fbpx

Hakkarili Büyük Gap Turu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesini kapsayan turumuza davetlisiniz..

HAKKARİLİ BÜYÜK GAP TURU!!

HAKKARİ FARKI İLE!!

03 Mayıs 2024 Cuma Hareketli!!

20.000 TL!!

KAYITLAR BAŞLADI!!

Tur Kalkış Noktaları

 • Çan
 • Çanakkale Cumhuriyet Meydanı
 • Lapseki Öğretmenevi önü
 • Biga AVM önü
 • Bandırma
 • Bursa

1.GÜN – : HAREKET

Değerli misafirlerimiz, 15.00’da Çanakkale Meydandan hareket ederek gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün – Adana – Taş Köprü –  Gaziantep –  Zeugma Müzesi –  Almacı Pazarı –  Bakırcılar Çarşısı

Sabah (ekstra) serbest kahvaltının ardından. Adana şehir merkezine giderek Taş Köprü’de fotoğraf molası veriyoruz. Sabancı Merkez Camisini panoramik olarak görüyoruz ve Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep’teki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Alış-veriş için verilen serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün – Balıklı Göl – Hz. İbrahim –  Halilül Rahman Camii –  Harran Ovası – Höyük – Harran Konukevi – Diyarbakır 

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Gaziantep’ten ayrılıyoruz ve Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip Göbeklitepe isot sarayında yöresel ürünler almak için alışveriş molası veriyoruz. Daha sonrasında Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Ardından Diyarbakır’a hareket. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde. Dileyen misafirlerimizle Eyvan Gecesine gidiyoruz (ekstra)

4.Gün – Diyarbakır –  Hasan Paşa Hanı – Dört Ayaklı Minare  –  Mardin Kapı – Dicle Nehri – Midyat – Telkâriciler Çarşısı – Şırnak

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Diyarbakır gezimize başlıyoruz. Hasan Paşa Hanı, Ulu Camii, Sülüklü Han, Dört Ayaklı Minare, Mardin Kapı gezilecek yerler. Ardından Batman’da bulunan yöresel yemeklerin olduğu bir restoranda öğle yemeği molası veriyoruz ve Midyat’a hareket. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün tel tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden Telkâri ürünlerinden satın alabilirsiniz. Ardından Şırnak’a hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

5.Gün  – Zap Suyu – Hakkari – Meydan Medresesi – Çukurca – Gabar Dağı – Cudi dağı – 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Çukurca‘ya hareket ediyoruz. Tarihi Taş Evler arasında kısa bir yürüyüş sonrası yöresel öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Hakkari‘ye hareket ediyoruz. Şehir içinde yapacağımız panoramik şehir turunun ardından şehrin tek anıtsal yapısı olan Hakkari Meydan Medresesi’ni geziyoruz.  Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından Otelimize yerleşme ve dinlenme..

6.Gün –  Hakkari Şivişk Vadisi – Ters Lale

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında bizi bekleyen küçük araçlara binerek ters laleri fotoğraflamak için yola koyuluyoruz. ortalama 1 saatlik bir yolculuğun ardından Şivişk vadisi’ne ulaşıyoruz. Burada geçireceğimiz sürede kısa yürüyüşümüzü yapıp odun ateşinde çayımızı içiyor ve Ters laleleri görüp fotoğraflıyoruz.   Şırnak’a hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme ve dinlenme..

7.Gün – Cizre – Dengbej Evi – Kırmızı Medrese – Hz. Nuh Türbesi – Dara Antik Kenti – Mardin

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Cizre’ye hareket ediyoruz. Gabar ve Cudi dağlarını birbirinden ayıran ve tarihte ‘Krallar Geçidi’ olarak bilinen 6 bin yıllık Kasrik Boğazında kısa bir mola verdikten sonra Cizre’ye ulaşıyoruz. Cizre’nin önemli sözlü sanatlarından biri olan Dengbej’i (sözcüğünün kelime anlamı; deng ‘ses’, bêj ‘söyle’ dir) , Dengbej evinde dinliyoruz. Sonrasında Hz. Nuh Türbesini ziyaret edip Kırmızı Medrese olarak bilinen Medresa Sor’a geçiyoruz. Geçmiş dönemlerde çok önemli eğitim yerlerinden biri olan bu medreseyi gördükten sonra Dara Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Roma Dönemi’nde, ‘Yeniden Diriliş’ törenlerinin yapıldığı, binlerce mezarın bir arada olduğu henüz yeni ziyarete açılan 1400 yıllık galeri mezarlığı ziyaret ediyoruz ve Mardin’de bulunan otelimize hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme ve dinlenme..

8.Gün –  Kasimiye Medresesi – Süryani Kırklar Kilisesi – Abbarlar – Mezopotamya Ovası – Göbeklitepe – Şanlıurfa Sıra Gecesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani’sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. ArdındanBir sonraki durağımız Süryani Cemaati için önemli kiliselerden biri olan ve 6. yüzyılın ortalarına ait kesme taşlarla inşa edilmiş Kırklar Kilisesi. Burayı ziyaretimizin ardından Eski Mardinde yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yürüyerek meydana ulaşıyoruz. Burada alışveriş için serbest zaman veriyoruz. (Bakır Eşya, Badem Şekeri, Sabun, Gümüş ve Peksimet alabilirsiniz).  Ardından belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Sonrasında Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Ardından Göbeklitepe‘ye hareket ediyoruz. Keşfedilmesiyle birlikte tarihi değiştiren Göbeklitepe’yi rehber eşliğinde geziyoruz. Sonrasında Şanlıurfa’da bulunan otelimize yerleşme ve akşam yemeğimiz Sıra gecesinde. Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde mırramızı içip şıllık tatlısını ve çiğ köfte yiyor eğlenceye tam hız devam ediyoruz. (ekstra)

9.Gün –  Halfeti – Tekne Turu – Dönüş..

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Halfeti’ye hareket ve varış. Bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Halfeti’den ayrılarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molaların ardından Çanakkale’ye varış..

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

 • Otellerde 7 Gece Konaklama
 • Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 6 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Programda belirtilen çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Ekstra olarak belirtilen tüm organizasyonlar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Şivişk Vadisi minibüs ücreti
 • Halfeti Tekne Turu ekstra
 • Şanlıurfa Sıra Gecesi program
 • Diyarbakır Eyvan Gecesi programı

Single Katılım Fiyatı: 26.500 TL


Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 7 gün içine girilince iptal iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status