fbpx

Konya Kültür Turu

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 2 gün
 • Hareket Tarihi: 15/10/2021
 • Bitiş Tarihi: 17/10/2021
 • Fiyat: 500TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Birçok medeniyete ve İslam âlimine M.Ö. 7000’li yıllardan itibaren ev sahipliği yapmış, ney dinletisiyle kendinizden geçeceğiniz, Mevlana Celaleddin Rumi ile özdeşleşmiş, tarih kokulu bir şehir KONYA…

Çanakkale’den 21.30’ da toplanma ve 22.00’de hareket ediyoruz.

( 22.30’da Lapseki, 23.30’da Biga Avm Önü )

Molalar vererek sabah saatlerinde Konya’ya varıyoruz.

Birçok medeniyete ve İslam âlimine M.Ö. 7000’li yıllardan itibaren ev sahipliği yapmış, ney dinletisiyle kendinizden geçeceğiniz, Mevlana Celaleddin Rumi ile özdeşleşmiş, tarih kokulu bir şehir KONYA…

1.Gün: Konya’da ilk durağımız Şems Türbesi. Muhammed’in ahlakını örnek alan Şemseddin-i Tebrizî, devamlı bir arayış içerisinde olmuş, manevî bir işaret üzerine de Mevlana Celâleddîn Rumi’yi arayıp bulmuştur. Mevlana’nın can dostu Şems, Mevlana’ya çok yakın olduğu ve zamanın çoğunu alıp halktan uzaklaştırdığı düşüncesiyle öldürülmüştür. Türbe yanındaki Sadreddin Konevi Camisi ile yıldırım düşmesi nedeniyle yarım minareli olan İnce Minareli Camii, İplikçi Camii ve medresesini panoramik olarak görüp öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Özellikle Konya’nın unutulmaz lezzetlerinden etli ekmeği, tandırı veya Mevlana pidesini deneyebilirsiniz. Serbest zaman sonunda Aleaddin Tepesine çıkıyoruz. Burada bulunan Aleaddin Camii çevresinde tur attıktan sonra Selimiye Camiine geçiş yapıyoruz. Ardından turumuzun ilk gününü tamamlayıp dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Akşam isteyen misafirlerimizle yürüyüşe çıkıyoruz.

2. Gün: Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra kültür gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sırasıyla Üçler Türbesi, Mevlana Türbesi (Üç erenler sandukaları ile birçok ulemanın çini sandukaları bulunuyor), Mevlana Müzesi (Mevlevi giysileri, müzik aletleri, el yazması kitapları, maketler, resimler, halılar ve eski eserler bulunuyor) ile Mevlevi Dergâhı gezilerini çarşıda verilen serbest zaman ile sonlandırıyoruz. Maneviyat ve huzur dolu şehri geride bırakıp dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Konya’dan ayrılmadan Mevlana şekeri almayı unutmayın. Dönerken Akşehir’i gezip Nasrettin Hoca Türbesini ziyaret ediyoruz. Yapılan ziyaretler sonrasında Çanakkale’ye dönüş yoluna geçiyoruz.

Tur ücretine dahil olan hizmetler

 • 1 gece konaklama ( 1 Kahvaltı + 1 Akşam yemeği dahil )
 • Rehberlik Hizmeti
 • Gidiş Dönüş Ulaşım

Tur ücretine dahil olmayan hizmetler

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar

Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 72 saat kala yapılan iptallerde iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status