fbpx

Sinop, Kastamonu, Safranbolu, Erfelek, Pınarbaşı Turu – 2 Gün 1 Gece

  • Bölge: ,
  • Tur Süresi: 2 gün
  • Hareket Tarihi: 11/11/2023
  • Bitiş Tarihi: 12/11/2023
  • Fiyat: 3,250TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Sinop & Kastamonu & Erfelek & Safranbolu & Horma Kanyonu & Ilıca Şelalesi

11-12 KASIM 2023

SONBAHAR ÖZEL

Saat 17:00’ da Cumhuriyet Meydanı, 17:30 Lapseki, 19.00 Biga AVM önü hareket saatleri ile yolculuğumuza başlıyoruz.

1.Gün –  Sinop & Kastamonu & Erfelek 

Sabah saatlerinde Sinop’ varıyoruz. Sabah vereceğimiz ekstra kahvaltı molasının ardından Sinop gezimize başlıyoruz. Selçuklu dönemi Alaaddin Camii, Pervane medresesi, Sinop Kalesi ve Tarihi Sinop cezaevi göreceğimiz yerler arasında. Ardından Erfelek’e hareket ediyoruz. Burada Tatlıca şelalelerinde vereceğimiz molanın ardından Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Cumhuriyet meydanı, Şerife Bacı anıtı, Nasrullah köprüsü, Nasrullah meydanı ve Camii, Münire Sultan medresesi gezilerimizi yapıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Gezilerimizi tamamlayıp otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün –  Safranbolu & Horma Kanyonu & Ilıca Şelalesi & Çanakkale

Otelimizdeki kahvaltının ardından Kastamonu’nun şirin ilçesi Pınarbaşı’na ulaşıyoruz. Küre Dağları Milli Parkı içerisinde kalan Horma Kanyonuna gidiyoruz. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünce Horma Kanyonu içinde oluşturulan, yapımı 4 yıl süren, 3 Kilometre uzunluğundaki Türkiye’nin bu alanda en dikkat çekici ve heyecan verici parkurunda yürüyüşümüze başlıyoruz.. Vadi boyunca ilerlerken Zarı Çayı üzerinde oluşan irili ufaklı şelaleleri görüyor ve şimşir ağaçları arasında yola devam ediyoruz. Tamamen doğa ile baş başa kalacağınız bu rotayı yaklaşık 1 saatin sonunda 10 metrelik yükseklikten dökülen Ilıca Şelalesini ve göletini görerek bitiriyoruz. Fotoğraf molası sonrası Safranbolu’ya hareket ediyoruz. ilk olarak Hıdırlık Tepesi‘ne çıkıyor ve etrafı temaşa ediyoruz. Hıdırlık Tepesi, hıdrellez kutlamaları ve yağmur dualarının yapıldığı, Safranbolu’ya dair en güzel manzara fotoğraflarının çekildiği yer ve Anadolu’nun yedi açık namazgâhından birisidir. Rehberimizin detaylı anlatımının ardından vereceğimiz fotoğraf molasından sonra tarihi çarşıya iniyor ve Safranbolu’yu en ince noktasına kadar gezip tanıma şansına sahip oluyoruz. Safranbolu gezimize, bölgede gezilecek en güzel konaklardan birisi olan Kaymakamlar Konağı ile başlıyoruz. Burada bulunan yöresel mimariyi ve kıyafetleri görüp fotoğrafladıktan sonra Cinci Hoca Hanı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve Güneş Saati, barok stilinin küçük örneklerinden İzzet Mehmet Paşa Camii, Bakırcılar ve Demirciler Çarşısı, Yemeniciler Arastası göreceğimiz yerler arasında. Rehberimizin vereceği serbest zamanda Safranbolu’nun Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında gezebilir, hediyelik eşya satışı yapan küçük dükkânlardan alış-veriş yapabiliriz. Ardından

Tur fiyatına dahil olan hizmetler:

  • 1 Gece konaklama
  • Ulaşım
  • Rehberlik Hizmeti
  • Otelde akşam yemeği ve sabah kahvaltısı

Tur katılım kuralları

- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 3 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
DMCA.com Protection Status