fbpx

Gizemli İstanbul Turu

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 2 gün
 • Hareket Tarihi: 28/01/2022
 • Bitiş Tarihi: 30/01/2022
 • Fiyat: 625TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Dört büyük imparatorluğa başkentlik yapan İstanbul’u keşfe gidiyoruz

Dört büyük imparatorluğa başkentlik yapan İstanbul’u keşfe gidiyoruz

Boğaz’da Tekne turu ücreti dahil

Gece 01.30’da Çanakkale Cumhuriyet meydanında toplanma ve 02.00’de hareket ediyoruz. ( 02.30 Lapseki İskele, 03.15 Biga Avm Önü )

1.Gün – Kariye Müzesi/Camii – Fatih Camii – Balat Fener Rum Patrikhanesi – Agora Meyhanesi- Eminönü – Mısır Çarşısı

Sabah saatlerinde kahvaltı molası için verilecek serbest zaman sonrasında rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz.

Gezimizin ilk noktası Kariye Müzesi/Camisini ziyaret ediyoruz.

* Doğu Roma İmparatorluğu döneminde büyük bir yapı topluluğu olan Khoara Manastırı’nın merkezini oluşturmaktaydı. İstanbul’un Fethi’nden sonra elli sekiz yıl daha kilise olarak işlevini sürdü. Mozaikleri ile ünlü kilise, 1511’de cami olarak kullanılmaya başladı. 1945’te ulusal anıt ilan edilen yapı, Bakanlar Kurulu kararı ile 1948 yılında Müzeler İdaresi’ne bağlı bir müze haline getirildi. Türkiye’nin en çok ziyaret edilen müzelerinden birisi olan Kariye, 2019 yılında Danıştay’ın kararı iptaliyle yeniden camiye dönüştürülmüş ve 21 Ağustos 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile de Müslüman ibadetine açılmıştır.

Kariye ziyareti ardından İstanbul’un Fatih ilçesinde II. Mehmed tarafından yaptırılmış olan Fatih Camisi ve Külliye’sini ziyaret ettikten sonra Kariye Sokakları ve kendine has evlerini geziyoruz ve Balat’a hareket edip öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.

Fener Rum Patrikhanesi, Agora Meyhanesi ve Balat sokaklarında yürüyüş yaptıktan sonra Eminönü’ne gidiyoruz.

Tekne ile 1 saatlik boğazda tekne turumuzu yapıp Mısır Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verdikten sonra otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeği otelde

2.Gün – Rahmi M. Koç Müzesi – Galata Kulesi & Galata Mevlevihanesi – Harbiye Askeri Müzesi – Dolmabahçe Sarayı

Sabah otelde yapacağımız kahvaltı sonra günün ilk gezi noktası olan Rahmi Koç Müzesine hareket ediyoruz.

Rahmi Koç Müzesi; Rahmi M. Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı bünyesinde yer alan Rahmi M. Koç Müzesi, tüm ülkelere ve geçmişten günümüze tüm dönemlere ait, endüstri ve mühendislikle ilgili objelerin ve belgelerinin toplanması, ev sahipliği yapılması, araştırılması, korunması ve sergilenmesine adanmış, kâr amacı gütmeyen özel bir kurumdur.

Rahmi Koç müzesi sonrasında Galata Kulesine geçiyoruz, rehberimizin anlatımıyla birlikte Galata kulesine fotoğraflarımızı çektikten sonras Galata Mevlevihanesi’ne geçiyoruz.

Galata Mevlevihanesi; 1491 yılında Galata sırtlarında kurulmuştur. Kulekapısı Mevlevihanesi ve Galipdede Tekkesi adlarıyla da anıldı. “Küçük Kıyamet” adı verilen 1509 İstanbul depreminden muhtemelen zarar gören Mevlevihane yapılarının onarımına ilişkin 1651 tarihli onarım kitabesinde Matbah Emini İsmail Efendi’nin Mevlevihaneyi onardığı yazmaktadır. 1765’deki Tophane yangınında hasar görünce Sultan III. Mustafa tarafından Yenişehirli Osman Efendi bina emini tayin edilerek onartıldı.

Karaköy sokaklarını gezdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman verip Harbiye Askeri Müzesi’ni geziyoruz.

Harbiye Askeri Müzesi; Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Askerî Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı, koleksiyonlarının zenginliği ve çeşidi açısından dünyanın önde gelen müzelerinden birisidir. Askerî Müze’nin kuruluşu modern anlamda olmamakla beraber XV. yüzyıla kadar uzanmaktadır.

Müze ziyareti sonrasında Dolmabahçe Sarayı’na geçiyoruz.

Dolmabahçe Sarayı’nın bulunduğu Beşiktaş sahil bölgesi, geçmişte Boğaziçi’nin koylarından biri olarak gemicilik faaliyetlerine sahne olmuş bir alandır. Antik çağlardan itibaren gemilerin sığındığı doğal liman olan bu koy, Bizans Dönemi’nde de yöneticilerin ilgisine mazhar olmuş ve bu bölgede kraliyet sarayları inşa edilmiştir.

Gezilerimizi tamamladıktan sonra Çanakkale’ye dönüşe geçiyoruz.

Tur ücretine dahil olan hizmetler

 • 1 gece konaklama ( 1 akşam yemeği + 1 kahvaltı dahil )
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Boğaz’da tekne turu

Tur ücretine dahil olmayan hizmetler

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Dahil olmayan diğer öğün yemekleri
 • Otel’de Alınan İçecekler

* Tek kişi katılım olduğu durumda +100 TL Single konaklama farkı uygulanmaktadır!


Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz. - 0 ile 6 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 6 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
DMCA.com Protection Status