fbpx

Badem Çiçeği Festivali – Marmaris & Datça Turu

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 2 gün
 • Hareket Tarihi: 16/02/2024
 • Bitiş Tarihi: 18/02/2024
 • Fiyat: 3,750TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Kız Kumu, Bayır Köyü, Eski Datça, Marmaris Liman, Akyaka, Azmak, Sakar Tepe, Gökova Körfezi, Belen Kahvesi, Güzel Köylü

( Biga, Lapseki, Ezine, Ayvacık & Küçükkuyu Kalkışlıdır! )

Çan kalkış saati: 20:00

Biga Avm önü kalkış saati: 20:30

Lapseki iskele kalkış saati: 21:30

Çanakkale Cumhuriyet meydanı: 22:00

( Çanakkale, Biga, Çan, Lapseki, Ezine, Ayvacık & Küçükkuyu Kalkışlıdır! )

17-18 Şubat 2024 / KESİN KALKIŞLI!

16 Şubat Cuma Gece 22:00’de buluşma ve  22.30’da Çanakkale Cumhuriyet meydanında tarihi topun önünden hareket ediyoruz.

1. Gün – Kız Kumu, Bayır Köyü, Eski Datça, Datça

Yolumuz üzerinde alacağımız sabah kahvaltısının (ekstra) ardından Aydın, Muğla, Marmaris üzerinden DATÇA ’ya doğru yol alıyoruz. Yolumuz üzerinde KIZKUMU ’ndaki güzel prenses ve balıkçının efsanesini yerinde dinledikten sonra BAYIR KÖYÜ ‘nde yıllara meydan okuyan “Kimbilir kimleri gördü!” dedirtecek yaklaşık 1900 yaşındaki çınarın altında çaylarımızı yudumlayarak yaptığımız yolculuğumuzun yorgunluğu atıyoruz. Köyün o mis gibi çam kokan havasını içimize çekip alışverişlerimizi yaptıktan sonra yarımadaya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yarısı Ege Denizi’ne, yarısı Akdeniz’e bakan Ünlü Coğrafyacı Strabon’un da “Tanrı, çok sevdiği kulunun uzun ömürlü olmasını isterse, Datça’ya gönderir” diye tanımladığı yarımadayı keşfe çıkıyoruz. Otobüsümüzle karadan yapacağımız mavi yolculukla ülkemizin en güzel koylarını görerek ESKİ DATÇA ’ya ulaşıyor ve “Mekanım Datça olsun!..” diyen ünlü şairimiz Can Yücel’in evini ziyaret ediyoruz. Taş evlerini, sokaklarını dolaştıktan sonra Köy kahvesinde kahve molamızın ardından Badem Çiçeği Festivalinin düzenlendiği Yeni Datça’ya gidiyoruz. Çeşitli etkinliklerle geçireceğimiz keyifli anların ardından Marmaris‘te bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün –  Akyaka, Azmak, Sakar Tepe, Gökova Körfezi, Belen Kahvesi, Güzel Köylü

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra otelimizden ayrılarak eski Türk filmlerinin çekildiği mekanlardan biri olan devasa ağaçlarıyla çevrili eski Marmaris yolunda Aşıklar Yolunda fotoğraf molası veriyoruz. Sırtını yemyeşil dağlara, eteklerini masmavi sulara yaymış sessiz, huzur dolu, sakin şehir ünvanına sahip olan AKYAKA ’nın yolunu tutuyoruz. Ağa Han mimarlık ödülü alan Ula’lı Ressam ve Sanatçı Nail ÇAKIRHAN ’ın Akyaka’ya yansıttığı eserlerini gördükten sonra hava şartları müsait olursa dileyen konuklarımızla tekne turuna (ekstra) çıkıyoruz. Doğal bir akvaryumu andıran AZMAK ’ta ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek keyifli bir tur yapıyoruz. Sonrasında balık-ekmek yemeden gidilmez diyerek öğle yemeğimizi alıyor ve sonrasında SAKAR TEPE ’yi çıkmaya başlıyoruz. GÖKOVA KÖRFEZİ ’nin güzel görüntülerinin eşliğinde bir şarkının hikayesine doğru yolculuk yaparak BELEN KAHVESİ ’ne ulaşıyoruz. Kahvelerimizi içtikten sonra Baba Ocağı, Dondurmam Gaymak, Dürüye’nin Güğümleri, Ümmü’nün Türküsü, Dabbe, Sürgün İnek ve Güzel Köylü gibi dizi ve filmleri çekilen BOZÜYÜK Köyü’ne gidiyoruz. Sokaklarını geziyor, evlerini görüyor ve anlarımızı fotoğraflarımızda ölümsüzleştiriyoruz. Her güzel filmin sonu olduğu gibi turunda sonuna geliyor ve Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından ulaşıyoruz.

Dahil olan hizmetler;

 • 1 gece konaklama
 • Otelde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
 • Gidiş dönüş ulaşım
 • Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil olmayan hizmetler;

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğle yemekleri
 • Programda dahil olarak belirtilmeyen yemekler
 • Azmak Tekne turu ücreti

Single oda farkı ile birlikte 4500 TL


Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 72 saat kala yapılan iptallerde iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status