Gölyazı, Cumalıkızık & Bursa Şehir Merkezi Turu

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 1 gün
  • Hareket Tarihi: 17/03/2018
  • Bitiş Tarihi: 17/03/2018
  • Fiyat: 109TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Gezimize saat 04:30’da Cumhuriyet Meydanı’ nda buluşarak başlıyoruz. Geceyi konforlu otobüs yolculuğu ve Granikos Turizm araç içi ikramları eşliğinde, Biga-Bandırma güzergâhı üzerinden, gezimizin ilk durağı olan Ulubat Gölü üzerindeki bir adaya kurulmuş olan Gölyazı Köyüne varıyoruz. Gölyazı Köyü, Uluabat Gölü kenarında göz kamaştıran bir balıkçı köyü. Kıyıya bir köprü ile bağlı durumda olan, sit alanı […]

Gezimize saat 04:30’da Cumhuriyet Meydanı’ nda buluşarak başlıyoruz.

Geceyi konforlu otobüs yolculuğu ve Granikos Turizm araç içi ikramları eşliğinde, Biga-Bandırma güzergâhı üzerinden, gezimizin ilk durağı olan Ulubat Gölü üzerindeki bir adaya kurulmuş olan Gölyazı Köyüne varıyoruz. Gölyazı Köyü, Uluabat Gölü kenarında göz kamaştıran bir balıkçı köyü. Kıyıya bir köprü ile bağlı durumda olan, sit alanı olarak kabul edilmiş kasabada verilecek serbest zamanda, gölün kenarında balık ağlarını ve kerevit sepetlerini onaran balıkçıları görebilirsiniz. Köy meydanında bulunan 740 yıllık çınarın altında sabah çaylarımızı içip, Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından ilerleyerek, tarihi kent duvarları arasında keyifli yürüyüşler yapıyoruz. Köyde nereye baksanız bir fotoğraf karesi sizi bekliyor. Bu etkileyici ortamda geçireceğimiz güzel saatlerden sonra yolumuza devam ediyor ve Cumalıkızık Köyü’ ne varıyoruz.

Uludağ’ın eteklerine kurulmuş olan bu tarihi Osmanlı Köyü daha ilk dakikadan itibaren sizleri etkileyecek ve fotoğraf meraklıları için adeta doğal bir stüdyo görevi görecektir.

Rengârenk evleri, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüz yıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık, günümüzde de filmlere, kliplere mekân olmaktadır. Buram buram Osmanlı izi taşıyan köyü dolaşıyor ve köy kadınları tarafından işletilen köy evinde muhteşem köy kahvaltımızı alıyoruz.

Kahvaltımızın ardından Bursa şehir merkezine geçip Tophane, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Ulu Camii, Koza Han ziyaretimizin ardından Yeşil Camii ve Yeşil Türbe ziyaretimiz ile Bursa gezimize son veriyor ve Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz.

Dönüş yolunda araç görevlimizin belirleyeceği bir yerde veya avm’ de akşam yemeği için serbest zaman verip Çanakkale’ye akşam saatlerinde ulaşıyoruz.

Fiyata dahil olan hizmetler:

-D2 belgeli araçlarla ulaşım

-Profesyonel rehberlik hizmeti

Cumalıkızık köy kahvaltısı

-Araç içi ikramlar


Fiyata dahil olmayan hizmetler:

-Kişisel harcamalar

-Müze ve ören yeri giriş ücretleri

-Öğle ve akşam yemeği

Detaylı bilgi ve rezervasyon hattı;

0286 217 1011
0533 703 0767 (WhatsApp Aktif)

Hatırlatmalar;

- Turlarımızda koltuk numarası, ödeme kayıt sırasına göre planlanmaktadır.
- 16,27,31,46 veya 54 kişilik ulaştırma bakanlığı tarafından yetkili araçlar ile düzenlenmektedir.

×
Merhabalar, 7/24 Aktif WhatsApp hattımızdan bilgi edinebilirsiniz!