fbpx

Ege Akdeniz Esintisi Turu (Marmaris, Datça, Dalyan & İztuzu)

 • Tur Süresi: 3 gün
 • Hareket Tarihi: 24/09/2020
 • Bitiş Tarihi: 27/09/2020
 • Fiyat: 750TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Korona Virüs Önlemleri Kapmasında 46 Kişilik araçta maksimum 30 kişi ile yolculuk imkanı..

Çanakkale, Biga, Lapseki, Çan & Ezine Kalkışlıdır!

Ege Akdeniz Esintisi & Marmaris Datça İztuzu Turu

1. Gün: Caretta Caretta – Dalyan – İztuzu

Gece 23.00’de Çanakkale Cumhuriyet meydanından hareket ediyoruz.

Sabah saatlerinde kahvaltımızı Muğlada bulunan bir tesiste alıyoruz kahvaltının ardından Aşıklar Yoluna gidiyoruz. Okaliptüs ağaçlarının gölgesinde güzel bir yürüyüş sonrasında ilk tekne turumuzu yapacağımız Dalyan’a doğru hareket ediyoruz. Dalyan Tekne Turu (1. Tekne turu) Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos’un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz (Panoramik). Ve tabiî ki Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek Dalyan’a geri dönüyoruz. Otobüsümüze binerek konaklayacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Muğla CNS tesislerinde alınacaktır. (Ekstra)

* Öğle Yemeği: Dalyanda rehberimizin önereceği restaurantta öğle yemeği ( Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Güzergâh: Çanakkale – Muğla – Köyceğiz 605 KM

* Konaklama Oteli:  Marmaris Armutalan bölgesinde

 

2. Gün: Eski Datça- Datça – Can Yücel Evi – Kız Kumu – Orhaniye – Selimiye

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından ilk olarak son yılların gözdesi Datça ya doğru yola çıkıyoruz. Ege ve Akdeniz’i aynı anda görerek yapacağımız bir yolculukla, Balıkaşıran Mevkiini de geçerek yarımada Datça’ya ulaşıyoruz. Tarihi Rum evlerini bir arada göreceğimiz ve Can YÜCEL’in evinin de bulunduğu tarihi eski Datça’da vereceğimiz serbest zamanda dileyenlerle Muhtar Orhan’ın kahvesinde soluklanıyoruz. Aracımıza yeniden binerek Datça’nın yeni merkezine ulaşıyor, burada kordonu, liman kısmını kısa bir yürüyüşle geziyor, Kumluk plajında serbest zaman veriyoruz. Dileyenler bu serbest zamanda Datça çarşısını hem gezip hem de meşhur bal ve bademlerini küçük yöresel dükkanlarda tadıp, alışverişlerini de yapabilirler. Datça turumuzun ardından Orhaniye sahillerinde yer alan Kızkumu Plajı’na ulaşıyor küçük bir moladan sonra Selimiye’ye devam ediyoruz Losta tatlısıyla da meşhurolan bu küçük köyde vereceğimiz yüzme molasının ardından Marmaris’te bulunan otelimize dönüş yapıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile lobide buluşarak Marmaris gece turuna çıkıyoruz. 

* Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Datçada serbest olarak alınacaktır ( Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Güzergâh: Marmaris – Datça 72 KM

* Konaklama Oteli:  Marmaris Armutalan bölgesinde

 

3. Gün: Azmak Nehri – Akyaka – Sedir Adası – Gökova Körfezi

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Marmaris’ten hareket ediyor ve yaklaşık yarım saatlik yolculuk sonrası Akyaka Beldesine varıyoruz. Akyaka tekne turumuza başlıyoruz. Mitolojide geçen ve denizler tanrısı Poseidon’un sarayının gök lacivert denizin dibinde olduğu söylenen Gökova’nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz. Gelibolu Adası, İncekum, Lacivert Koy ve Marcus Antonius’un Kleopatra için Mısır’dan gemilerle getirttiği rivayet edilen kumlardan oluşan koruma altındaki eşsiz kumsalıyla Sedir Adası demir atıp yüzeceğimiz yerler arasında. Gün boyu sürecek bu muhteşem mavi yolculuğun ardından tekrar Akyaka Beldesine geri dönüyoruz. Batı Menteşe Dağları’nın altındaki yüzlerce gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu, göçmen kuşların dinlenme yeri olan, yer yer 5 metreye kadar uzanan sualtı sarmaşıklarına sahip Azmak Çayını görmek için diğer tekne turumuza başlıyoruz. Akyaka gezimizden sonra  Muğla – İzmir – Ayvalık üzerinden Çanakkale’ye doğru hareket ediyoruz. Gece geç saatler de siz sayın misafirlerimizi bir başka organizasyonumuzda buluşmak dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Akyakada teknede alınacaktır

* Akşam Yemeği: Yolda bir tesiste alınacaktır (ekstra)

* Güzergâh: Marmaris – Akyaka – Muğla – İzmir – Ayvalık – Çanakkale 585KM

* Konaklama Oteli:  Dönüş günüdür herhangi bir konaklama yoktur.

Tur ücreti kişi başı 750 TL

Tur ücretine dahil olan hizmetler;

 • 2 gece yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı + akşam yemeği dahil )
 • Gidiş – dönüş otobüs ile ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 3 farklı bölgede tekne turu
 • Marmaris gece turu
 • İztuzu plajı giriş ücreti

Tur ücretine dahil olmayan hizmetler:

 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Tekne turu esasında ve otelde alınan alkolsüz ve alkollü tüm içeçekler

 

 


Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 72 saat kala yapılan iptallerde iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status