fbpx

Sivrihisar ( Gönül Dağı ) & Beypazarı & Polatlı & Ankara & Anıtkabir Turu

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 2 gün
 • Hareket Tarihi: 10/05/2024
 • Bitiş Tarihi: 12/05/2024
 • Fiyat: 5,250TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Granikos Özel Tur Programı

Granikos Özel Program!!

ANKARA, BEYPAZARI, SİVRİHİSAR, POLATLI 

Kişi başı 5.250 TL

11-12 Mayıs 2024 için kayıtlar başladı

Gezimize 01:00’ da Çanakkale Cumhuriyet Meydanını, 01:30’de Lapseki İskele, 02:15’de Biga Avm önünden hareket ile yolculuğumuza başlıyoruz.

1.GÜN : Sivrihisar – Gönül Dağı – Polatlı Gordion Midas Tümülüsü – Ankara – Anıtkabir

Sabah Sivrihisar’da Başkent tesislerinde kahvaltı molası veriyoruz. Ardından Sivrihisar’ı keşfediyoruz. Son zamanlarda Gönül Dağı isimli diziyle ön plana çıkan Sivrihisar’ı gezmeye başlıyoruz. Ulu Camii, Ermeni (Gavur) Hamamı, Ermeni Kilisesi, Açıkhava Heykel Müzesi, Saat Kulesi’ni görüyoruz ve Çarşıda serbest zaman veriyoruz. Ardından Polatlı’ya hareket ediyoruz. Burada Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı ve Türk Tarihi Tanıtım Merkezi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Gordion Antik Şehri’nde Midas Mezarı’nı ziyaret etmek için yapılmış özel Tümülüs Tünelini, Gordion Müzesi’ni görüyoruz. Ardından ATA’mızın huzuruna çıkmak üzere ANITKABİR’e hareket ediyoruz ve aslanlı yoldan yürüyerek ATA’mızın huzuruna çıkıyoruz. Sonrasında sizlerle verilen saatlerde buluşarak aracımıza binerek otelimize geçiyoruz. ( Akşam yemeğimiz otelde )

2.GÜN : Ankara Kalesi – Anadolu Medeniyetleri Müzesi – Eski Meclis Binaları – Beypazarı

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Hititler Döneminden kalma ve Ankara’nın en hakim noktası olan Ankara Kalesini görüyoruz. Ardından kalenin dış duvarlarına yakın Tarihi Mahmut Paşa ve Kurşunlu Han’ın günümüzdeki hali olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ne geçiyoruz. Anadolu’da yaşamış bütün medeniyetlere ait eserlerin sergilendiği bu zengin müzeyi geziyoruz. Kendine özgü koleksiyonları ile dünyanın sayılı müzeleri arasındadır. Paleolitik Çağ’dan başlayarak Osmanlı Dönemine kadarki bütün eserleri görebilirsiniz. Ardından Ulus meydanındaki Ulus Zafer Anıtını görerek günümüzde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak da kullanılan 1. Meclis Binasına gidiyoruz. 23 Nisan 1920 ve 15 Ekim 1924 tarihleri arasında Cumhuriyetimiz’in ilan edildiği İstiklal Marşı’nın kabul edildiği, Ankara’nın Başkent olduğu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Cumhurbaşkanı seçildiği bu ilk ve önemli meclisi geziyoruz. Sonrasında günümüzde Cumhuriyet Müzesi olarak kullanılan 1923 yılında mimar Vedat Tek tarafından inşa edilen 2. Türkiye Büyük Millet Meclisi Binası’na gidiyoruz. 1924-60 yılları arasında Cumhuriyetimiz’in geliştiği, ATATÜRKilke ve inkılaplarının gerçekleştirildiği bu mimarlık harikası olan bu özel ve önemli müzeyi geziyoruz. Sonrasında Ankara’dan ayrılarak yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk ile birlikte Beypazarı’na olan yolculuğumuza başlıyoruz. Keyifle geçen yolculuğumuzun ardından Beypazarı‘na ulaşıyoruz ve Alaaddin Sokakla gezimize başlıyoruz. Tarihi Beypazarı evlerinin arasından dolaşarak çarşıda serbest zaman veriyoruz. Son olarak Hıdırlık Tepesine çıkıyoruz ve Beypazarı’nı fotoğraflıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 1 Gece Ankara’da Yarım Pansiyon Konaklama (Sabah kahvaltısı-Akşam Yemeği)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • 1. Gün Kahvaltı
 • Öğle Yemekleri
 • Müze, Ören Yeri ve Giriş Ücretleri

 


Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 72 saat kala yapılan iptallerde iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status