fbpx

Gizemli İstanbul Turu

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 2 gün
 • Hareket Tarihi: 28/01/2022
 • Bitiş Tarihi: 30/01/2022
 • Fiyat: 625TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Dört büyük imparatorluğa başkentlik yapan İstanbul’u keşfe gidiyoruz

Dört büyük imparatorluğa başkentlik yapan İstanbul’u keşfe gidiyoruz

Boğaz’da Tekne turu ücreti dahil

Gece 01.30’da Çanakkale Cumhuriyet meydanında toplanma ve 02.00’de hareket ediyoruz. ( 02.30 Lapseki İskele, 03.15 Biga Avm Önü )

1.Gün – Kariye Müzesi/Camii – Fatih Camii – Balat Fener Rum Patrikhanesi – Agora Meyhanesi- Eminönü – Mısır Çarşısı

Sabah saatlerinde kahvaltı molası için verilecek serbest zaman sonrasında rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz.

Gezimizin ilk noktası Kariye Müzesi/Camisini ziyaret ediyoruz.

* Doğu Roma İmparatorluğu döneminde büyük bir yapı topluluğu olan Khoara Manastırı’nın merkezini oluşturmaktaydı. İstanbul’un Fethi’nden sonra elli sekiz yıl daha kilise olarak işlevini sürdü. Mozaikleri ile ünlü kilise, 1511’de cami olarak kullanılmaya başladı. 1945’te ulusal anıt ilan edilen yapı, Bakanlar Kurulu kararı ile 1948 yılında Müzeler İdaresi’ne bağlı bir müze haline getirildi. Türkiye’nin en çok ziyaret edilen müzelerinden birisi olan Kariye, 2019 yılında Danıştay’ın kararı iptaliyle yeniden camiye dönüştürülmüş ve 21 Ağustos 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile de Müslüman ibadetine açılmıştır.

Kariye ziyareti ardından İstanbul’un Fatih ilçesinde II. Mehmed tarafından yaptırılmış olan Fatih Camisi ve Külliye’sini ziyaret ettikten sonra Kariye Sokakları ve kendine has evlerini geziyoruz ve Balat’a hareket edip öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.

Fener Rum Patrikhanesi, Agora Meyhanesi ve Balat sokaklarında yürüyüş yaptıktan sonra Eminönü’ne gidiyoruz.

Tekne ile 1 saatlik boğazda tekne turumuzu yapıp Mısır Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verdikten sonra otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeği otelde

2.Gün – Rahmi M. Koç Müzesi – Galata Kulesi & Galata Mevlevihanesi – Harbiye Askeri Müzesi – Dolmabahçe Sarayı

Sabah otelde yapacağımız kahvaltı sonra günün ilk gezi noktası olan Rahmi Koç Müzesine hareket ediyoruz.

Rahmi Koç Müzesi; Rahmi M. Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı bünyesinde yer alan Rahmi M. Koç Müzesi, tüm ülkelere ve geçmişten günümüze tüm dönemlere ait, endüstri ve mühendislikle ilgili objelerin ve belgelerinin toplanması, ev sahipliği yapılması, araştırılması, korunması ve sergilenmesine adanmış, kâr amacı gütmeyen özel bir kurumdur.

Rahmi Koç müzesi sonrasında Galata Kulesine geçiyoruz, rehberimizin anlatımıyla birlikte Galata kulesine fotoğraflarımızı çektikten sonras Galata Mevlevihanesi’ne geçiyoruz.

Galata Mevlevihanesi; 1491 yılında Galata sırtlarında kurulmuştur. Kulekapısı Mevlevihanesi ve Galipdede Tekkesi adlarıyla da anıldı. “Küçük Kıyamet” adı verilen 1509 İstanbul depreminden muhtemelen zarar gören Mevlevihane yapılarının onarımına ilişkin 1651 tarihli onarım kitabesinde Matbah Emini İsmail Efendi’nin Mevlevihaneyi onardığı yazmaktadır. 1765’deki Tophane yangınında hasar görünce Sultan III. Mustafa tarafından Yenişehirli Osman Efendi bina emini tayin edilerek onartıldı.

Karaköy sokaklarını gezdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman verip Harbiye Askeri Müzesi’ni geziyoruz.

Harbiye Askeri Müzesi; Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Askerî Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı, koleksiyonlarının zenginliği ve çeşidi açısından dünyanın önde gelen müzelerinden birisidir. Askerî Müze’nin kuruluşu modern anlamda olmamakla beraber XV. yüzyıla kadar uzanmaktadır.

Müze ziyareti sonrasında Dolmabahçe Sarayı’na geçiyoruz.

Dolmabahçe Sarayı’nın bulunduğu Beşiktaş sahil bölgesi, geçmişte Boğaziçi’nin koylarından biri olarak gemicilik faaliyetlerine sahne olmuş bir alandır. Antik çağlardan itibaren gemilerin sığındığı doğal liman olan bu koy, Bizans Dönemi’nde de yöneticilerin ilgisine mazhar olmuş ve bu bölgede kraliyet sarayları inşa edilmiştir.

Gezilerimizi tamamladıktan sonra Çanakkale’ye dönüşe geçiyoruz.

Tur ücretine dahil olan hizmetler

 • 1 gece konaklama ( 1 akşam yemeği + 1 kahvaltı dahil )
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Boğaz’da tekne turu

Tur ücretine dahil olmayan hizmetler

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Dahil olmayan diğer öğün yemekleri
 • Otel’de Alınan İçecekler

* Tek kişi katılım olduğu durumda +100 TL Single konaklama farkı uygulanmaktadır!


Önemli Hatırlatma ( Ön Ödeme ): - Haziran 2024 itibariyle, tüm turlarımızda ön kayıt ile rezervasyon almaya başladık. Günübirlik turlarımızda %20, bir gece ve üzeri konaklamalı turlarımızda %10 oranında rezervasyon onay ücreti alınacaktır. Ön kayıt ücreti ödemeyen yolcularımızın kayıtları sisteme alınmayacaktır. Turlarımızın, acentemiz tarafından katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilmesi durumunda, alınan ücretler kesintisiz olarak iade edilecektir.

- Alınan ön ödeme (kaparo) iadesi, müşterinin isteği üzerine günübirlik turlarda son 15 güne, konaklamalı turlarda ise son 21 güne girildiğinde yapılmayacaktır.

Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 7 gün içine girilince iptal iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status