fbpx

Büyüleyici Doğu Anadolu Turu – 8 Gün 6 Gece / Çanakkale Çıkışlı

Çanakkale Merkez, Çan, Lapseki, Biga, Bandırma ve Bursa Kalkışlı!

 Çanakkale Çıkışlı! 

 Gezilecek Şehirler: Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Doğubeyazıt, Van, Tatvan, Ahlat, Elazığ, Darende

 6 GECE OTEL KONAKLAMALI – 7 GECE 8 GÜN

24 Mayıs Cuma KİŞİ BAŞI 18.000 TL

21 Haziran Cuma KİŞİ BAŞI 19.000 TL

Çanakkale Merkez, Çan, Lapseki, Biga, Bandırma ve Bursa Kalkışlı!

1.GÜN – : HAREKET

Değerli misafirlerimiz, 16.00’da Çanakkale Meydandan hareket ederek gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün – Sivas – Kongre Binası – Cumhuriyet Meydanı – Erzincan – Bakırcılar Çarşısı

Sabah (ekstra) kahvaltının ardından Sivas turumuza başlıyoruz. Cumhuriyete giden yolda önemli bir yeri olan Sivas Kongre Binası’nı geziyoruz. Ardından Cumhuriyet Meydanı, Buruciye Medresesi,Şifaiye Medresesi, Çifte Minareli medreseyi fotoğraflayıp Erzincan’a hareket ediyoruz. Burada Bakırcılar çarşısında vereceğimiz serbest zamanın ardından Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün – Girlevik Şelalesi – Erzurum – Ulu Camii – Üç Kümbetler – Taşhan

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Erzincan’dan ayrılıyor ve Girlevik Şelalesine ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz molanın ardından Erzurum’a hareket ediyoruz. Üç Kümbetler, Ulu Camii, Çifte Minareli Medrese ziyaretlerimizi yapıyoruz ve Erzurum Kale’sini panoramik olarak görüyoruz. Erzurum evlerinde çay molası veriyoruz. Taşhan’da vereceğimiz alış veriş molasının ardından otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

4.Gün – Kars –  Ani Harabeleri – Arpaçay – Kars Kalesi

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kars’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Sarıkamış Şehitleri Anıtını ziyaret ediyoruz ve  Ani harabelerine hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine yer alan Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar, Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan’ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Kars merkeze geliyoruz. Rus İşgali sırasında yapılan hala kullanılmakta olan Kentin Tarihi yapılarını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (Merkez Cami) Demir Köprü, Hekim evi,(Opera binası),Fevzi Paşa ilköğretim binası, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler kilisesi görüp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz Kafkas gecesinde ekstra. Dileyen misafirlerimizle Kafkas gecesi etkinliğine gidiyoruz.

5.Gün –Doğubayazıt– İshakpaşa Sarayı – Muradiye Şelalesi

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Doğubayazıt’a hareket. İshakpaşa Sarayı. Saray turumuzda I. Avlu, Muhafız odaları, Zindanlar, Kütüphane bölümleri, Harem odaları, Mabeyn bölümü göreceğimiz yerler arasında. İshakpaşa Sarayı gezimizin ardından Doğubayazıt’ta alacağımız yemek sonrası Muradiye Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Anadolu’nun, volkanik Dağlarından Tendürek Dağı manzarası eşliğinde Muradiye Şelalesine varıyoruz. Şelalenin görülmesi ardından Van’a hareket. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme .

6.Gün – Van – Kedi Evi – Van Kalesi- Akdamar Adası – Tatvan – Nemrut Kalderası

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp ilk olarak Van Tuşba Kalesi’ne gidiyoruz. Kale hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. (Panoramik) Kale’yi aşağıdan fotoğrafladıktan sonra Van Kedilerini görmeye Kedi Evi’ne gidiyoruz. Kedi evinin görülmesi sonrasında Urartu el sanatları hakkında bilgi alıyoruz ve kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Ardından Gevaş’a geçiyoruz.  Akdamar Adası tekne turumuza başlıyoruz. Adada bulunan Akdamar Kilisesi’ni görüyoruz. Teknemizle tekrar iskeleye dönüyoruz ve Van Gölü kenarında öğle yemeği molası veriyoruz. Tatvan’a hareket. Minibüslerle(ekstra) Nemrut Kaldera’sına (Nemrut Krater Gölü) hareket. Buhar bacası, Ilıkgöl, Soğuk Göl’ün görülmesi ve fotoğraf molası sonrasında otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün – Ahlat – Elazığ – Harput

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası  Ahlat’a hareket ediyoruz. Ahlât’ta Türk sanat ve kültürünün çok önemli bir merkezi olan Ahlat’ta, Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini gördükten sonra Elazığ Harput’a hareket ediyoruz. Harput turumuza (panoramik) Harput Kalesi (Süt kale), Ulu Camii, Arap Baba Türbesi, Balak Gazi Heykeli’nin görülmesi ile devam ediyoruz. Sonrasında otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

8.Gün – Darende – Somuncu Baba – Gökpınar Gölü – Dönüş

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden çıkış yapıyoruz. Darende’ye hareket ediyoruz. Tohma çayı ve Kanyonu, Somuncu Baba Türbesi, Kudret havuzu görülecek yerler arasında. Darende gezimizin ardından Gökpınar Gölünü ziyaret ediyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Gerekli molaların ardından Çanakkale’ye varış ve turumuzun sonu. Bir başka turda görüşmek dileğiyle..

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

 • Otellerde 6 Gece  Konaklama
 • Otellerde 6 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 5 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Programda belirtilen çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Ferdi kaza sigortası
 • Ekstra olarak belirtilen tüm organizasyonlar
 • Kişisel harcamalar
 • Kafkas Gecesi Programı
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Akdamar tekne ücreti
 • Nemrut Dağı Minibüs Çıkış Ücreti ekstra

Single Katılım Fiyatı: 23.500 TL

 

 


Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 7 gün içine girilince iptal iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status