Minibüs Transfer Ücreti
 • Sümela Manastırı Minibüs Transfer Ücreti
 • Sinop Tekne Turu
 • Yurtdışı çıkış harcı

2024 Büyük Karadeniz Turu Tarihleri:

 • 16 HAZİRAN PAZAR
 • 23 HAZİRAN PAZAR
 • 07 TEMMUZ PAZAR
 • 21 TEMMUZ PAZAR
 • 04 AĞUSTOS PAZAR
 • 18 AĞUSTOS PAZAR
 • 01 EYLÜL PAZAR
 • 08 EYLÜL PAZAR

* Tur için kullanılacak araçlar 46 veya 50 kişilik büyük otobüsler olacaktır. Otobüs içi oturma planı ödeme kayıt sırasına göredir. 

* Single (tek) katılım farkı 5000 TL’dir.

*Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 6 Gece 7 Gün olup 5 Gece otel konaklamalıdır

*Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir ya da yol durumu uygun değilse iptal edilebilir.

*Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

*Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Granikos Travel kesinlikle sorumlu değildir.

* Tur iptali tur tarihinden 21 gün öncesine kadar kabul edilmektedir. Son 21 güne girildiğinde sadece yolcu ismi değiştirme hakkınız mevcuttur.

*Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir. 


Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 72 saat kala yapılan iptallerde iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status