fbpx

Adana Lezzet Festivali Turu 2022

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 3 gün
 • Hareket Tarihi: 06/10/2022
 • Bitiş Tarihi: 09/10/2022
 • Fiyat: 2,250TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Doğal güzellikleri, enfes lezzetleri ile Adana 7-8-9 Ekim’de kapılarını 6.kez dünyaya açıyor.Bu coğrafyanın eşsiz tatları ile tanışmak, eğlence ve coşku ile keyif dolu 3 gün geçirmek için hadi Adana Lezzet Festivali’nde buluşalım.

Adana, Hatay, Samandağ, Payas, Tarsus

1.GÜN – : HAREKET

Değerli misafirlerimiz, 16.00’da Çanakkale Meydandan hareket ederek gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün – Tarsus – Nusrat Mayın Gemisi – Kleopatra Kapısı – St. Paul Kuyusu – Adana –
Taş Köprü – Sabancı Merkez Camii – Sinema Müzesi – Atatürk Evi

Sabah (ekstra) serbest kahvaltının ardından Adana’ya varıyoruz. İlk durağımız 28.500 kişiye sağlayabildiği ibadet imkanı sağlaması nedeniyle Balkanların ve Orta Doğu’nun en büyük camisi kabul edilen Sabancı Merkez Camii olacak. Burada yapacağımız gezi sonrasında, halen hazırda dünyanın kullanılan en eski köprüsü olma ünvanını elinde bulunduran, dizilere, filmlere, türkülere konu olmuş Adana Taş Köprü’yü ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimiz sonrasında Adana Sinema Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Türk sinema tarihi incelendiğinde Yeşilçam’da ışıkçıdan rejisöre kadar çok sayıda Adanalı’nın görev aldığı gözlenir. Bunlar arasında bir çırpıda Yılmaz Güney, Abidin Dino, Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Muzaffer İzgü, Şahin Kaygun, Ali Özgentürk, Yılmaz Duru, İrfan Atasoy, Yılmaz Köksal, Şener Şen, Ali Şen gibi isimleri sayabiliriz. Burada 3500 parçalık Sinema Müzesini gezdikten sonra Atatürk evi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Tarihi Büyük Saat’i ziyaret ediyoruz. Türkiye’nin en uzun saat kulelerinden olma özelliğini taşıyan Adana’nın simgelerinden olan bu kuleyi fotoğrafladıktan sonra Ramazanoğulları döneminden kalma, Adana’nın en eski dini yapılarından olan Adana’ulu Cami’yi görüyoruz. Sonrasında Adana’nın tüm lezzetlerini bulabileceğimiz festival alanında serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte Festival alanından ayrılıyoruz ve Hatay’da bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Yol üzerinde Dinlenme Tesisinde alınacak olup Ekstradır)
Öğlen Yemeği: Adana’da Serbest alınacaktır (Ekstra).
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: 3* veya 4* oteller

3.Gün – Antakya – Asi Nehri – Uzun Çarşı – Mozaik Müzesi – St. Pierre Kilisesi – Samandağ – Titus Tüneli – Beşikli Mağara

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz ve Antakya’yı keşfe başlıyoruz. kurulan Antakya’da ki ilk durağımız dünyanın en büyük üçüncü mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi olacak. Burada antik dönemdeki ismi Dafne günümüzdeki ismi Harbiye’den çıkartılan Mozaikleri görüyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımların ardından şehrin sırtını yasladığı Habib-i Neccar Dağı eteklerindeki, Dünyanın En Eski Kilisesi ünvanıyla Antakya’nın en değerli tarihi noktalarından Aziz Pierre Kilisesi’ni ve ardından ülkemizin en eski camilerinden biri olan Habib-i Neccar Camii’ni ziyaret ediyoruz. Şehir turumuzun devamında, Tarihi Hatay Evleri arasında yapacağımız bir yürüyüş ardından Tarihi Uzun Çarşı’da kısa bir alışveriş molası veriyoruz ve Samandağ’a hareket ediyoruz. Romalılar tarafından sel sularından Limanı korumak için yapılan Titus Tüneline varıyoruz. Titus Tüneli içersinde yürüyüşümüz sırasında kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olan Beşikli Mağara’yı da geziyoruz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğlen Yemeği: Hatay’da Serbest Veya menü (Ekstra).
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: 3* veya 4* oteller

4.Gün – Payas – Sokullu Mehmet Paşa Külliyes – Payas Kalesi – Tarsus – Nusrat Mayın Gemisi – Kleopatra Kapısı – St. Paul Kuyusu

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz ve Hatay’ın tarihi beldelerinden biri olan Payas’a hareket ediyoruz. Hitit, Asur, Pers, Yunan, Helenistik, Roma, Bizans, Erken Arap, Haçlı, Ceneviz ve Memlük uygarlıklarına sahne olmuş olan Payas sonuçta Sultan 1. Selim zamanında Mercidabık Savaşı (1516) ile Osmanlı topraklarına katılmış. Burada, tarihimizin en önemli mimarlarından olan Mimar Sinan’ın inşaa ettiği Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’ni ziyaret edeceğiz. Burada yapacağımız gezi ile aynı zamanda Payas Kalesi ve Sarı Selim Camii’ni de göreceğiz. Yapacağımız bu ziyaret sonrası Tarsus’a hareket ediyoruz. Tarsus’ta gezimize ilk olarak Hıristiyanlığın yayıcısı olarak kabul edilen St. Paul’un doğduğu şehir olan Tarsus’ta evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz. Oradan eski Tarsus sokaklarında geziyor ve yılanların şahı Şahmeran’ın efsanesinin geçtiği hamamın yanından geçiyoruz. St. Daniel Peygamberin mezarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Tarsus’un ünlü havuç cezeryelerini tadıyoruz ve alış veriş molası veriyoruz. Ardından Kleopatra Kapısını görüyoruz ve Çanakkale harbinde büyük başarılar göstermiş Nusrat Mayın Gemisini geziyoruz. Sonrasında Çanakkale’ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molaların ardından Çanakkale’ye varış ve turumuzun sonu..

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

 • Otelde 2 Gece Konaklama
 • Otelde 2 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 2 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Programda belirtilen çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Ferdi kaza sigortası
 • Ekstra olarak belirtilen tüm organizasyonlar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Hatırlatma ( Ön Ödeme ): - Haziran 2024 itibariyle, tüm turlarımızda ön kayıt ile rezervasyon almaya başladık. Günübirlik turlarımızda %20, bir gece ve üzeri konaklamalı turlarımızda %10 oranında rezervasyon onay ücreti alınacaktır. Ön kayıt ücreti ödemeyen yolcularımızın kayıtları sisteme alınmayacaktır. Turlarımızın, acentemiz tarafından katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilmesi durumunda, alınan ücretler kesintisiz olarak iade edilecektir.

- Alınan ön ödeme (kaparo) iadesi, müşterinin isteği üzerine günübirlik turlarda son 15 güne, konaklamalı turlarda ise son 21 güne girildiğinde yapılmayacaktır.

Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 7 gün içine girilince iptal iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status