fbpx

Büyüleyici Doğu Anadolu Turu – 8 Gün 6 Gece / Çanakkale Çıkışlı

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 8 gün
 • Hareket Tarihi: 20/01/2024
 • Bitiş Tarihi: 28/01/2024
 • Fiyat: 15,000TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Çanakkale Merkez, Çan, Lapseki, Biga, Bandırma ve Bursa Kalkışlı!

20 OCAK Cumartesi Çanakkale Çıkışlı

 Gezilecek Şehirler: Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Doğubeyazıt, Van, Tatvan, Ahlat, Elazığ, Darende

 6 GECE OTEL KONAKLAMALI – 7 GECE 8 GÜN

KİŞİ BAŞI 15.000 TL 

Çanakkale Merkez, Çan, Lapseki, Biga, Bandırma ve Bursa Kalkışlı!

1.GÜN – : HAREKET

Değerli misafirlerimiz, 16.00’da Çanakkale Meydandan hareket ederek gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün – Sivas – Kongre Binası – Cumhuriyet Meydanı – Erzincan – Bakırcılar Çarşısı

Sabah (ekstra) kahvaltının ardından Sivas turumuza başlıyoruz. Cumhuriyete giden yolda önemli bir yeri olan Sivas Kongre Binası’nı geziyoruz. Ardından Cumhuriyet Meydanı, Buruciye Medresesi,Şifaiye Medresesi, Çifte Minareli medreseyi fotoğraflayıp Erzincan’a hareket ediyoruz. Burada Bakırcılar çarşısında vereceğimiz serbest zamanın ardından Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün – Erzurum – Ulu Camii – Üç Kümbetler – Taşhan – Kars

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Erzincan’dan ayrılıyor ve Erzurum’a hareket ediyoruz. Üç Kümbetler, Ulu Camii, Çifte Minareli Medrese ziyaretlerimizi yapıyoruz ve Erzurum Kale’sini panoramik olarak görüyoruz. Taşhan’da vereceğimiz alış veriş molasının ardından Kars’a hareket ediyoruz. Otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

4.Gün – Kars –  Ani Harabeleri –  Arpaçay – Çıldır Gölü –  Kars Kalesi

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kars turumuza başlıyoruz. ilk durağımız olan  Ani harabelerine hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine yer alan Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar, Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan’ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölün kendi balığı olan Sarı Balıktan oluşan öğle yemeğimizin (ekstra) ardından arzu eden misafirlerimiz Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşayabilir. Geçireceğimiz serbest zaman sonrası Kars merkeze geliyoruz. Rus İşgali sırasında yapılan hala kullanılmakta olan Kentin Tarihi yapılarını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Hekim evi,(Opera binası), Kars Kalesi (panoramik), Taş Köprü, 12 Havariler kilisesi görüp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz Kafkas gecesinde ekstra. Dileyen misafirlerimizle Kafkas gecesi etkinliğine gidiyoruz.

5.Gün –Doğubayazıt– İshakpaşa Sarayı – Muradiye Şelalesi

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Doğubayazıt’a hareket. İshakpaşa Sarayı. Saray turumuzda I. Avlu, Muhafız odaları, Zindanlar, Kütüphane bölümleri, Harem odaları, Mabeyn bölümü göreceğimiz yerler arasında. İshakpaşa Sarayı gezimizin ardından Doğubayazıt’ta alacağımız yemek sonrası Muradiye Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Anadolu’nun, volkanik Dağlarından Tendürek Dağı manzarası eşliğinde Muradiye Şelalesine varıyoruz. Şelalenin görülmesi ardından Van’a hareket. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme .

6.Gün – Van – Kedi Evi – Van Kalesi- Akdamar Adası – Tatvan – 

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp ilk olarak Van Tuşba Kalesi’ne gidiyoruz. Kale hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. (Panoramik) Kale’yi aşağıdan fotoğrafladıktan sonra Van Kedilerini görmeye Kedi Evi’ne gidiyoruz. Kedi evinin görülmesi sonrasında Urartu el sanatları hakkında bilgi alıyoruz ve kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Ardından Gevaş’a geçiyoruz.  Akdamar Adası tekne turumuza başlıyoruz. Adada bulunan Akdamar Kilisesi’ni görüyoruz. Teknemizle tekrar iskeleye dönüyoruz ve Van Gölü kenarında öğle yemeği molası veriyoruz. Tatvan’a hareket. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün – Ahlat – Elazığ – Harput

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası  Ahlat’a hareket ediyoruz. Ahlât’ta Türk sanat ve kültürünün çok önemli bir merkezi olan Ahlat’ta, Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini gördükten sonra Elazığ Harput’a hareket ediyoruz. Harput turumuza (panoramik) Harput Kalesi (Süt kale), Ulu Camii, Arap Baba Türbesi, Balak Gazi Heykeli’nin görülmesi ile devam ediyoruz. Sonrasında otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

8.Gün – Darende – Somuncu Baba – Dönüş

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden çıkış yapıyoruz. Darende’ye hareket ediyoruz. Tohma çayı ve Kanyonu, Somuncu Baba Türbesi, Kudret havuzu görülecek yerler arasında. Darende gezimizin ardından Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Gerekli molaların ardından Çanakkale’ye varış ve turumuzun sonu. Bir başka turda görüşmek dileğiyle..

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

 • Otellerde 6 Gece  Konaklama
 • Otellerde 6 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 5 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Programda belirtilen çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Ferdi kaza sigortası
 • Ekstra olarak belirtilen tüm organizasyonlar
 • Kişisel harcamalar
 • Kafkas Gecesi Programı
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Akdamar tekne ücreti
 • Nemrut Dağı Minibüs Çıkış Ücreti ekstra

Single Katılım Fiyatı: 20.000 TL

 


Tur katılım kuralları

- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 3 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
DMCA.com Protection Status