fbpx

Ramazan Bayramı Turu – Şile Ağva Polonezköy & Bir İstanbul Masalı

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 2 gün
  • Hareket Tarihi: 05/06/2019
  • Bitiş Tarihi: 07/06/2019
  • Fiyat: 330TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Ramazan Bayramına Özel
2 Gün 1 Gece – HB

Şile, Ağva, Polonezköy, Kız Kulesi, Çamlıca Tepesi, Beylerbeyi Sarayı, Validebağ Korusu & Hababam Sınıfı

2 Gün 1 Gece

1.Gün Şile, Ağva & Polonezköy:

Gezimize 01:30’da Çanakkale Cumhuriyet meydanında buluşma ve Polonezköy’e hareket ediyoruz.

Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ve Granikos Turizm araç içi ikramları ile devam ediyoruz.

Gezimizin ilk durağı 1842 de Polonyalılar tarafından kurulan Polonezköy. Kahvaltı için Cumhuriyet Köyünde mola veriyoruz. Kahvaltı molası ardından güzeller güzeli Polonezköy’ü gezmeye başlıyoruz.

Güzeller güzeli bahçeleri evleri ve doğasıyla bakir bir doğa cenneti olan Polonezköy de göreceğimiz yerler arasında, Polonezköy Kültür Evi, Atatürk Evi, Zoşa Teyzenin Evi (Tekrar geçmişin kokusunu duyacağımız artık sahiplerinin değil anılarının yaşadığı eski bir Polonezköy evi) ve Katolik Kilisesi olan Meryem Ana Kilisesini geziyoruz. Doğa ile baş başa vereceğimiz serbest zamanın ardından doğal ve tarihi güzellik olan şirin balıkçı kasabası Şile’ye doğru yola koyuluyoruz.

Şile’de ilk olarak Kültür Parkı Seyir Terasına çıkıp Şile hakkında genel bilgi alıyoruz.  Eskiden Rumların yaşam merkezi olan Kültür Parkı Vadisi, Bizans İmp. Andronikos’un kardeşini hapsetmek için yaptırdığı Ocaklı Ada Kalesi, dünyanın ikinci büyük feneri olan  Şile Feneri  göreceğimiz yerler arasında. Şile’ye veda etmeden önce, son olarak Ağlayan Kaya Plajı ve  Dilek Ağacını geziyoruz.

Alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Ağva’ya doğru hareket ediyoruz.

“Ağva” Latince su anlamındaki aqua kelimesinden geliyor. Zira Ağva iki çay ve deniz ile kuşatılmış, “buranın cennetle bir alakası olmalı” dedirten küçük ve şirin bir belde. Ağva’ya varışımız ardından vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Göksu deresi üzerinden tekne turu yapabilirler, dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler, dileyen misafirlerimiz de bu küçük ve şirin kasabanın tadını Göksu deresi kıyısında bulunan restoranlarda oturarak çıkartabilirler. Kadıköy’de Konaklama

2.Gün Kız Kulesi,Çamlıca Tepesi, Beylerbeyi Sarayı, Validebağ Korusu & Hababam Sınıfı Müzesi: Sabah otelde kahvaltı yaptıktan sonra gezimize başlıyoruz. Sabah saatlerinde varacağımız ilk nokta Çengelköy TARİHİ İSMAİL AĞA kafede kahvaltı için serbest zaman veriyoruz. ( Rehberimiz kahvaltı konusunda sizleri yönlendiriyor. ) Kahvaltı sonrasında Beylerbeyi Sarayı’na geçiyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde Osmanlı İmparatorluğunun Anadolu yakasındaki ilk ve tek sarayı olan Beylerbeyi Sarayını ziyaret ediyoruz. Saray ziyareti ardından İstanbul’un en ünlü tepesi olan Çamlıca tepesine çıkıyoruz. Rehberimizin bilgilendirmesi sonrasında Çamlıca tepesinde ziyaret ve çay/kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Çamlıca tepesinden sonra Salacak sahiline hareket ediyoruz, rehberimiz katılmak isteyenlerle beraber Kız Kulesine geçiş yapıyor. Kız kulesine geçmek istemeyen misafirlerimiz Salacak sahilinde Kız kulesi ve İstanbul manzarasında çay veya kahvelerini yudumlayabilirler. Kız kulesi ziyaretimizin ardında Validebağ Korusu ve Hababam sınıfı müzesine geçiyoruz. Gezimizi tamamlayıp Çanakkale’ye dönüyoruz. Tur sonu Çanakkale’ye dönüş.

Tur ücreti kişi başı 330 TL

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

-D2 belgeli turizm araçları ile ulaşım

-Profesyonel rehberlik hizmeti

-Araç içi yiyecek ve içecek ikramı

-1 gece 3* ve üzeri otelde yarım pansiyon konaklama

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

-Tüm kişisel harcamalar

-Müze ve ören yeri giriş ücretleri

–İkinci gün kahvaltı ve öğle yemeği, üçüncü gün öğle ve akşam yemeği

  • Kız Kulesi geçiş + müze girişi dahil değildir. ( 25 TL kişi başı / Müze kart geçerli değildir)
  • Beylerbeyi Sarayı girişi dahil değildir. ( 20 TL kişi başı, öğrenci fiyatı 10 TL / Müze kart geçerli değildir )
  • Hababam Sınfı müzesi girişi dahil değildir.

Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Kayıt esnasında ve araç hareket etmeden HES KODU kontrolü yapılmaktadır.
- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı araç kapasite kuralları uygulanmaktadır.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Araç personelimiz, rehberlerimiz ve siz değerli misafirlerimiz ile birlikte kurallara uyarak maskelerimizle yolculuk edeceğiz.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz. - 0 ile 6 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 6 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
DMCA.com Protection Status