fbpx

Büyüleyici Doğu Anadolu Turu – 8 Gün 6 Gece / Çanakkale Çıkışlı

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 8 gün
 • Hareket Tarihi: 19/06/2022
 • Bitiş Tarihi: 27/06/2022
 • Fiyat: 4,750TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Çanakkale Merkez, Çan, Lapseki, Biga, Ezine, Ayvacık ve Küçükkuyu Kalkışlı!

19 Haziran Pazar Çanakkale Çıkışlı

✅ Gezilecek Şehirler: Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Doğubeyazıt, Van, Tatvan, Ahlat, Elazığ, Malatya

 6 GECE OTEL KONAKLAMALI – 7 GECE 8 GÜN

Kişi başı 4750 TL

1.GÜN – : HAREKET

Değerli misafirlerimiz, 16.00’da Çanakkale Meydandan hareket ederek gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün – Sivas – Kongre Binası – Cumhuriyet Meydanı – Erzincan – Bakırcılar Çarşısı

Sabah (ekstra) kahvaltının ardından Sivas turumuza başlıyoruz. Cumhuriyete giden yolda önemli bir yeri olan Sivas Kongre Binası’nı geziyoruz. Ardından Cumhuriyet Meydanı, Buruciye Medresesi,Şifaiye Medresesi, Çifte Minareli medreseyi fotoğraflayıp Erzincan’a hareket ediyoruz. Burada Bakırcılar çarşısında vereceğimiz serbest zamanın ardından Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün – Girlevik Şelalesi – Erzurum – Ulu Camii – Üç Kümbetler – Taşhan

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Erzincan’dan ayrılıyor ve Girlevik Şelalesine ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz molanın ardından Erzurum’a hareket ediyoruz. Kongre Binası, Üç Kümbetler, Ulu Camii, Çifte Minareli Medrese ziyaretlerimizi yapıyoruz ve Erzurum Kale’sini panoramik olarak görüyoruz. Taşhan’da vereceğimiz alış veriş molasının ardından otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

4.Gün – Kars –  Ani Harabeleri – Arpaçay – Kars Kalesi

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kars’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Sarıkamış Şehitleri Anıtını ziyaret ediyoruz ve  Ani harabelerine hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine yer alan Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar, Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan’ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Kars merkeze geliyoruz. Rus İşgali sırasında yapılan hala kullanılmakta olan Kentin Tarihi yapılarını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (Merkez Cami) Demir Köprü, Hekim evi,(Opera binası),Fevzi Paşa ilköğretim binası, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler kilisesi görüp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme .

5.Gün –Doğubayazıt– İshakpaşa Sarayı – Muradiye Şelalesi

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Doğubayazıt’a hareket. İshakpaşa Sarayı. Saray turumuzda I. Avlu, Muhafız odaları, Zindanlar, Kütüphane bölümleri, Harem odaları, Mabeyn bölümü göreceğimiz yerler arasında. İshakpaşa Sarayı gezimizin ardından Doğubayazıt’ta alacağımız yemek sonrası Muradiye Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Anadolu’nun, volkanik Dağlarından Tendürek Dağı manzarası eşliğinde Muradiye Şelalesine varıyoruz. Şelalenin görülmesi ardından Van’a hareket. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme .

6.Gün – Van – Kedi Evi – Van Kalesi- Akdamar Adası – Tatvan – Nemrut Kalderası

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp ilk olarak Van Tuşba Kalesi gezimizi yaptıktan sonra Van Kedilerini görmeye Kedi Evi’ne gidiyoruz. Kedi evinin görülmesi sonrasında Gevaş’a geçiyoruz. Van Gölü kenarında öğle yemeği için serbest zaman. Yemekten sonra Akdamar Adası tekne turumuza başlıyoruz. Adada bulunan Akdamar Kilisesi’ni görüyoruz. Teknemizle tekrar iskeleye dönüyoruz ve Tatvan’a hareket. Minibüslerle(ekstra) Nemrut Kaldera’sına (Nemrut Krater Gölü) hareket. Buhar bacası, Ilıkgöl, Soğuk Göl’ün görülmesi ve fotoğraf molası sonrasında otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün – Ahlat – Elazığ – Harput – Malatya – Beşkonaklar

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Ahlat’a hareket ediyoruz. Ahlât’ta Türk sanat ve kültürünün çok önemli bir merkezi olan Ahlat’ta, Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini gördükten sonra Elazığ Harput’a hareket ediyoruz. Harput turumuza Harput Kalesi (Süt kale), Ulu Camii, Arap Baba Türbesi, Balak Gazi Heykeli’nin görülmesi ile devam ediyoruz. Sonrasında Malatya’ya hareket. Atatürk evi, tarihi Malatya evlerinin bulunduğu Beş Konaklar mevkii gezileri sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.Gün Darende – Somoncu Baba – Tohma Kanyonu – Kudret Havuzu

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Malatya’dan ayrılarak Darende’ye hareket ediyoruz. Somuncu Baba Külliyesi, Tohma Kanyonu, Has Bahçe, Kudret Havuzu gezilerimizi yapıp Kayseri yol güzergâhından Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Gerekli molaların ardından Çanakkale’ye varış ve turumuzun sonu. Bir başka turda görüşmek dileğiyle..

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

 • Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (Sabah kahvaltı – Akşam Yemeği)
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Programda belirtilen çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Ferdi kaza sigortası
 • Ekstra olarak belirtilen tüm organizasyonlar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Akdamar tekne ücreti
 • Nemrut Dağı Minibüs Çıkış Ücreti ekstra

Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz. - 0 ile 6 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 6 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
DMCA.com Protection Status